IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надминат болката и тагата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надминат болката и тагата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 55>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:58
PROBAV DA NAPISAM NESTO NO NE ODI ,JAKI SE EMOCIITE, NO EDNO SIGURNO ZNAM, NE SE PREBOLUVA OVAKVA TAGA,BOLI DO KRAJ NA ZIVOTOTтага
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:00
Originally posted by james dean james dean напиша:


A за тоа нема дискусија! Точно!
Јас за тоа и реков погоре да не мешаме баби и жаби! Марија многу убаво си напишала на почетокот дека мисли на загуба на блиска личност. Токму затоа јас и не се сложив со мислењето дека "тагата може да биде и убаво чувство!" Може да биде за некого, не викам не, ама не ваква тага.
А тоа за личноста - знам некои луѓе на кои им починале блиски, а тие на тоа гледале сосема нормално, без никакво сожалување.



James dean, mozebi mesam jas babi i zabi.... bolkata koja ja nosam vo sebe, ne e od tie bolki sto kaza marija magdalena, ne se odnesuva od zaguba na nekoj blizok, ili odpatuvanje negde daleku na nekoj sakan, NO sepak e bolka!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:01
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

PROBAV DA NAPISAM NESTO NO NE ODI ,JAKI SE EMOCIITE, NO EDNO SIGURNO ZNAM, NE SE PREBOLUVA OVAKVA TAGA,BOLI DO KRAJ NA ZIVOTOTтага


RUSKA, poznato mi e ova, ne e samo pisanato tuku i boli sto ne mozes nekomu da kazes, kolku dobbro go znam toj oset
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:09


Те разбирам Сека. Се согласувам и со ова што го кажува Рушка, знам дека е навистина непријатно да се зборува за тоа, но некогаш можеби токму разговорот може да допринесе за мало олеснување. Се разбира дека тој разговор не може да се води со секого.   


Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:11


И да се надополнам, за да не ме разберете погрешно! Знам дека тоа се нерешливи проблеми. Во тие моменти сваќаме колку е немоќен човекот!


Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:15
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

PROBAV DA NAPISAM NESTO NO NE ODI ,JAKI SE EMOCIITE, NO EDNO SIGURNO ZNAM, NE SE PREBOLUVA OVAKVA TAGA,BOLI DO KRAJ NA ZIVOTOTтага


RUSKA, poznato mi e ova, ne e samo pisanato tuku i boli sto ne mozes nekomu da kazes, kolku dobbro go znam toj oset


Draga moja ,pricinata za mojata bolka e zaguba i nisto ne moze da go promeni toa i nikoj ne moze da mi pomogne i da me soslusa......nistoтага
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:17







Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:22
Originally posted by james dean james dean напиша:



Те разбирам Сека. Се согласувам и со ова што го кажува Рушка, знам дека е навистина непријатно да се зборува за тоа, но некогаш можеби токму разговорот може да допринесе за мало олеснување. Се разбира дека тој разговор не може да се води со секого.   




TOCNO....NE SE RAZGOVARA SO SEKOGO
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 22:28
JAMES DEAN TI SI EDNO GOLEMO SRCE IZVINI AKO TE RASTAZIV.


Изменето од RUSHKA - 30.Март.2008 во 22:30
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:37
Originally posted by james dean james dean напиша:



Те разбирам Сека. Се согласувам и со ова што го кажува Рушка, знам дека е навистина непријатно да се зборува за тоа, но некогаш можеби токму разговорот може да допринесе за мало олеснување. Се разбира дека тој разговор не може да се води со секого.   



vo pravo si, no za razgovor, treba i MNOGU HRABROST! ne deka ne sumhrabra, no toa e edna druga vrsta na hrabrost!!

NO zivotot i ponatamu tece, i poln e so sreka i ljubov
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 08:05
so "pomos" na pogolema bolka i taga
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 09:19
ЌЕ НАГАЗИШ ЗДРАВО НА ГЛАВАТА НА БОЛКАТА, ДУРИ НЕ ЗАПИШТИ, И ТАГАТА ЌЕ ПОБЕГНЕ, ЏЕНЕМ ЌЕ ФАТИ... ИСО КАКО ЗМИЈАКОГА СЕ УБИВА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 21:16
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:


JAMES DEAN TI SI EDNO GOLEMO SRCE IZVINI AKO TE RASTAZIV.




Фала за срцето Рушка!
Би сакал да сум семоќен само за еден ден.
Тој ден би ги усреќил сите тажни луѓе на светов!





Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 21:41
So racionalen um i pragmatika

Изменето од zbunet - 31.Март.2008 во 21:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.