IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско-Албанско пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско-Албанско пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 40>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 18:59
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Bobro nekoj pisuval pogore deka albancite ni smetki ne placat
 
pa mu postavuvam na toj prasanje za kogo da platime smetki za ova derzava ?
 
koja derzava ne saka ni 25% vo nejzinata administracija da gi ima albanci i ako tuka sme povise od 35%
 
toa e prvo
 
vtoro sto pravi derzava za nas ?
 
za da platime smetki ?
zar ja ke platam smetki za toj vo Strumica vo valandovo vo probistip kade su 99% makedonci da se gradat fabriki da se gradat sporski salli itak itak natamu
 
zar ja ke platam smetki premierot da bide arkitekt da da odlucuva toj da napravi CRKVI i XHamiii ?
 
zar ja ke platam danok na ova derzava koja derzava ne mi ovozmozuva mene ni vesnik da nosam so sliki na nekoj nas HEROJ
 
CITIRAM
Vesnikot KOHA e delo na VELIJA RAMKOVSKI  100% makedonec a koga te vidat policija so toj vesnik te tepat i te maltretirat
 
pa nema da zboram povece tuka ima 100 fakti i argumenti zs nikoj ne plaga danok od nasa strana
ne mislitet deka nikoj ne znae i tooa spontano e ignoriranje na Derzavata
 
da bide derzava fer za site
nikoj nema da mu steti 
 
1.Сметките се плаќаат на оној на кој си му побарал услуга или стока.
2.Не се вели што прави државата за вас, ТУКУ ШТО ВИЕ ПРАВИТЕ ЗА ОВАА ДРЖАВА..повеќето штета или пак кочите на угорнина..наместо удолнина.
3.Имаш локален селоначалник..та дај му пари и тој ќе ти гради..принципот е тој прво  ПЛАТИ=КЛАТИ.
4.Ако не ти се допаѓа овој премиер овде ..иди таму каде има некој кој ти се допаѓа тебе..и живеј си тамо..никој нема да те задржи со сила.
5.Кој тебе ти брани да носиш слики на херои , и кои се тие ?.
6.Весникот КОХА овде е легално издание?.....и кој забранува таков весник ако е во рака на некој читател?.
7.Ако имаш уште 100 факти..што чекаш побарј си правда...
АМА ПОТРОШЕНОТО МОРАШ ДА ГО ПЛАТИШ..
Во Америка велат...ПЛАТИ (данок) па после и УМРИ си...ако така ти е по волја.ова ако случајно не си го знел...
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 19:58
Vidi,vidi barame prava,a ne si gi znaeme ili ne sakame da si gi znaeme obvrskite.Alal da ti e.Dobar si
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 08:50
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

браво за трудот по гугл


Не е Гугл..туку Ансверс.

голема%20насмевка
kako i dae, no dali go vide postot, poslednata recenica


Го видов...ама не сакав да идам во друга област..затоа е прескокната (намерно)..

голема%20насмевка

znaci imas foboamnezija
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 09:14
i ne e temata plakanje struja vo MK
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 10:08
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Bobro nekoj pisuval pogore deka albancite ni smetki ne placat

pa mu postavuvam na toj prasanje za kogo da platime smetki za ova derzava ?


koja derzava ne saka ni 25% vo nejzinata administracija da gi ima albanci i ako tuka sme povise od 35%


toa e prvo


vtoro sto pravi derzava za nas ?


za da platime smetki ?

zar ja ke platam smetki za toj vo Strumica vo valandovo vo probistip kade su 99% makedonci da se gradat fabriki da se gradat sporski salli itak itak natamu


zar ja ke platam smetki premierot da bide arkitekt da da odlucuva toj da napravi CRKVI i XHamiii ?


zar ja ke platam danok na ova derzava koja derzava ne mi ovozmozuva mene ni vesnik da nosam so sliki na nekoj nas HEROJ


CITIRAM

Vesnikot KOHA e delo na VELIJA RAMKOVSKI 100% makedonec a koga te vidat policija so toj vesnik te tepat i te maltretirat


pa nema da zboram povece tuka ima 100 fakti i argumenti zs nikoj ne plaga danok od nasa strana

ne mislitet deka nikoj ne znae i tooa spontano e ignoriranje na Derzavata


da bide derzava fer za site

nikoj nema da mu steti



Tocno DOKTORE, ne e ova tema, megutoa mora da odgovoram , a mojot odgovor pak ke se svede na temata.


Crno Crveno me navede na eden zaklucok koj ovde go komentiravme vo vrska so politickata manipulacija na ucenicite.

Crno Crveno e eden tipicen primer na politicki izmanipulirana licnost koj govori so ustata na negovite predpostaveni koi patem poradi licni ili partiski interesi sirat omraza megu lugeto.

Iako odgovorot na NOVACE e sosema dovolen samo ke se nadovrzam so nekolku prasanja do tebe.


Dali ti gospodine znaes voopsto sto e vo drzavna ingerncija, dali voopsto znaes kako se delat parite od drzavnata kasa?
Dali si slusnal za decentralizacija, i lokalna vast?
Dali znaes kade ima podobra infrastruktura vo zapadniot ili istocniot del od Makedonija?
Dali si se vozel nekogas vo pravec na Strumica po kockite i pokrpenicite?
Dali si se vozel po najubaviot avtopat vo Makedonija Skopje-Tetovo?
Si bil li nekogas vo Probistip da vidis kako tamo ziveat, ili vo Berovo ili vo Kratovo itn?

Vakvi primeri ke ti redam kolku sakas, megutoa znam deka ti nemas pojma od se sto kaza toa ti e kazano od nekogo cij interes e netrpelivosta pomegu Albancite i Makedoncite nikogas da ne prestane.

Na ova mesto bi ti poracal, nemoj da komentiras nesto sto neznaes.

A zakonite ke vazat i za tebe, kako sto vazat i za mene.

Изменето од kultuzin - 28.Март.2008 во 11:27
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 12:02
Slusaj .red-black izbrzubva vo nekoi raboti, iako kratko sum vo forumot i ne mozam da kazam poveke za nego
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 15:26

Kultuzine....Темата тие Македонско - Албанско пријателство???? и не одалечи се од темата,зошто да нема пријателство помеѓу нас зошто??

јас мислам дека за да го вброиш некого како пријател не смее да се има предрасуди,каква Вера,Националност,богаство итн.него треба првин да го запознаеш што човек е каква душа има па после или броиго помеѓу пријатели или батали го.
Јас сум пораснал помеѓу Македонци и немам учено Македонско школо туку Албански ама никого не сметало тоа ние сме и сеуште живееме со Македонци комшии кои не би ги сменил со никого.
Толеранција треба да се има Толеранција
Поздрав
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 15:33
Originally posted by Epirot Epirot напиша:

Kultuzine....Темата тие Македонско - Албанско пријателство???? и не одалечи се од темата,зошто да нема пријателство помеѓу нас зошто??


јас мислам дека за да го вброиш некого како пријател не смее да се има предрасуди,каква Вера,Националност,богаство итн.него треба првин да го запознаеш што човек е каква душа има па после или броиго помеѓу пријатели или батали го.
Јас сум пораснал помеѓу Македонци и немам учено Македонско школо туку Албански ама никого не сметало тоа ние сме и сеуште живееме со Македонци комшии кои не би ги сменил со никого.

Толеранција треба да се има Толеранција

Поздрав


Tocno taka EPIRE ovde za toa i diskutirame.
Predrasudi netreba da ima.
Megutoa za zal mnogu luge toa ne go svakaat i dozvoluvaat da bidat na onoj ili ovoj nacin manipulirani.
Vprocem ako imas poveke vreme procitaj gi komentarite na ovaa tema pa sam donesi zaklucok.

Inaku se oddalecuvame od temata sakajki da doneseme zaklucok zosto toa prijatelstvo e naruseno i na nekoj im izgleda tolku neverojatno.

Moj licen stav e deka politikata igra presudna uloga i zatoa i ovaa tema ja staviv na ovoj podforum.
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 15:45
Dali ti gospodine znaes voopsto sto e vo drzavna ingerncija, dali voopsto znaes kako se delat parite od drzavnata kasa?
Dali si slusnal za decentralizacija, i lokalna vast?
Dali znaes kade ima podobra infrastruktura vo zapadniot ili istocniot del od Makedonija?
Dali si se vozel nekogas vo pravec na Strumica po kockite i pokrpenicite?
Dali si se vozel po najubaviot avtopat vo Makedonija Skopje-Tetovo?
Si bil li nekogas vo Probistip da vidis kako tamo ziveat, ili vo Berovo ili vo Kratovo itn?

Вака парите од државната каса:па кој пари жити се?? па кој дели пари Култузине.
Децентрализација:па од кога имаме децентрализација,и таа првин треба да функционира ама кога???
Правец Струмица:еве ти го одговорот горе овоа тие децентрализација, зошто не го градат патот.
Автопатот Скопје - Тетово па кој го финанцирал тој автопат,сигурен сум дека не го финанцирал владата на Република Македонија него ЕУ.
Пробиштип,Берово како живееат таму сигурно како сите просечни граѓани на Македонија.
Неможеш ти ги споредуваш граѓните на Тетово со Кратово,зошто??
па Тетовците повеќе од 70% заработуваат во западниот свет додека Кратовците останале дома и сите знаеме колку се заработуваа кај нас.
 
Поздрав
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 15:52
Inaku se oddalecuvame od temata sakajki da doneseme zaklucok zosto toa prijatelstvo e naruseno i na nekoj im izgleda tolku neverojatno.

Moj licen stav e deka politikata igra presudna uloga i zatoa i ovaa tema ja staviv na ovoj podforum.
Тука го гледам и јас проблемот еве и тука во форумов нема врска некоја тема со Албанците а коментарите се толку глупи што човек нема повеќе желба д ги прочита.
Не само твој него и мој а убеден сум дека и  многу други имаат ист став дека политиката игра голема голема улога во предрасуди.
A баба ми викаше секогаш синкооооо политиката е голема к*рВА синкоооо.
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 15:58
Originally posted by Epirot Epirot напиша:

Dali ti gospodine znaes voopsto sto e vo drzavna ingerncija, dali voopsto znaes kako se delat parite od drzavnata kasa? Dali si slusnal za decentralizacija, i lokalna vast? Dali znaes kade ima podobra infrastruktura vo zapadniot ili istocniot del od Makedonija? Dali si se vozel nekogas vo pravec na Strumica po kockite i pokrpenicite? Dali si se vozel po najubaviot avtopat vo Makedonija Skopje-Tetovo? Si bil li nekogas vo Probistip da vidis kako tamo ziveat, ili vo Berovo ili vo Kratovo itn? Вака парите од државната каса:па кој пари жити се?? па кој дели пари Култузине.
Децентрализација:па од кога имаме децентрализација,и таа првин треба да функционира ама кога???
Правец Струмица:еве ти го одговорот горе овоа тие децентрализација, зошто не го градат патот.

Автопатот Скопје - Тетово па кој го финанцирал тој автопат,сигурен сум дека не го финанцирал владата на Република Македонија него ЕУ.

Пробиштип,Берово како живееат таму сигурно како сите просечни граѓани на Македонија.

Неможеш ти ги споредуваш граѓните на Тетово со Кратово,зошто??

па Тетовците повеќе од 70% заработуваат во западниот свет додека Кратовците останале дома и сите знаеме колку се заработуваа кај нас.


Поздрав



Ova bese nameneto za red black,
bidejki toj se zalese deka ne sme ravnopravni vo ovaa drzava deka vo istocna Makedonija drzavata gradela fabriki a tamu kaj sto ziveele Albanci ne se gradelo i toa mu bese osnov da ne ja pocituva ovaa drzava i nejzinite institucii.

Kako sto i samiot rece vo Berovo ziveat kako i site vo Makedonija , a isto taka spomna deka vo Tetovo e podobro , zatoa ne mu drzi voda komentarot na red black.

Megutoa ne e ova tema.
Samo sakav da mu ukazam deka e vo golema zabluda koga veli deka ne sme isto tretirani.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 16:01
Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 16:08
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е


Ne site, ima mnogu OK luge Albanci.
Isto i na forumov.

Ti imas li nekoj prijatel Albanec?
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 16:10
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле
Кај барате пријател во албанците
Ние им ги спасивме косоварите од српските четници они на нас ножот во грб.

Волк во јагнешка кожа тоа ти е


Ne site, ima mnogu OK luge Albanci.
Isto i na forumov.

Ti imas li nekoj prijatel Albanec?


Сум имал.....сум осетил и од нив добрина, (и они осетиле од мене добрина) они ми помогнале, јас сум им помогнал, и после тоа почнаа да се понашаат ептен и ги одебав......


Дволични се ептен

Изменето од Vladimir88 - 28.Март.2008 во 16:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.