IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско-Албанско пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско-Албанско пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 40>
Автор
Порака
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:57
mene lek, a mozda ti znaes za nekoj
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:14
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

mene lek, a mozda ti znaes za nekoj
 
Лекот ти е народен и се вика:
солидно домашно воспитување..и мислам дека ги опфаќа сите потенцијални причинители на „астмата„..и не само на неа...мислев кај децата а не и чавките...
И не се издава исклучиво на лекарски рецепт.
намигнување


Изменето од novace - 27.Март.2008 во 11:15
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:22
a od kade tebe zaklucokot deka mi treba ,,solidno,, domasno vospituvanje
please dont f**kin patronise me
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:18
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

a od kade tebe zaklucokot deka mi treba ,,solidno,, domasno vospituvanje
please dont f**kin patronise me
 
Кој па тебе ти сугерира такво воспитување ..кога веќе си го минал времето за такво школување???
Нешто се љутиш а мне ја знаеш причината???
Читај внимателно..никаде не си споменат како таков..единствено можно е да ти се само причинило ...
Као го тоа викате:
ФОБИЈА..или?
изненадување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:30
Originally posted by novace

Originally posted by BACHIOS

pa neli e dobro sto se protiv toa.. ili ti bi sakal i ,,tie ,, da se za ,,toa,,. I kazi otvoreno koi se ,,tie,, .nema strav




Кажувам:


Кога истото порано беше барано од малцинството..другиве беа против..а сега се е обратно..суштински само „старните„ се сменети...а проблемот е ист..и неизменет досега.


Реков и ќе повторам:


Не барање ..за раздвојување...туку акција со која ќе се спречи тоа што доведува до раздвојување..а тоа е казнување на тие кои се силеџии..


Е сега ..не навлегувам во методот на превоспитување..


Патем забележано ..гледам си напишал дека и чавките наутро кашлале во Лондон..


Запрашај ги некој од граѓаните зашто чавките кашлаат наместо да гракаат?


Предпостаавувам дека и ќети го откријат „лекот„ кој кај нас како да го нема...во школите и домовите...не мислам на аптеките.
Колку што знам македонски јас, како го објаснуваш ова. Е ова ти се вика ретроградна амнезија
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:34
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by novace

Originally posted by BACHIOS

pa neli e dobro sto se protiv toa.. ili ti bi sakal i ,,tie ,, da se za ,,toa,,. I kazi otvoreno koi se ,,tie,, .nema strav




Кажувам:


Кога истото порано беше барано од малцинството..другиве беа против..а сега се е обратно..суштински само „старните„ се сменети...а проблемот е ист..и неизменет досега.


Реков и ќе повторам:


Не барање ..за раздвојување...туку акција со која ќе се спречи тоа што доведува до раздвојување..а тоа е казнување на тие кои се силеџии..


Е сега ..не навлегувам во методот на превоспитување..


Патем забележано ..гледам си напишал дека и чавките наутро кашлале во Лондон..


Запрашај ги некој од граѓаните зашто чавките кашлаат наместо да гракаат?


Предпостаавувам дека и ќети го откријат „лекот„ кој кај нас како да го нема...во школите и домовите...не мислам на аптеките.
Колку што знам македонски јас, како го објаснуваш ова. Е ова ти се вика ретроградна амнезија
 
Тоа самиот си го додал лично ..оти во оригиналот го нема..
А каде овде би се нашол ти...од мене препоставените фобии:

Zoophobias

Non-psychological conditions

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:38
па човече види го опследниот твој пост на 6 страница, па кажи дека не е амнезија
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:38
браво за трудот по гугл
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:18
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

браво за трудот по гугл
 
Не е Гугл..туку Ансверс.
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:36
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

браво за трудот по гугл

 

Не е Гугл..туку Ансверс.

голема%20насмевка

kako i dae, no dali go vide postot, poslednata recenica
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:24
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

браво за трудот по гугл

 

Не е Гугл..туку Ансверс.

голема%20насмевка

kako i dae, no dali go vide postot, poslednata recenica
 
Го видов...ама не сакав да идам во друга област..затоа е прескокната (намерно)..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 15:23
Bobro nekoj pisuval pogore deka albancite ni smetki ne placat
 
pa mu postavuvam na toj prasanje za kogo da platime smetki za ova derzava ?
 
koja derzava ne saka ni 25% vo nejzinata administracija da gi ima albanci i ako tuka sme povise od 35%
 
toa e prvo
 
vtoro sto pravi derzava za nas ?
 
za da platime smetki ?
zar ja ke platam smetki za toj vo Strumica vo valandovo vo probistip kade su 99% makedonci da se gradat fabriki da se gradat sporski salli itak itak natamu
 
zar ja ke platam smetki premierot da bide arkitekt da da odlucuva toj da napravi CRKVI i XHamiii ?
 
zar ja ke platam danok na ova derzava koja derzava ne mi ovozmozuva mene ni vesnik da nosam so sliki na nekoj nas HEROJ
 
CITIRAM
Vesnikot KOHA e delo na VELIJA RAMKOVSKI  100% makedonec a koga te vidat policija so toj vesnik te tepat i te maltretirat
 
pa nema da zboram povece tuka ima 100 fakti i argumenti zs nikoj ne plaga danok od nasa strana
ne mislitet deka nikoj ne znae i tooa spontano e ignoriranje na Derzavata
 
da bide derzava fer za site
nikoj nema da mu steti 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 15:32
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Bobro nekoj pisuval pogore deka albancite ni smetki ne placat

pa mu postavuvam na toj prasanje za kogo da platime smetki za ova derzava ?


koja derzava ne saka ni 25% vo nejzinata administracija da gi ima albanci i ako tuka sme povise od 35%


toa e prvo


vtoro sto pravi derzava za nas ?


za da platime smetki ?

zar ja ke platam smetki za toj vo Strumica vo valandovo vo probistip kade su 99% makedonci da se gradat fabriki da se gradat sporski salli itak itak natamu


zar ja ke platam smetki premierot da bide arkitekt da da odlucuva toj da napravi CRKVI i XHamiii ?


zar ja ke platam danok na ova derzava koja derzava ne mi ovozmozuva mene ni vesnik da nosam so sliki na nekoj nas HEROJ


CITIRAM

Vesnikot KOHA e delo na VELIJA RAMKOVSKI 100% makedonec a koga te vidat policija so toj vesnik te tepat i te maltretirat


pa nema da zboram povece tuka ima 100 fakti i argumenti zs nikoj ne plaga danok od nasa strana

ne mislitet deka nikoj ne znae i tooa spontano e ignoriranje na Derzavata


da bide derzava fer za site

nikoj nema da mu steti



Si ja utnal temata, ovde zboruvame za prijatelstvo pomegu Albanci i Makedonci
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 15:37
Ne jas smu se obidov da mu repliciram na toj moderator ne znam koko mu bese username
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.