IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Верувам....не верувам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верувам....не верувам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 00:31
I JAS VERUVAM DEKA MOZEZсреќа
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 00:55
НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА НЕКОГАШ ПОВТОРНО НА НЕКОГО ЌЕ ВЕРУВАМ!!!!
АМА ЗАТОА И НЕЛОГИЧНО СПРОТИВНО НА ПОГОРЕ КАЖАНОТО ВЕРУВАМ ДЕКА НА НИКОГО ВЕЌЕ НЕМА ДА ВЕРУВАМ!!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 01:00
Верувам во самиот себе
Не верувам во контрадикторности
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 23:40
Pa..koga ke stavam se zaedno na mojot kantar ne znam sto ke preovlada,VERUVAM ili NE VERUVAM..No sepak poveke ke e nakaj prvoto zatoa sto SAKAM DA VERUVAM vo:
1.Sebesi - ako sebesi ne si veruvam kako bi im veruvala na drugite?
2.Vo ljubovta -  bez nea se bi bilo besmisleno..
3.Vo Gospod - sekogas koga ke mi se stemni Toj mi go osvetluva patot pred mene.
4.Vo starite dobri drugari - retki se kako rajski ptici i nikogas ne me razocarale (i obratno)..
5.Vo ljubov na prv pogled i srodni dusi zatoa sto mi se sluci...
6.Vo iskrenosta i vistinata zasto sto sekogas na kraj pobeduvaat..
NE MOZAM DA VERUVAM VO:
1.Luge koi sekogas i za site imaat samo dobri zborovi i nasmeani lica - toa se samo dobro montirani fasadi.
2.Vo vojni i nasilstva kako nacin na resavanje na problemite vo svetot - nasilstvoto raga samo nasilstvo..
3.Magii,horoskopi,gledanja na kafee,karti i slicni trapataski - toa e samo za slabite po duh.
4.Ne veruvam uste vo mnogu drugi raboti ama aj da ostavam da pobedi pozitivata vo bilansot..


Изменето од anastea - 28.Април.2008 во 00:59
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 01:43
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

I JAS VERUVAM DEKA MOZEZсреќа


Мило ми е што ме поддржуваш
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 02:10
Не верувам во Господ
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:15
 ne veruvam vo SLUCAJNOST!!!!!
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:20
Veruvam samo vo ona sto mozam da stavam na kantarov
Кон врв
Gary Cooper Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gary Cooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:28
Верувам, не верувам, можеби претерувам...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 11:29
 
 
   Не верувај му на секој....иако тоа боли....
   не верувај му на секој....иако тој те моли....
   не верувај му на оној...кој ти нанесува мака....
   Верувај...и сакај го оној...за кој срцето ти вели...
   дека ништо во животот не може да ве...раздели.........
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 11:34
Veruvam deka nema nisto nema da ispadne
Кон врв
Дудуловски Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дудуловски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 01:54
Нема случајности...Во тоа се уверувам деновиве...по којзнае кој пат...
Ibis, redibus numquam, in bello peribis.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 11:41
Veruvam deka mozam da uspeam da gi ostvaram jasno zacrtanite celi,
ne veruvam deka nekogas ke uspeam jasno da si gi postavam celite.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 18:38
veruvam vo lucajnosti zasto ima mnogu ubavi slucki od slucajnost vo nameri i nivno ostvaruvanje ustvari veruvam vo se a i se veruva vo mene
faster then light :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.