IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 18>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 13:44
Originally posted by bibce bibce напиша:

 
.....moram da ti odgovoram deka sve sto mozese da se napravi od moja strana napraviv.........ova trae veke 3 god..znaci ne e ova momentalna kriza......sme razgovarale na mnogu nacini....i ednostavno ne se naogame veke vo muabetite....ednostavno mi vika jas poveke ne te sakam.i sega jas sto treba da pravam.da go trpam da sedi tuka do mene....da misli na TAA drugata...da go peram peglam gotvam i gosti da mu precekuvam i da glumime srekno semejstvo.......a vo dusata znam deka ne e toa toa...........ne mora i da se razvedeme no mora da se RAZDELIME...toa go znam zatoa sto sekoe negovo prisustvo doma jas se tresam od nervoza  i na kraj nervno ke se rastrojam......


bibce , жал ми е што си во ваква ситуација, но мој совет разведи се што е можно поскоро.Штом нема  љубов, џабе е се.
Во твојот случај барем си признал дека не те сака , што не би требало да преставува никакви проблеми после разводот, ама верувај ми дека има луѓе на кои им е пекол и после  разводот.Кога некој  реши да те уништи, ке те уништи до крај тага
Нема да коментирам на  темава , иако имам многу да кажам мир

п.с. Само да не ме сфатет погрешно, лично јас не сум била во таква ситуација, но  има  ....не кажувам повеке не%20зборувам


Изменето од Mona Liza - 05.Април.2008 во 13:48
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 21:36
Originally posted by zagor zagor напиша:

 
 
 
ne komentiraj i ne se zakacaj so mene poveke...............ti gledaj da si go sredis svojot zivot.
 
 
....НЕ САКАМ ДА СИ ГО СРЕДАМ МОЈОТ ЖИВОТ!!!ОД СРЕДЕН ЖИВОТ МИ Е ПРЕКУ ГЛАВА ВЕЌЕ..СЕГА ЌЕ СЕ ЗАЕБАВАМ,ИМАШ НЕШТО ПРОТИВ?
 
.........tvoj zivot i tvoja rabota........koja sum jas pa da imam nesto za i protiv tuka.........
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 21:38
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

 
.....moram da ti odgovoram deka sve sto mozese da se napravi od moja strana napraviv.........ova trae veke 3 god..znaci ne e ova momentalna kriza......sme razgovarale na mnogu nacini....i ednostavno ne se naogame veke vo muabetite....ednostavno mi vika jas poveke ne te sakam.i sega jas sto treba da pravam.da go trpam da sedi tuka do mene....da misli na TAA drugata...da go peram peglam gotvam i gosti da mu precekuvam i da glumime srekno semejstvo.......a vo dusata znam deka ne e toa toa...........ne mora i da se razvedeme no mora da se RAZDELIME...toa go znam zatoa sto sekoe negovo prisustvo doma jas se tresam od nervoza  i na kraj nervno ke se rastrojam......


bibce , жал ми е што си во ваква ситуација, но мој совет разведи се што е можно поскоро.Штом нема  љубов, џабе е се.
Во твојот случај барем си признал дека не те сака , што не би требало да преставува никакви проблеми после разводот, ама верувај ми дека има луѓе на кои им е пекол и после  разводот.Кога некој  реши да те уништи, ке те уништи до крај тага
Нема да коментирам на  темава , иако имам многу да кажам мир

п.с. Само да не ме сфатет погрешно, лично јас не сум била во таква ситуација, но  има  ....не кажувам повеке не%20зборувам
 
..........ti blagodaram i na tebe na poddrskata..........i navistina ako imas nesto da kazes.ke ti bidam blagodarna..............
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 21:39
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


 
.....mislam deka vakva situacija ne bi posakala ni na son.........sepak bi odgovarala pred zakonot.za ubistvo..............
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 12:32
Originally posted by iva_hot69 iva_hot69 напиша:

a,sto e tolku strasno ako nekoj se razvede? ne razbiram zasto tolkava uzbuba krenavte od eden obicen razvod
Не е ништо страшно ива, се разведуваш па што, а си помислила ли кои се последиците од наго?
Претпоставувам дека си уште млада па и несериозно ги разбираш работите, како може да не е страшно кога се распаѓа семејството со разводот, како во случајот на бибче, а не се работи само за мажот и жената.
На тебе бибче ти посакувам се најубаво и да ја донесеш вистинската одлука.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 13:42
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

[QUOTE=bibce]
 
.....moram da ti odgovoram deka sve sto mozese da se napravi od moja strana napraviv.........ova trae veke 3 god..znaci ne e ova momentalna kriza......sme razgovarale na mnogu nacini....i ednostavno ne se naogame veke vo muabetite....ednostavno mi vika jas poveke ne te sakam.i sega jas sto treba da pravam.da go trpam da sedi tuka do mene....da misli na TAA drugata...da go peram peglam gotvam i gosti da mu precekuvam i da glumime srekno semejstvo.......a vo dusata znam deka ne e toa toa...........ne mora i da se razvedeme no mora da se RAZDELIME...toa go znam zatoa sto sekoe negovo prisustvo doma jas se tresam od nervoza  i na kraj nervno ke se rastrojam......



bibce,iskreno jas indirektno pominav preku toa koga moite se razvedoa...toa e navistina teska rabota,no sekoj moze da go napravi pravilniot izbor....posveti im samo mnogu vnimanie na tvoite deca za da ne se cuvstvuvaat zapostaveni i da fatat nekoi "pogresni patista"
te molam,samo toa zapomni goголемо%20гушкање
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:01
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by iva_hot69 iva_hot69 напиша:

a,sto e tolku strasno ako nekoj se razvede? ne razbiram zasto tolkava uzbuba krenavte od eden obicen razvod
 
 
................iva koga ke se omazis i koga (nedaj boze ke dojdes vo vakva situacija)ke svatis zasto sum vo vakva situacija...............i ne mislam na edno dete od neznam kolku godini da  mu objasnuvam zasto  e tolku strasno???eden "obicen" razvod.....zatebe i na tvoi godini sve e obicno i normalno ..........ne se raboti tuka samo za mene. i moite cuvstva se raboti i za tri deca koi ni krivi ni dolzni se nasle vo edna glupava situacija...................na kraj kraeva i nemoras da komentiras ovde zatoa sto ne si ni bila vo vakva situacija a i nemas nekoe golemo zivotno iskustvo................vo bracnite vodi??????? 
 
 
se soglasuvam so tebe,bibce...lugjeto se razlicni i razlicno razmisluvaat....pretpostavuvam deka iva e dete koja otsekogas imala semejstvo pa zatoa mnogu ne gleda na toa kako nesto sveto,no dokolku pocuvstvuva dodeka e malecka kako toa sto bilo sveto za nea se raspagja i deka poleka gi gubi onie sto gi saka togas VERUVAM DEKA KE POCNE POINAKU DA RAZMISLUVA,ZASTO SEPAK TOA NE E TOLKU EDNOSTAVNO...semejstvo da se raspadne i ne e taka mala i nebitna rabota,samo steta sto ima lugje koi ne razbiraat
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:02
............ti blagodaram BLUEBELL..................i tebe TOPSEXY............sega celoto vnimanie i ljubovta sto ja imam vo sebe gledam na sekakov mozen  nacin da im ja prenesam na decata.........zatoa sto samo oni znaat da ja vratat taa ljubov ponataka vozivotot...................i da ne se cuvstvuvaat povredeno od celata situacija.................
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:04
Originally posted by bibce bibce напиша:

............ti blagodaram BLUEBELL..................i tebe TOPSEXY............sega celoto vnimanie i ljubovta sto ja imam vo sebe gledam na sekakov mozen  nacin da im ja prenesam na decata.........zatoa sto samo oni znaat da ja vratat taa ljubov ponataka vozivotot...................i da ne se cuvstvuvaat povredeno od celata situacija.................
 
 
ti se vosh*tuvam...samo taka...glavata gore i ne gledaj nisto drugo osven niv zatoa sto veruvaj mi,niv im e najtesko
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 01:16
bibce a da te prasham >>>> go SAKASh li???????<<<<<<<
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:14
Директно не сум бил засегнат од темава но другарка моја беше а јас прилично добро го следев тој процес!
Немој да надминуваш нешто што е неминовно!
Се сложувам дека на децата ке им е тешко но не мислиш ли дека ке им е потешко со секојдневни кавги и натегања помеѓу родителите?
Со сестра ми е веке друг случајот бидејки таа немаше деца а и бракот и траеше само една година!!!
car's freack
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:14
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

bibce a da te prasham >>>> go SAKASh li???????<<<<<<<
 
 
           размислување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:53
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

bibce a da te prasham >>>> go SAKASh li???????<<<<<<<
 
 
           размислување


od kaj go izvlece smajlito ziv ti gospod среќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 10:58
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

bibce a da te prasham >>>> go SAKASh li???????<<<<<<<
 
.....a ti sto mislis??...............po tebe eve od strana gledano............da ne go "sakav" ke go trpev 3 godini da izigrava budala od mene...............??????
mislam deka i premnogu go sakam zatoa i sum vo ovakva sostojba...........ne e se isto so nekogo da delis i dobro i zlo 13godini,,,,,,da stvaras i podigas..........i sega odednas ostanuvas sam(uslovno kazano)............????
pa sega ti vidi...i svati go toa sto treba da go svatis???????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.