IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Утки во образованието
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Утки во образованието

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:36
А ДЕКА МЕ ЗАСЕГА, Е БОГАМИ, МЕ ЗАСЕГА - СИНОТ НА ШВАЛЕРКАТА Е МАТУРАНТ, ПА ТРЕБА ВРСКИ ДА МУ ФАЌАМ...ХАХАХАХАХА
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:43
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Не бе, темата е за хаосот со Матурскиот испит и фалбите за големите реформи во образованието...


АМА НЕ ЗНАМ ШТО СЕ МЕШАШ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО КОГА СИ МАЈСТОР, СЕ НАДЕВАМ ИМАШ ПОЛОЖЕНО И МАТУРА...ОВА ТЕБЕ И ТАКА НЕ ТЕ ЗАСЕГА.

без навреди.....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:44
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А ДЕКА МЕ ЗАСЕГА, Е БОГАМИ, МЕ ЗАСЕГА - СИНОТ НА ШВАЛЕРКАТА Е МАТУРАНТ, ПА ТРЕБА ВРСКИ ДА МУ ФАЌАМ...ХАХАХАХАХА


СИНОТ НА ШВАЛЕРКАТА СИ ИМА ТАТКО,ОСВЕН АКО НЕ СИ ГО ПОСЕАЛ...А ОБРАЗОВАНИЕТО И ПОЛИТИКАТА ОСТАВИ ГИ.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:46
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Не бе, темата е за хаосот со Матурскиот испит и фалбите за големите реформи во образованието...


АМА НЕ ЗНАМ ШТО СЕ МЕШАШ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО КОГА СИ МАЈСТОР, СЕ НАДЕВАМ ИМАШ ПОЛОЖЕНО И МАТУРА...ОВА ТЕБЕ И ТАКА НЕ ТЕ ЗАСЕГА.

без навреди.....


НЕ БЕРИ ГАЈЛЕ ДЕ ВИЛ, МОЈ ЧОВЕК Е ...МИ ЈА ПОПРАВА КОЛАТА.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:53
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

ти ја покачиле платата,а си се запрашал ли колку ги поскапеа основните животни намирници?


КОЛЕШКЕ СЕ СЕЌАВАШ ЛИ ДЕКА ТАЛЕ САКАШЕ ПАТАРИНАТА ДА ЈА ОГРАНИЧИ НА 900 ДЕНАРИ? ИЛИ И ТИ СИ ОД СИНДИКАТОТ НА БАБА ЗУМБУЛА ПА ПРЕД ИЗБОРИ ВЕ ТЕРААТ ДА СЕ БУНИТЕ, А ДОДЕКА СЕ ТАЈФАТА НА БАТЕ БРАНЕ ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЛЧИТЕ КАКО П... ПОД КОШУЛА.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:56
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ПА И ТИ СИ НАСТАВНИК, А СЕ МЕШАШ ВО ПОЛИТИКА...


И ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ УЧИТЕЛ, ПА СЕ БАВЕЛ СО ПОЛИТИКА...АМА МАЈСТОРИ ВО ПОЛИТИКА, ВО НАШАТА ИСТОРИЈА НЕ СУМ СРЕТНАЛ.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 01:15
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ СЕ БАВЕЛ ОТИ МОРАЛ...ОТИ ЧУМАТА ТРЕБАЛО ДА ЈА НАПАДИ, ТАМУ ДОЛУ, В МАКЕДОНИЈА... а НЕМАЛО ЈУНАК ДА СЕ ЈАВИ, ПА ТОЈ КАКО ДАСКАЛ МОРАЛ И ДА УЧИ ДЕЦАТА И ДА БИСТРИ ПОЛИТИКА... НАЈ УЧЕН БИЛ, И ДАЛЕКУ ГЛЕДАЛ, ВО ПОЛЕТО ШТО СО КУЛТУРА САКАЛ ДА ГО ПОСЕЕ, ЗА ДА ЈА ЖНЕАТ СИТЕ НАРОДИ ВО СВЕТОТ...
Е, ДАСКАЛЕ, НЕ СЕ СПОРЕДУВАЈ СО ГОЦЕТА, ГОЦЕ Е ЕДЕН А ДАСКАЛИ СО ЛОПАТИ ДА ГИ РИНЕШ ИМА... И, АЈ ДА НЕ ТИ НАПРАВАМ НЕКОЈА МАГИЈА НА СОПИРАЧКИТЕ, НЕ МИ МЕШАЈ ПОЛИТИКА ВО ТЕМАТА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ШТО Е...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 12:48
MAMAMD,СЕТИ СЕ - ЗА БУРЕКОТ НЕ БЕШЕ МАНАСИЕВСКИ, ТУКУ ТАЛЕ ГЕРАМИТЧИОСКИ. ЧОВЕКОТ РЕЧЕ ДЕКА И ТАКА НАСТАВНИЦИТЕ НЕ СЕ ХРАНАТ ДОБРО, ТУКУ ЈАДАТ НАЈЧЕСТО БУРЕК, ЌЕ ИМ ЈА УКИНЕМЕ ХРАНАРИНАТА И ЌЕ ДОБИВААТ БУРЕК СО ЈОГУРТ...МОЖЕБИ ОТТАМУ ОНАА- ЈАДИ БУРЕК!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
...A koj gavol da gi znae...znam deka i Manasievski neshto lupetashe vo taa smisla. Od koga pamtam... od Sofija Todorova- koja ne znaeshe kolku zemaat plata nastavnicite, i ne dozvoli niukakvo pokacuvanje, Emilija Simoska, koja reformite gi gledashe vo ukinuvanje na predmetot OTP zatoa shto kerka i imashe za domashno da pravi kukicki, Novkovski koj ja vovede veronaukata ,  Polozani koj ne znae shto e celodnevna, i deka celodnevnata ne e zadolzitelna nastava pa sakashe da ja ukine  i da promovira I i II nastavnik ili da gi ostavi mnogu nastavnici tehnoloshki vishok i  sega Rush*ti,koj kako kulminacija go namali klasnoto rakovodstvo na celodnevcite... znaci  asalen minister za obrazovanie nemashe.  Se nadevam, posle ovie izbori, koj i da bide premier, ke postavi minister koj ke go normalizira, depolitizira... Zivi bili, pa videli....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:33
Абе, каква врска имаат бурекот и патарината со реформите на наставните програми и методите...Или сакате мојава тема да ви де најде како рамо за плачење... Ај зборувајте за реформите и остајте ја политиката на обичниот народ и на политичарите...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 16:00
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Абе, каква врска имаат бурекот и патарината со реформите на наставните програми и методите...Или сакате мојава тема да ви де најде како рамо за плачење... Ај зборувајте за реформите и остајте ја политиката на обичниот народ и на политичарите...

...pa ova e tokmu za reformite... i reformatorite...toa se nivnite reformi... a za sredno sakash da zboruvame...cekaj... sega da se narucame...da odmorime i stratuvame....намигнување
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 21:42
Мајсторче, сакал да признаеш или не, со самиот факт дека темата ја отвараш со премиерот, а во врска со образованието,си ја исполитизирал. Ако не си сакал да има политика- објасни убаво и со ред.Какво е твоето училиште и кои предмети се изборни.Мене не ми е јасно што си сакал да кажеш освен атака на премиерот...ако сакаш да се дистанцираш од политика, не мешај политика туку убаво објасни- кои задолжителни предмети и кои изборни предмети ги полагаат матурантите...па кој што има да каже, нека си каже.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 22:10
АБЕ ЧОВЕК АКО ОТВОРИ ТЕМА СО ЦЕЛ ДА МУ ЧЕСТИТАТА РОДЕНДЕН НА ПРЕМИЕРОТ, ВИЕ ЌЕ ЈА ИСПОЛИТИЗИРАТЕ...АЈ ТОА ВО ПОЛИТИКА ГО ПИШУВАЈТЕ!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:05
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

АБЕ ЧОВЕК АКО ОТВОРИ ТЕМА СО ЦЕЛ ДА МУ ЧЕСТИТАТА РОДЕНДЕН НА ПРЕМИЕРОТ, ВИЕ ЌЕ ЈА ИСПОЛИТИЗИРАТЕ...АЈ ТОА ВО ПОЛИТИКА ГО ПИШУВАЈТЕ!


НИ РОДЕНДЕН НА ПРЕМИЕРОТ НЕ СЕ ЧЕСТИТА НА ФОРУМ...БЕЗ ДА СЕ ИСПОЛИТИЗИРА.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:07
и ако прне премиерот, пак е политика....
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.