IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:29
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

KRITICEN E KOGA KRITIKUVAS NEKOGO I RABOTIS NA TOA DA SE POPRAVI. VO MEGUVREME UZIVAS VO POZITIVNATA STRANA NA ZIVOTOT.

A NEGATIVEN E KOGA NE MRDAS SO PRST I SIRIS TAKVA ENERGIJA.
OSVEN TOA NE SI SPOSOBEN DA GI VIDIS POZITIVNITE RABOTI, I OSVEN CRNO DRUGA BOJA NEGLEDAS.
  hahaha,...dojdi ti tuka( odma!!),...pa,gledaj gi belo rabotite,...od ,daleku sekoj moze da ti soli pamet!,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:38
Originally posted by brza brza напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

KRITICEN E KOGA KRITIKUVAS NEKOGO I RABOTIS NA TOA DA SE POPRAVI. VO MEGUVREME UZIVAS VO POZITIVNATA STRANA NA ZIVOTOT.

A NEGATIVEN E KOGA NE MRDAS SO PRST I SIRIS TAKVA ENERGIJA.
OSVEN TOA NE SI SPOSOBEN DA GI VIDIS POZITIVNITE RABOTI, I OSVEN CRNO DRUGA BOJA NEGLEDAS.
hahaha,...dojdi ti tuka( odma!!),...pa,gledaj gi belo rabotite,...od ,daleku sekoj moze da ti soli pamet!,...


MNOGU kratko sum vo stranstvo i koga bev vo MAKEDONIJA isto taka pozitivno gledav na rabotite.
A sega gledam uste popozitivno , svativ deka imame prekrasna zemja koja zasluzuva mnogu poveke od sekoj graganin.

Inaku ke se vratam sigurno ic ne beri gajle samo da si ja zavrsam rabotava za koja dojdov vo stranstvo.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:52
se dodeka ima"istaknati"  "lugje" koishto mislat deka si gi izbral za da pravat se shto sakaat,...ke gledam crno na zemjava i narodot,...dodeka ne se opameti taka i ke bide,...vo sekoj smisol,...ne zboram za onie voobichaeni krshenja na zakon ,..koi shto gi ima vo site zemji,...tuku na onie shto gi pravat tie shto narodot gi bira za da mu go podobri zivotot,.a,ovie toa si go koristat za lichni celi,.....pa,ti reshi si samiot shto sakam da kazam,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:57
Originally posted by brza brza напиша:

se dodeka ima"istaknati" "lugje" koishto mislat deka si gi izbral za da pravat se shto sakaat,...ke gledam crno na zemjava i narodot,...dodeka ne se opameti taka i ke bide,...vo sekoj smisol,...ne zboram za onie voobichaeni krshenja na zakon ,..koi shto gi ima vo site zemji,...tuku na onie shto gi pravat tie shto narodot gi bira za da mu go podobri zivotot,.a,ovie toa si go koristat za lichni celi,.....pa,ti reshi si samiot shto sakam da kazam,...


A DO TOGAS KE SEDIS SO SKRSTENI RACE.

STO NIE PRAVIME ZA OVAA DRZAVA KAZI MI, I ZOSTO DOZVOLUVAME TOA DA NI GO PRAVAT.

EVE VLADATA AJ I NEKAKO PONEDOPIRLIVI SE AMA GRADONACALNICITE, ZOSTO TI SE OSTAVAAT DA PRAVAT STO SAKAT.

IMA GRADONACALNICI KOI DO SEGA NA KLOCI TREBASE DA BIDAT IZVADENI OD FOTELJITE.
AMA NARODOT PUFKA, SAMO KRITIKUVA I SO PRST NE MRDA.

KAJ NAS E PROBLEMOT A NE VO POLITICARITE, AKO SI OVCA SEKOJ KE TE STRIZE TOA E NORMALNA POJAVA.

INAKU JAS VERUVAM VO OVAA VLADA I DAJ BOZE DA SE OSTVARAT MOITE PREDVIDUVANJA.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:10
EVE VLADATA AJ I NEKAKO PONEDOPIRLIVI SE AMA GRADONACALNICITE, ZOSTO TI SE OSTAVAAT DA PRAVAT STO SAKAT.

IMA GRADONACALNICI KOI DO SEGA NA KLOCI TREBASE DA BIDAT IZVADENI OD FOTELJITE.
AMA NARODOT PUFKA, SAMO KRITIKUVA I SO PRST NE MRDA.



pa,zatoa i vikam,...poglup narod ,..nema na planetava,...,..a,ako jas sam zemam da "napravam" toa shto bi go napravil,....ne veruvam deka ke doagjash da me posetuvash,....,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:12
Originally posted by brza brza напиша:

EVE VLADATA AJ I NEKAKO PONEDOPIRLIVI SE AMA GRADONACALNICITE, ZOSTO TI SE OSTAVAAT DA PRAVAT STO SAKAT.

IMA GRADONACALNICI KOI DO SEGA NA KLOCI TREBASE DA BIDAT IZVADENI OD FOTELJITE.
AMA NARODOT PUFKA, SAMO KRITIKUVA I SO PRST NE MRDA.
pa,zatoa i vikam,...poglup narod ,..nema na planetava,...,..a,ako jas sam zemam da "napravam" toa shto bi go napravil,....ne veruvam deka ke doagjash da me posetuvash,....,...


AKO IMAS DOBRA IDEJA SO TEBE SUM.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:20
djabe,...a,koj posle ke doagja ,..da ne posetuva?! голема%20насмевка


najprvo ,..sakam onoj ( i imeto mi e omrazeno duri),...da go vidam kako "visi""zaedno so onaa negova karakongjula",...i mu se trti na nekoj popalen,...a,ne tuka da mi se sheta sloboden,..pa ushte i plata da mu davam,.......koga nego ke go vidam u bajbok( plus se da mu se konfiskuva),...togash ,mozebi ke pochnam da gledam ,...sivo,...голема%20насмевка


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:22
Originally posted by brza brza напиша:

djabe,...a,koj posle ke doagja ,..da ne posetuva?! голема%20насмевкаnajprvo ,..sakam onoj ( i imeto mi e omrazeno duri),...da go vidam kako "visi""zaedno so onaa negova karakongjula",...i mu se trti na nekoj popalen,...a,ne tuka da mi se sheta sloboden,..pa ushte i plata da mu davam,.......koga nego ke go vidam u bajbok( plus se da mu se konfiskuva),...togash ,mozebi ke pochnam da gledam ,...sivo,...голема%20насмевка


AKO GI CITAS MOITE KOMENTARI POTPOLNO SE SOGLASUVAM I NA OVA TEMA TREBA SERIOZNO DA SE RAZMISLI.

TOJ E PRIMER ZA PREDAVNIK I BOGATENJE NA GRB NA GRAGANINOT I MISLAM DEKA TREBA DA BIDE I PRIMER ZA TOA STO SLEDUVA ZA TAKVI PACIENTI.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:23
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

djabe,...a,koj posle ke doagja ,..da ne posetuva?! голема%20насмевкаnajprvo ,..sakam onoj ( i imeto mi e omrazeno duri),...da go vidam kako "visi""zaedno so onaa negova karakongjula",...i mu se trti na nekoj popalen,...a,ne tuka da mi se sheta sloboden,..pa ushte i plata da mu davam,.......koga nego ke go vidam u bajbok( plus se da mu se konfiskuva),...togash ,mozebi ke pochnam da gledam ,...sivo,...голема%20насмевка


AKO GI CITAS MOITE KOMENTARI POTPOLNO SE SOGLASUVAM I NA OVA TEMA TREBA SERIOZNO DA SE RAZMISLI.

TOJ E PRIMER ZA PREDAVNIK I BOGATENJE NA GRB NA GRAGANINOT I MISLAM DEKA TREBA DA BIDE I PRIMER ZA TOA STO SLEDUVA ZA TAKVI PACIENTI.


E TOGAS JA KE GLEDAM ROZEVO NE SIVO.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:37
Продажбата на зеленчук од камиони зад „Рамстор“ повторно заживеа

Никој не ги брка дивите пазарџии од централното градско подрачје

Снежана Калабакова

Дивиот кванташки пазар зад трговскиот центар „Рамстор“ повторно е актуелен. Продажбата на зеленчук од камиони функционира преку цел ден и продолжува до доцните вечерни часови. Вистински метеж од пазарџии и купувачи, а на паркингот се изложени вреќи со компири, спанаќ, праз, кромид... Од сето тоа наоколу има видливи остатоци од претходниот ден, а освен скапан зеленчук, се забележуваат фрлени пластични чаши и картонски кутии. Грдата слика на паркингот зад „Рамстор“ е непроменета веќе три години, колку што дивите пазарџии бегаат од Кванташкиот пазар.




EVE TI PRIMER BRZA NA NEZAINTERESIRAN GRADONACALNIK KAJ VO SVETOT GO IMA OVA DA PRODAVAS KAJ SAKAS.

I KAZI MI STO SE TIE STO PLAKAAT TEZGI NELI SE OVCI.

DA SE SOBERAT I TRIFU NA KLOCI PEDER EDEN SO CVIKERI GO DOUNISTI SKOPJE SKROZ.
I NA NIKOJ OKO NE MU TREPNUVA.

E TUKA E RAZLIKATA:
AKO SI KRITICEN KE ODIS I KE SE BUNIS PRED GRADSKITE VLASTI.
A AKO SI NEGATIVEN KE SEDIS I KE GI PSUES DODEKA NIV UVO NE GI BOLI ZA TEBE.



Изменето од kultuzin - 31.Март.2008 во 18:37
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:39
mameto negovo,..delchevsko,....se "nafatira",...na "moj" grb,..i pak slobodno mi se shteta,...e,toa me nervira najmnogu ,..a ,zalosno e deka seushte ima nekoi koishto bi go branele,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:48
ramstor?!,...hahah,...a,be pod balkon mi se,...cel trotoar e rasposlan od takvi "mali" trgovci,....a,pazarot do niv!,...i ako idesh od niv da kupish,...duri i povekje ti bara od onoj vo pazarot( koj shto plakja taxi)!,...e,pa toa samo tuka go ima,...a,djandari se pozdravuvaat so niv,..kako  golemi prijateli,...duri i so eden na koj shto kolata mu e polna so shishinja alkohol,...vekje so godini "stoi"na kjoshot od pazarot i go prodava na ,.golemo ,..i malo,...a,alkoholot i benzinot se akcizna stoka za koja shto sekade se nosati  posebni zakoni,...i ti ,posle ke mi vikash deka si "spozreal" za ,...nato,...a, za eu i da ne ja spomnuvam!,.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
VIZANTEL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VIZANTEL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 00:05
Mnogu teshko e da se kazje za kogo. Kako da se kazje koga, site se isti, site se od loshi poloshi.
,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 00:07
Орлов ти за кого би гласал?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.