IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 00:42
Koga bev tinejdzerka...kako gi lazev drugarkite....црвенеењецрвенеењетрепкањетрепкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 00:58
koj lazel,....pak laze!,...nema odviknuvanje!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 11:04
изненадувањеизненадување...sega im pravam NES..намигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:48
Originally posted by mamma mamma напиша:

Koga bev tinejdzerka...kako gi lazev drugarkite....црвенеењецрвенеењетрепкањетрепкање



Леле Мамма, резил! И мене дури ме засрами! Затоа јас не верувам!    Преваранти еден куп!

Не, не си била ти крива -


Populus vult decipi, ergo decipiatur! - Луѓето сакаат да бидат измамени, затоа измами ги!


Кон врв
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 00:31
si bil eden kral,,koj otkako razbral od svoite slugi za eden chovek koj "navodno" mozhe da ja predviduva idninata...reshil da go vikne vo negoviot dvor...

i taka pochnale noke da se shetaat niz dvorot na kralot,,,i sega chovekot pochnuva da mu zboruva na kralot za idninata gledajki vo svesdite...

no kutriot gatach pred sebe imal edna "dupka"..i shetajki ne ja gledal i se "frlil" vo nea,...I Kralot togash mu rekol: GATACU--KAKO TOA TI NE ZNAESHE SHTO SE NAOGJA 2 METRI OD TEBE,.,A KE ZNAESH SHTO KRIE IDNINATA...
Write your name in kindness, love,nd mercy,nd leave behind you a monument of virtue that the storms of time can never destroy.
Кон врв
MusketaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MusketaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 06:35
Originally posted by Fantastic Lady Fantastic Lady напиша:

si bil eden kral,,koj otkako razbral od svoite slugi za eden chovek koj "navodno" mozhe da ja predviduva idninata...reshil da go vikne vo negoviot dvor...

i taka pochnale noke da se shetaat niz dvorot na kralot,,,i sega chovekot pochnuva da mu zboruva na kralot za idninata gledajki vo svesdite...

no kutriot gatach pred sebe imal edna "dupka"..i shetajki ne ja gledal i se "frlil" vo nea,...I Kralot togash mu rekol: GATACU--KAKO TOA TI NE ZNAESHE SHTO SE NAOGJA 2 METRI OD TEBE,.,A KE ZNAESH SHTO KRIE IDNINATA...



...:::My Life My Rules:::..

Кон врв
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 01:03
Write your name in kindness, love,nd mercy,nd leave behind you a monument of virtue that the storms of time can never destroy.
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 01:12
kako ne
se razbira
AJ STISNETE ZELBA
големо%20гушкање
Кон врв
Doesnt Matter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Doesnt Matter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 01:30
Originally posted by Fantastic Lady Fantastic Lady напиша:

si bil eden kral,,koj otkako razbral od svoite slugi za eden chovek koj "navodno" mozhe da ja predviduva idninata...reshil da go vikne vo negoviot dvor...

i taka pochnale noke da se shetaat niz dvorot na kralot,,,i sega chovekot pochnuva da mu zboruva na kralot za idninata gledajki vo svesdite...

no kutriot gatach pred sebe imal edna "dupka"..i shetajki ne ja gledal i se "frlil" vo nea,...I Kralot togash mu rekol: GATACU--KAKO TOA TI NE ZNAESHE SHTO SE NAOGJA 2 METRI OD TEBE,.,A KE ZNAESH SHTO KRIE IDNINATA...


Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 16:51
VERUVAM SAMO KOGA MI GLEDA NEKOJA POSTARA I POISKUSNA LI4NOST,A NE NA SEKOJ VTOR!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ZVEZDA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZVEZDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 22:30
ne 100% retko mo0ze dami pogodat
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 23:15
Originally posted by mamma mamma напиша:

Koga bev tinejdzerka...kako gi lazev drugarkite....црвенеењецрвенеењетрепкањетрепкање


не ги лажев другарките...ама затоа пак,знаејќи што "мака ги мачи"-што филмови изрежирав
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 00:58
Ееее што имам една школска, ми виде еднаш трудна во фамилија, малку ме шекна, ама после излезе дека братучетка ми стварно била трудна па некако се извади...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 01:24
more edna zena sho mi iznakaza, auuu, do sega se se ostvari i mi kaza togash, ke te pokanat mnogu naskoro na svadba od mashka strana i koga otidov doma mi stigna pokana za sadba istiot den od mashka strana normalno sluchajnost ili sho?...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.