IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 18>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 15:22
Originally posted by bibce bibce напиша:

mamad..........mora da bidam iskrena deka nikogas ama nikogas ne me udril znaci nemalo fizicko maltretiranje...........rabota imam ne e golema platata ama toa e.............stanbenoto prasanje ne mi e reseno t.es seuste sum vo kukata so decata............neznam sto i kako ke se odvivaat rabotite no vo edno sum sigurna ................vo samata sebe i vo decata koi sto se pokraj mene vo sekoj del od sekundata................


cim imas decinja..ti si veke bogata licnost bibce
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 19:50
Originally posted by bibce bibce напиша:

mamad..........mora da bidam iskrena deka nikogas ama nikogas ne me udril znaci nemalo fizicko maltretiranje...........rabota imam ne e golema platata ama toa e.............stanbenoto prasanje ne mi e reseno t.es  seuste sum vo kukata so decata............neznam sto i kako ke se odvivaat rabotite no vo edno sum sigurna ................vo samata sebe i vo decata koi sto se pokraj mene vo sekoj del od sekundata................

???????????????????????????????????????????????????????????????????
...ne e moe da sudam...nitu sugeriram...samo ako treba da zaminesh pod kirija... so tri decinja...so mala plata... so sudenje za alimentacija... pa nedaj boze da treba da se delat decata... ne te plasham...razmisli do kade dosegaat moznostite...

Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 12:21
...sve sum razglabala i site mozni situacii sum gi gledala od site mozni strani..............nemam ni namera da odam pod kirija starite negovi vo potpolnost me podrzuvaat(sto ne znaci deka moze da se smenat)i ako se razvedeme konecno on ke si odi a jas ostanuvam vo kukata zaradi dobroto na decata..........vo toa barem sme slozni i dvajcata............a za alimentacija kolku ke plaka tolku...............ama sepak e do dogovor........neli...............
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 12:25
Originally posted by bibce bibce напиша:

...sve sum razglabala i site mozni situacii sum gi gledala od site mozni strani..............nemam ni namera da odam pod kirija starite negovi vo potpolnost me podrzuvaat(sto ne znaci deka moze da se smenat)i ako se razvedeme konecno on ke si odi a jas ostanuvam vo kukata zaradi dobroto na decata..........vo toa barem sme slozni i dvajcata............a za alimentacija kolku ke plaka tolku...............ama sepak e do dogovor........neli...............
TI SI HRABRA ZENA...ZNAM DEKA KE USPEES..A ZA ALIMENTACIJATA.(PA NEKOJ OVDE NE ZA DZABE SPECIJALIZIRA SEMEJNO I NASLEDNO PRAVO)..BEZ GAJLE I RETROGRADNO SE ISPLAKA ..JA IMAS CELATA MOJA PODDRSKA NA OVOJ SVET
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 14:12
.............naj mil moj............pa zatoa se prijatelite.................sve sto e nasledno pravo za moite deca ke si go dobijat.....mene ne mi treba nisto si imam jas od moite stan..no za niv trojca treba da si gi obezbedi tatko im.............ne e mala rabota da imas tri sina na denesno vreme.................големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Изменето од bibce - 02.Април.2008 во 16:06
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 14:21
ti si za mene heroj-zena...a jas ..ti vetuvam..prviot slucaj sto ke go zemam..(ako do togas ne se resi)..ke bide tvojot...retrogradno..ke ti isplati se...ne dzabe uste sega me vikaat ajkula
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 11:17
Milichka, znaes deka ja imas mojata neizmerna poddrska...znam deka ti e mnogu tesko i deka voopsto ne ti bese lesno da doneses resenie za prekin na brakot....i poradi decata i poradi sebe....svesna si i samata deka nema da bide lesno da se nadmine, no ti si silna i stabilna licnost i sigurna sum deka ke uspees da gi nadmines ovie teski momenti za tebe i za decata....isto taka znam deka posle ovaa agonija vo koja sto si minative 3 godini i sega, ke bides mnogu pomirna i ke ti olesni. Posveti se maksimalno na decata bidejki i niv ne im e lesno,posveti se na rabotata, pronajdi se sebesi, pravi nesto sto te ispolnuva...najdi novo hobi, na primer jas se zapisav na fakultet, a vremeto ke go napravi svoeto...ti si kvalitetna i pametna licnost i zasluzuvas ljubov, vnimanie i pocituvanje....seuste si mlada, zivotot e pred tebe sigurna sum deka vo idnina ke najdes covek koj ke te saka i pocituva, samo bidi silna i znaes kako vikaat toa sto ne te unistilo te pravi posilna. SO TEBE SUM,TE SAKAM!!!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 11:21
........ШТО  СЕ НЕМА ДА СЛУШНЕШ И ВИДИШ ПО СВЕТОВ..изненадување

Изменето од zagor - 03.Април.2008 во 11:22
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 11:33
Prijavi se u vojska
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:30
pa ..............vo koja vojska be zbunet.pa nie nemame ni vojska..ako mislis na onaa platenata............. .ne fala.......... .pa koj ke mi gi cuva decata be?????
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:31
Originally posted by zagor zagor напиша:

........ШТО  СЕ НЕМА ДА СЛУШНЕШ И ВИДИШ ПО СВЕТОВ..изненадување
....e toa ti e be zagorce..............sve ima na i po  svetov.............
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:34
Originally posted by brigitte brigitte напиша:

Milichka, znaes deka ja imas mojata neizmerna poddrska...znam deka ti e mnogu tesko i deka voopsto ne ti bese lesno da doneses resenie za prekin na brakot....i poradi decata i poradi sebe....svesna si i samata deka nema da bide lesno da se nadmine, no ti si silna i stabilna licnost i sigurna sum deka ke uspees da gi nadmines ovie teski momenti za tebe i za decata....isto taka znam deka posle ovaa agonija vo koja sto si minative 3 godini i sega, ke bides mnogu pomirna i ke ti olesni. Posveti se maksimalno na decata bidejki i niv ne im e lesno,posveti se na rabotata, pronajdi se sebesi, pravi nesto sto te ispolnuva...najdi novo hobi, na primer jas se zapisav na fakultet, a vremeto ke go napravi svoeto...ti si kvalitetna i pametna licnost i zasluzuvas ljubov, vnimanie i pocituvanje....seuste si mlada, zivotot e pred tebe sigurna sum deka vo idnina ke najdes covek koj ke te saka i pocituva, samo bidi silna i znaes kako vikaat toa sto ne te unistilo te pravi posilna. SO TEBE SUM,TE SAKAM!!!!
 
................големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање..............vi blagodaram na site........
Кон врв
iva_hot69 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iva_hot69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 13:12
i sto bidna?do kade e rabotava?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 13:25

.......... ГОТОВО!ТОЛКУ БЕШЕ..!голема%20насмевка

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.