IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Најгрд град во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаНајгрд град во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 23>
Автор
Порака
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:27
Kultuzin nemase smisla da gi vregas lugeto vo Skopje.
I da ne zaboravime poveketo luge sto ziveat denes vo Skopje se dojdeni od drugite makedonski gradovi,znaci site ne vregas....duri i svoite sogragani.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:33
Originally posted by engie engie напиша:

Kultuzin nemase smisla da gi vregas lugeto vo Skopje.
I da ne zaboravime poveketo luge sto ziveat denes vo Skopje se dojdeni od drugite makedonski gradovi,znaci site ne vregas....duri i svoite sogragani.

engie mislam deka i do negde e vo pravo,ne e narodot kriv sto gradot e takov,vlastite se krivi!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:44
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

A za kulturata na graganite ( seljanite ) od Skopje dovolno govori i ona sto se slucuva kaj Arkadija:
Ovie denovi od tamu izvadile 6 tona gubre i od sega ke ima strazari za da ne frlat seljanite gubre od terasa.
 
ubavo si kaza seljanite od skopje...za vladata ah nema sto da komentirame,ama redno e da svatime deka vo sekoj grad ima seljani i dosta se gi napagame skopjanite.
 
Iskustvo-jasedna i moja drugarka od skopje iskocivme vo kafic i se pogodivme vo grupa makedonci od sekoj del na mk.Koga drugarka mi kaza od kade, edna od devojkite gi prevrte ocite...iskreno na drugarka mi i padna mnogu nezgodno........zar sekogas ke se ima losi predrasudi za skopjanite...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:03
pa koj kako,ne mozat site da imaat dobro mislenje za eden grad i negoviot narod!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:09
Pak se vrtime vo krug....ne treba na nikoj narod ili grad da mu se sudi pred znaejki gi vistinskite pricini.
I kolku pati da povtoruvam vo skopje ne se site skopjani ima i mnodu luge dojdeni od drugi gradovi od makedonija .....taka da sto e prav skopjanec?
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 00:49
Originally posted by nikita nikita напиша:

pa koj kako,ne mozat site da imaat dobro mislenje za eden grad i negoviot narod!!!


Jas se soglasuvam so tebe.Iako ne sum od Skopje.Ama mislam podobra tema bi bila vo koj grad ne vi se dopaga narodot.A grad kako grad,ubav mu e na onoj koj sto poteknuva od tamu i se naviknal na takviot zivot.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:44
Originally posted by Luna83 Luna83 напиша:

Originally posted by nikita nikita напиша:

pa koj kako,ne mozat site da imaat dobro mislenje za eden grad i negoviot narod!!!


Jas se soglasuvam so tebe.Iako ne sum od Skopje.Ama mislam podobra tema bi bila vo koj grad ne vi se dopaga narodot.A grad kako grad,ubav mu e na onoj koj sto poteknuva od tamu i se naviknal na takviot zivot.

da da imas pravo za temata,poveke se zbori za narodot kakov e,samo negativni kritiki nisto drugo!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:42
Originally posted by engie engie напиша:

Kultuzin nemase smisla da gi vregas lugeto vo Skopje.
I da ne zaboravime poveketo luge sto ziveat denes vo Skopje se dojdeni od drugite makedonski gradovi,znaci site ne vregas....duri i svoite sogragani.


Pogresno go svativte mojot tekst, toj trebase poveke da bide kritika a ne navreda.
Neznam zosto site go svativte tolku licno i tolku generalno.
Vprocem jas imam ziveeno vo Skopje 7 prekrasi godini i sekako ako zivot me donese vo Skopje bi ziveal i ponatamu.
Megutoa mi smetat mnogu raboti osobeno higijenata.
A za higienata vlijaeme site nie i vo toj pogled treba site da bideme angazirani i kriticni prema nasite komsii koi frlat kesi od terasa, frlat gubre kaj so ke stignat i tn.
A ako mislite deka Skopje ne e kontejner poln so gubre demantirajte me, kazete eden drug glaven grad vo Evropa koj e pozagaden od Skopje.
A za toa pak ke kazam vlijaeme site.
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:13
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by engie engie напиша:

Kultuzin nemase smisla da gi vregas lugeto vo Skopje.
I da ne zaboravime poveketo luge sto ziveat denes vo Skopje se dojdeni od drugite makedonski gradovi,znaci site ne vregas....duri i svoite sogragani.


Pogresno go svativte mojot tekst, toj trebase poveke da bide kritika a ne navreda.
Neznam zosto site go svativte tolku licno i tolku generalno.
Vprocem jas imam ziveeno vo Skopje 7 prekrasi godini i sekako ako zivot me donese vo Skopje bi ziveal i ponatamu.
Megutoa mi smetat mnogu raboti osobeno higijenata.
A za higienata vlijaeme site nie i vo toj pogled treba site da bideme angazirani i kriticni prema nasite komsii koi frlat kesi od terasa, frlat gubre kaj so ke stignat i tn.
A ako mislite deka Skopje ne e kontejner poln so gubre demantirajte me, kazete eden drug glaven grad vo Evropa koj e pozagaden od Skopje.
A za toa pak ke kazam vlijaeme site.
 
 
Dobro sto se razjasnivemсреќа
 
Vo pravo si deka nekoi raboti gi zemav licno.Ova od nekolkugodisnoto iskustavo nadvor od Makedonija.Iskreno imam drugari i drugarki od sekoj del na Makedonija i so site sum fer.Ednostavno ne mi se dopadna kako bea gledani Skopjanite.Cim nekoj ke spomne od Skopje sum i prvata slika e deka se arogantni.Imam zapoznaeno mnogu Skopjani/ki koi se prizemeni....ne do od koj grad si,tuku koj/a si.
 
Sekoj ima pravo da ne mu se sviga nekoj grad, no ne znaci deka sekoj covek sto zivee vo nego zasluzuva losi mislenja.
 
Ova poslednoto se odnesuva za site.treba da naucime poveke da se sakame zasto site sme pred se makednonci bez razlika od kade.


Изменето од engie - 12.Април.2008 во 19:16
Кон врв
S.T.A.L.K.E.R. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:25
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by S.T.A.L.K.E.R. S.T.A.L.K.E.R. напиша:

Originally posted by Izzie Izzie напиша:


Originally posted by S.T.A.L.K.E.R. S.T.A.L.K.E.R. напиша:

najgrd e skooje oti vo pola skopje nema ni kanalizacija,a po nego kavadarci.dojdete vo negotino da videte sto e ubav grad.moze e mal ama e cist i sreden
си слушнал за „Водовод и Канализација“??? Сеа нормално,во некои ептен,ептен затрескани села нема канализација,ама ти гарантирам дека во ЦЕЛО Скопје има канлизациска мрежа.За разлика од Неготино,сега се кладам дека после тоа што го напиша за канализацијата во Скопје ке земеш тоалетна и ке идеш да се искењаш во една кабина најчесто најдена позади куќата плазење (може и грешам)голема%20насмевка
Abe Izzie ne se nerviraj,moze ti zivees vo centar ama prasaj gi onie od periferijata kako im e,a za negotino ne zboruvaj oti ne veruvam deka nekogas ste bile vo negotino vie skopjaniscata

e da mi izvinis ama sum bila u negotino i ne se znae sto e ulica sto e trotoar,a za toa za kanalizacijata si znaeme nie dali imame ili nemame,taka da nemoj mnogu da filozofiras.koga ke dojdes u sk i ke go vidis togas komentiraj!!!!!!
vidi nikita so ova ne gi vregam skopjani nitu pak imam namera toa da go pravam,tuku ova go pravam za da se sogleda vo kakvi uslovi ziveat lugeto vo nekoi delovi od sk kade sto navistina nema kanalizacija i osnovni uslovi za zivot.I za tvoja informacija ja izmenov porakata ne se sekiraj
Кон врв
Greenpeace Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 16:17
Skopje moze da bide mnogu ubav grad ako go sredat. Nema koj da go sredi, a ni narodot ne projavuva interes da napravi nesto dobro za mestoto kade sto zivee. Skopje izgleda zalno! A koj e kriv za toa? Site! Od glavnite lugje na gradot pa nadole, site! 
Mother Earth needs you!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 16:27
Ja vidivte li novata sala ,tolku se razocarav do daska, na nisto ne lici a tolku se najavuvase, se bojam deka i na gradski ke mu se sluci istoto.
Tipicno za nas mnogu muabet a nisto na delo.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 16:30
Originally posted by Greenpeace Greenpeace напиша:

Skopje moze da bide mnogu ubav grad ako go sredat. Nema koj da go sredi, a ni narodot ne projavuva interes da napravi nesto dobro za mestoto kade sto zivee. Skopje izgleda zalno! A koj e kriv za toa? Site! Od glavnite lugje na gradot pa nadole, site!


Sekoj grad vo Makedonija ke bide ubav ako se iscisti ,ama odi iscisti go da te vidam ...
So kulturata i gradonacalnicite sto gi imame nikogas , najmnogu samite sme krivi za toa sto gradovite ni se kontejneri, a glavniot e za primer kako najgolem i najsmrdliv.
Deponija do deponija, ama vazno na Vardar se gradi mostot na cveketo i site sme srekni i vesel.
A na dva metri od nas smrdea i gubre.
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 21:34
битола никој не ја вреѓа??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.