IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско-Албанско пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско-Албанско пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 40>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 16:17
Pa toa e "politicka manipulacija".

Treba poveke da se druzime vo sekoj slucaj, epten sme izolirani nekako.

Кон врв
VIZANTEL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VIZANTEL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 17:47
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е



Цело време ќе ти биде близок, а на смртната постела ќе те побара за да ти го гризне увото. Бесата тоа им го налага.
,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 18:22
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

I pokraj toa sto ziveeme vo ista drzava imam vpecatok deka Makedoncite i Albancite nikogas ne ziveele edni so drugi tuku edni pored drugi.
Sto mislite ke se smeni li ova nekogas , ke uspeeme li da naucime da ziveeme edni so drugi?

Ako nekoj ima iskustvo za vakvo prijatelstvo neka dade primer.


ние,,ке успееме да живееме заедно тогаш кога ке разбереме дека пред се СМЕ ЛУЃЕ...

а за тоа,,,длабоко сум уверена дека треба да помине доста време,,,бидејки како што и вие самите велите,,,многумина имаат поиграно со нашиот мозок...

кога би требала да изберам меѓу добар (човек) македонец,,и (лош) албанец,,,би избрала да се здружам со првиот,,,и обратно...и жалам кога гледам дека некои пак,,,ги етикетираат луѓето според нацијата,,,

Originally posted by orlov orlov напиша:

Зар да ги заборавиме пријателите кои пред војната ги имавме. Независно што биле албанци. Има и такви кои во војната беа на страната на припадниците на МО и МВР. Сепак и тие се дел од нас. А, тие не смеме да ги ставиме во ист кош со другите. Запамтете само едно: ,,на денешен ден во 2001 година кога тетовското кале беше повторно во наши раце- знамето на Република Македонија на највисокиот столб го стави мој колега токму албанец. Млад и перспективен офицер на АРМ, сега е на служба во Скопје.


некако погрешна дефиниција имаш за пријателство,,, ...не мислиш така????
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 18:40
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

   
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

I pokraj toa sto ziveeme vo ista drzava imam vpecatok deka Makedoncite i Albancite nikogas ne ziveele edni so drugi tuku edni pored drugi.
Sto mislite ke se smeni li ova nekogas , ke uspeeme li da naucime da ziveeme edni so drugi?

Ako nekoj ima iskustvo za vakvo prijatelstvo neka dade primer.


ние,,ке успееме да живееме заедно тогаш кога ке разбереме дека пред се СМЕ ЛУЃЕ...

а за тоа,,,длабоко сум уверена дека треба да помине доста време,,,бидејки како што и вие самите велите,,,многумина имаат поиграно со нашиот мозок...

кога би требала да изберам меѓу добар (човек) македонец,,и (лош) албанец,,,би избрала да се здружам со првиот,,,и обратно...и жалам кога гледам дека некои пак,,,ги етикетираат луѓето според нацијата,,,

Originally posted by orlov orlov напиша:

Зар да ги заборавиме пријателите кои пред војната ги имавме. Независно што биле албанци. Има и такви кои во војната беа на страната на припадниците на МО и МВР. Сепак и тие се дел од нас. А, тие не смеме да ги ставиме во ист кош со другите. Запамтете само едно: ,,на денешен ден во 2001 година кога тетовското кале беше повторно во наши раце- знамето на Република Македонија на највисокиот столб го стави мој колега токму албанец. Млад и перспективен офицер на АРМ, сега е на служба во Скопје.


некако погрешна дефиниција имаш за пријателство,,, ...не мислиш така????


Па облечена е со знамето дефинициjата, Македонското..што лошо има?
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:14
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е


Ne site, ima mnogu OK luge Albanci.
Isto i na forumov.

Ti imas li nekoj prijatel Albanec?


Сум имал.....сум осетил и од нив добрина, (и они осетиле од мене добрина) они ми помогнале, јас сум им помогнал, и после тоа почнаа да се понашаат ептен и ги одебав......


Дволични се ептен

ok , sto koj k..c baras togas tuka
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:16
Originally posted by VIZANTEL VIZANTEL напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е
Цело време ќе ти биде близок, а на смртната постела ќе те побара за да ти го гризне увото. Бесата тоа им го налага.

besta nalga da go pazat zborot
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:17
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Bobro nekoj pisuval pogore deka albancite ni smetki ne placat
 
pa mu postavuvam na toj prasanje za kogo da platime smetki za ova derzava ?
 
koja derzava ne saka ni 25% vo nejzinata administracija da gi ima albanci i ako tuka sme povise od 35%
 
toa e prvo
 
vtoro sto pravi derzava za nas ?
 
za da platime smetki ?
zar ja ke platam smetki za toj vo Strumica vo valandovo vo probistip kade su 99% makedonci da se gradat fabriki da se gradat sporski salli itak itak natamu
 
zar ja ke platam smetki premierot da bide arkitekt da da odlucuva toj da napravi CRKVI i XHamiii ?
 
zar ja ke platam danok na ova derzava koja derzava ne mi ovozmozuva mene ni vesnik da nosam so sliki na nekoj nas HEROJ
 
CITIRAM
Vesnikot KOHA e delo na VELIJA RAMKOVSKI  100% makedonec a koga te vidat policija so toj vesnik te tepat i te maltretirat
 
pa nema da zboram povece tuka ima 100 fakti i argumenti zs nikoj ne plaga danok od nasa strana
ne mislitet deka nikoj ne znae i tooa spontano e ignoriranje na Derzavata
 
da bide derzava fer za site
nikoj nema da mu steti 
 
1.Сметките се плаќаат на оној на кој си му побарал услуга или стока.
2.Не се вели што прави државата за вас, ТУКУ ШТО ВИЕ ПРАВИТЕ ЗА ОВАА ДРЖАВА..повеќето штета или пак кочите на угорнина..наместо удолнина.
3.Имаш локален селоначалник..та дај му пари и тој ќе ти гради..принципот е тој прво  ПЛАТИ=КЛАТИ.
4.Ако не ти се допаѓа овој премиер овде ..иди таму каде има некој кој ти се допаѓа тебе..и живеј си тамо..никој нема да те задржи со сила.
5.Кој тебе ти брани да носиш слики на херои , и кои се тие ?.
6.Весникот КОХА овде е легално издание?.....и кој забранува таков весник ако е во рака на некој читател?.
7.Ако имаш уште 100 факти..што чекаш побарј си правда...
АМА ПОТРОШЕНОТО МОРАШ ДА ГО ПЛАТИШ..
Во Америка велат...ПЛАТИ (данок) па после и УМРИ си...ако така ти е по волја.ова ако случајно не си го знел...
голема%20насмевка
 
 
pa ne znam dali si videl na sekoj TV bese top tema tepaniot biznismen
so skersen nos i povreditet vo liceto
od inspektorot MAKEDONEC
samo sto mu videl vesnik so slika na ADEM JASHARI
i ne znam sto mu e na toj Inspektor koga samiot vesnik e delo na MAKEDONECOT toj ne znam nemam komentar za ova rabota
so vakvite gesti ne se postignuvat Prijatelstva
 
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:20
VLADIMIR88
 
ne znam vo toa vreme koj protestirave za napadot na nato vrz Serbija i toa bese najgolemit protest vo MAKEDONIJA so rekordni sobirani luge
 
pa kosovarite dojdoa kaj nas albancite i so pomos na Partia na albancite sto bese vo toa vreme vo kualicija
 
a za vas site ke se Masakrirat ne granica
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 09:50
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

VLADIMIR88

ne znam vo toa vreme koj protestirave za napadot na nato vrz Serbija i toa bese najgolemit protest vo MAKEDONIJA so rekordni sobirani luge


pa kosovarite dojdoa kaj nas albancite i so pomos na Partia na albancite sto bese vo toa vreme vo kualicija


a za vas site ke se Masakrirat ne granica


Najtazno kaj tebe e sto kako sto rece ednas, zivees so Makedonci i imas prekrasna komunikacija, odlicno se druzite, a seuste ne si sposoben da izvleces sopstven komentar na ovaa tema.
Se zamaras so rekla kazala muabeti po vesnicite, a i se navrakas mnogu godini nanazat i dozvoluvas sosema nebitni raboti da ti odvlekuvaat vnimanie.

Sto e bitnoi kolku luge izlegle da protestiraat koga ja bombardirale Srbija.

Zosto toa go stavas pred faktot deka imas odlicen sozivot so tvoite komsii Makedonci.

Изменето од kultuzin - 29.Март.2008 во 09:51
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 17:44
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

 
pa ne znam dali si videl na sekoj TV bese top tema tepaniot biznismen
so skersen nos i povreditet vo liceto
od inspektorot MAKEDONEC
samo sto mu videl vesnik so slika na ADEM JASHARI
i ne znam sto mu e na toj Inspektor koga samiot vesnik e delo na MAKEDONECOT toj ne znam nemam komentar za ova rabota
so vakvite gesti ne se postignuvat Prijatelstva
 
 
Зависи што правел читателот на весникот КОХА со сликата на тој адем јашари..односно што скаал на околината да и покаже..тој што ја држел во рака..или само држел непријавена промоција??.
пс
Тоа е исто како во Тел Авив ..со слика на Хитлер ...да им мавташ пред Евреите..
Погоди..(еве  од 3 пати) како ќе поминеш..таму..за ваму е веќе елаборирано???.
ПУФФ..мув не љети више.
пс
Во Македонија секој е МАКЕДОНЕЦ..
голема%20насмевка


Изменето од novace - 29.Март.2008 во 17:47
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 19:31
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:



pa ne znam dali si videl na sekoj TV bese top tema tepaniot biznismen

so skersen nos i povreditet vo liceto

od inspektorot MAKEDONEC

samo sto mu videl vesnik so slika na ADEM JASHARI

i ne znam sto mu e na toj Inspektor koga samiot vesnik e delo na MAKEDONECOT toj ne znam nemam komentar za ova rabota

so vakvite gesti ne se postignuvat Prijatelstva



Зависи што правел читателот на весникот КОХА со сликата на тој адем јашари..односно што скаал на околината да и покаже..тој што ја држел во рака..или само држел непријавена промоција??.

пс

Тоа е исто како во Тел Авив ..со слика на Хитлер ...да им мавташ пред Евреите..

Погоди..(еве од 3 пати) како ќе поминеш..таму..за ваму е веќе елаборирано???.

ПУФФ..мув не љети више.

пс

Во Македонија секој е МАКЕДОНЕЦ..

голема%20насмевка

sweet dreams, prvo adem jashari nema vrska so MK, i kade teba taa analogija so Izrael, osven ako ne si srbulj.

Изменето од BACHIOS - 29.Март.2008 во 19:33
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
JASEN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Септември.2007
Локација: Qatar
Статус: Офлајн
Поени: 95
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASEN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 20:23
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by VIZANTEL VIZANTEL напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е
Цело време ќе ти биде близок, а на смртната постела ќе те побара за да ти го гризне увото. Бесата тоа им го налага.

besta nalga da go pazat zborot



Всушност нив и таа беса ги одржува и ги  прави единствени и кога не се.
.....NE SVRTUVAJ SE SINE!!!!!!
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 23:19
Amen
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 23:36
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

sweet dreams, prvo adem jashari nema vrska so MK, i kade teba taa analogija so Izrael, osven ako ne si srbulj.
 
Не бе чист 100% Македонец..со сите маани и доблести балкански..
Имам евреин другар одовде..кој пак се враќа назад во Израел , од него го дознав ова...
голема%20насмевка


Изменето од novace - 29.Март.2008 во 23:39
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.