IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би промениле вера за милион долари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би промениле вера за милион долари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 25>
Автор
Порака
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 00:41
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


kolku imas???? газење%20од%20смеење



Абе Анакинчо шо да ти кажам,ШВОРЦ,голтар.Ако чека
јас да му платам ќе мора да оди сипод нула,дури и да даде рушвет за
влез во мојата вера.


lele prijatele

svorc , goltar
sega znam ili tuka na ova tema si zalutal
ili cekas nekoj da ti ponudi milince pa da ne si svorc
големо%20гушкање


А имаш ти парички,или и ти со во чекалната.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 00:42
verata?!ako mozes i na tvojte predci so toa da im ja smenis vera togas ne se dvoumi zemaj
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:06
~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:09
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~


Кој е пак сега овој?!!! И за кои наши дедовци зборува.Алооооооооо,објасни малце што сакаш да кажеш или трк в кревет.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:12
Е убо он си кажа ама како што кажав вистината вие тешка и кружите околу неа како киша око крагујевац , па сеа кој е па овој.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:13
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~


Кој е пак сега овој?!!! И за кои наши дедовци зборува.Алооооооооо,објасни малце што сакаш да кажеш или трк в кревет.



Ova ti e templarius 90%, a deka e aladin 100% e garant toj. трепкање


Pa sega ce mu sakam deka sekoj e popotraga po nesto podobro, pa taka i nasite mudri dedovci ja videla sovrsenosta vo Islam i Izgovorele Shehadet!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:15
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Е убо он си кажа ама како што кажав вистината вие тешка и кружите околу неа како киша око крагујевац , па сеа кој е па овој.



Pa ti najde da zboruvas za vistinata..изненадување  si se zrknal vo toa sonceto, i oci ti ima zaslepeno..среќа

Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:17
Т.Е. Без никаков притисок,со задоволство и голем ашк изговориле Шехадет,осознавајќи го Вистинскиот Пат,и нивната претходна заблуда.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:19
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Е убо он си кажа ама како што кажав вистината вие тешка и кружите околу неа како киша око крагујевац , па сеа кој е па овој.
Pa ti najde da zboruvas za vistinata..изненадување  si se zrknal vo toa sonceto, i oci ti ima zaslepeno..среќа



Да не е сонцето ти ке бидеш смрзната фигура за во музеј , а и не заборавај кого дочекуваш сабајле на колена и со молитва , сети се добро и размисли кој е тој.
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:20
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~


Кој е пак сега овој?!!! И за кои наши дедовци зборува.Алооооооооо,објасни малце што сакаш да кажеш или трк в кревет.
~,,~Za torbesh*te prashuvam~,,~I ne zevaj tolku da ne ti vleta neshto vo ustata~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:21
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~


Кој е пак сега овој?!!! И за кои наши дедовци зборува.Алооооооооо,објасни малце што сакаш да кажеш или трк в кревет.
Ova ti e templarius 90%, a deka e aladin 100% e garant toj. трепкањеPa sega ce mu sakam deka sekoj e popotraga po nesto podobro, pa taka i nasite mudri dedovci ja videla sovrsenosta vo Islam i Izgovorele Shehadet!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање







Совршеноста , хм да така сие тоа а тоа биле пари т.е. лири.
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:22
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~


Кој е пак сега овој?!!! И за кои наши дедовци зборува.Алооооооооо,објасни малце што сакаш да кажеш или трк в кревет.
Ova ti e templarius 90%, a deka e aladin 100% e garant toj. трепкањеPa sega ce mu sakam deka sekoj e popotraga po nesto podobro, pa taka i nasite mudri dedovci ja videla sovrsenosta vo Islam i Izgovorele Shehadet!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
~,,~Ti zhuljko ne me komentiraj tuku postapi po protokolot koj ti go posovetuvav~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:24
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Majstori ste znachi da go smenite k*rsot na tokot na razgovorot i kokavichki da ne odgovorite na prashanjeto od kakva polza ili maka dedovcite vashi ja prodale veratra~,,~Ako vece tvrdte deka ja osoznale vistinata kazhe te si pod kakvi uslovi se odigral toj chin~,,~


Кој е пак сега овој?!!! И за кои наши дедовци зборува.Алооооооооо,објасни малце што сакаш да кажеш или трк в кревет.
~,,~Za torbesh*te prashuvam~,,~I ne zevaj tolku da ne ti vleta neshto vo ustata~,,~



А за Торбешите прашуваш.Еве јас сум Торбеш и ќе ти кажам дека нашите предци го примиле Исламот ДОБРОВОЛНО,ОД УБЕДУВАЊЕ,ОД СЕ СРЦЕ,ОБЕРУЧКЕ БОЛАН.Што би се рекло направиле голем пресврт во нивниот живот,излегле од долгогодишната зачауреност и темнина на виделина.Елхамдулиллах!Внимавај,да не те боцнам,и затвори ја устата-ова е мамец за риби.
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:26
~,,~So nekakva kamdzija sigurno deka bile udreni dali so finansiska ili so ostrata strana na krivata sabja razlikata e samo vo dejstvuvanjeto a celta e ista~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.