IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 42>
Автор
Порака
Mangup Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mangup Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 21:35
Originally posted by batt's batt's напиша:

Колку е можно после разделбата да останете пријатели со екс партнерот?
Дали тоа пријателство е вештачко или искрено?



Tesko...koga i da e..pak ke ispadni neso...bilo obvinuvanje i kavga bilo seks...zato podobro samo edno zdravo da se ima radi kultura
Viva la Revolucion !!!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:37
Slabo deka ke ostanat prijateli,sepak zavisi od dvajcata,od nivnite karakteri i kako gledaat na toa.Jas li4no ne veruvam bas vo toa,no sekogas ima isklu4oci....i koga bi imalo nekakvo prijatelstvo mislam deka toa bi bilo vesta4ko.Vo pravo si 'mangup",ako ne drugo neka ostanat na edno zdravo!!!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
zlatno srcence5 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatno srcence5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:40
Jas ne veruvam vo prijatelstvo so nekogo so kogo si pominuval nezaboravlivi momenti za koga ke raskinete da bidete prijateli mislam deka toa ne e mozno,barem jas nemozam da si go zamislam toa.Iako nekoi se druzat posle toa sepak mislam deka toa ne e iskreno prijatelstvo,zoso nekoj so koj si bil vo vrska nemoze da te svati ako ti si najdes nekoj drug!!!TOA MISLAM NE MOZE NA NIKOJ DA MU SE SLUCI...***
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 14:54
Moze.. ako privlecnosta se izgubila i zatoa i ste ja prekratile vrskata, no ostanal megju vas prijatelskiot odnos koj da bideme realni retko se naogja. Iako nerazresenite konflikti od vrskata mozat da demnat vo sekoj mig.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 20:56
Верувам... кажувам од искуство... знаеме и да се навратиме на некои моменти без проблеми... сепак иако врската не беше голема и иако имало врска зад нас сепак пак не поврзува некоја линија на пријателска база и премногу се цениме и сме искрени еден кон друг...
Сепак зависи од врската и поради какви причини дошло до тој прекин на таа врска.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 08:33
Темата е однапред одговорена со еден збор:ЗАВИСИТ!!!
Ако разделбате е мирна и по договор поради сплет на околности ОК ПРИЈАТЕЛИ!!!
Ама ако додека одела со мене ,се к*рвала и ми го рушела угледот и јас сум разбрал.....ПРИЈАТЕЛИ???????
car's freack
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 09:54
Koga libidoto ne e vo moznost da ja ispolni nagonskata tendencija poradi nemanje objekt, se vraka kon narcisoidnoto jadro na subjektot i kako znaeme deka sekoj prenos na emocii e ambvivalenten seksualniot naboj se zadrzuva vo jadroto dodeka sadistickiot se usmeruva kon generatorot na frustracijata t.e.: - Jas sum izmislena za nego, peder eden !


Изменето од zbunet - 25.Мај.2008 во 09:57
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 11:10
Ima i vakva varijanta:pred razdelba neprijateli,a posle razdelba prijateli
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 11:45
Originally posted by fragola fragola напиша:

Ima i vakva varijanta:pred razdelba neprijateli,a posle razdelba prijateli


Тоа е само заради недовршени работи!!!
И тоа најверојатно откако двајцата или најмалку еден од нив ке стапит во брак со друг/а:::::

Изменето од alekso_2000 - 02.Јуни.2008 во 11:45
car's freack
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 11:54
Aaa, prijateli...ke se pozdravuvam so nea...bljak...a znam deka na nekoj aslak mu pravela ova ili ona so tie istite race
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 12:38
a sto??? neprijateli????
zosto do Boga.....
ako so nekogo vo eden period od svojot zivot si bil tolku blizok, tolku intimen sto nikoj na svetot ne ti bil povazen od nego....glupavo e posle samo zatoa sto ljubovta prestanala, da ne sakas imeto da mu go cues
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 12:48
More salata ke ja pravam i vo endek ke ja frlam
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 16:11
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

More salata ke ja pravam i vo endek ke ja frlam
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 16:15
nevozmozno!!!! skeogas eden nema da ima prijtelski custva!!! eve ti tipicen primer:prasaj te dvjaca luge sto se razvele ... mozebi komuniciraat ... no deka ke kazat deka se pirjateli nikogas!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.