IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Среќата e...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Среќата e...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 55>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 22:00
големо%20гушкање
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 22:02
СЕТО ОВА ГО ИМА ВО КНИГИТЕ, АМА НЕ Е ВИСТИНСКО... А ГО ИМА И ВО ЖИВОТОТ, АМА ТРЕБА ДА СЕ ПОТРУДИШ ДА ГО НАЈДЕШ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 22:03
go citav becevemen tuka na forumov i toj napisal vaka:
mudrecot e mudrec bidejki ja spozna srekata vo sebe....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 22:05
Srekata e kako opakovka od cokolado koja treba da ja otvoris i lapnes
Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 19:24
Ако твојата среќа зависи од постапките на другите – никогаш нема да бидеш среќен.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:54
 
 
 
   Кога би сакале да бидеме среќни...
   лесно ќе ја постигнеме сопствената цел...но...
   ние сакаме да бидеме посреќни од другите...а тоа е тешко...
   бидејќи ги гледаме другите, како посреќни...
   од она што навистина се..........
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 21:02
Covek sfaka deka bil sreken koga luta po rusevinite na srekata.....ne se sekavam koj go kaza ova.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 21:17
Srekata si ja gradis sam :kamce po kamce...,cvet do cvet...
srekata se moite deca,moite prijateli,moite milenicinja.moite ubavi misli, a najgolemata sreka e mojot soprug so koj go igram ljubovnoto tango celi 40 godini so pocit i podrska eden kon drug, kon se ona sto go sakam da go pravam vo zivotot toj nikogas ne rekol NE! srekna sum so site Vas ,me ispolnuva druzenjeto do docnite nokni casovi tuka so Vas i toa e sreka za mene.
Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 21:43
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Srekata si ja gradis sam :kamce po kamce...,cvet do cvet...
srekata se moite deca,moite prijateli,moite milenicinja.moite ubavi misli, a najgolemata sreka e mojot soprug so koj go igram ljubovnoto tango celi 40 godini so pocit i podrska eden kon drug, kon se ona sto go sakam da go pravam vo zivotot toj nikogas ne rekol NE! srekna sum so site Vas ,me ispolnuva druzenjeto do docnite nokni casovi tuka so Vas i toa e sreka za mene.


Vie ste mnogu srekjna i bogata zena, zatoa sto zivotot zaedno so drugite dobri i losi darovi vi donel i mudrost. Koga bi sozrevala i jas na takov nacin bi se smetala za blagoslovena.
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 22:13
Originally posted by eurydice eurydice напиша:

[QUOTE=super babicka] Srekata si ja gradis sam :kamce po kamce...,cvet do cvet...
srekata se moite deca,moite prijateli,moite milenicinja.moite ubavi misli, a najgolemata sreka e mojot soprug so koj go igram ljubovnoto tango celi 40 godini so pocit i podrska eden kon drug, kon se ona sto go sakam da go pravam vo zivotot toj nikogas ne rekol NE! srekna sum so site Vas ,me ispolnuva druzenjeto do docnite nokni casovi tuka so Vas i toa e sreka za mene.


Vie ste mnogu srekjna i bogata zena, zatoa sto zivotot zaedno so drugite dobri i losi darovi vi donel i mudrost. Koga bi sozrevala i jas na takov nacin bi se smetala za blagoslovena.

a zosto da ne bides? ako toa go sakas i si ja trasiras patekata poleka no sigurno veruvam i ti posakuvam da bides posrekna od mene mila i ke bides veruvaj mi imas dobra misla se cita od postot
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 23:47
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Srekata e kako opakovka od cokolado koja treba da ja otvoris i lapnes


Така е.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BarbB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarbB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 01:08
среќа е да се пронајдеш себеси да се откриеш и да бидеш задоволен со тоа што си и оние со кои твојот живот претставува целина
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 11:16
ٍСреќа е и кога не си на оваа листа на несреќнава седумка:

http://www.idividi.com.mk/stil/Woman/429457/index.html
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 00:16
Е во нас..голема%20насмевка
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.