IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:58
Ne sum bil otkoga e toj Minister megutoa sum bil pred toa i od toa sto mi se sluci veruvaj nema poloso.
Jas ovde zboruvam za nekoj negovi idei i nekoj raboti koi gi sprovede, a koi nemozat za 5dena da vrodat so plod.
Primer znaes li deka 30-ina doktori otidoja vo Amerika da se doobrazuvat za menadjiranje so bolnici ,sto vsustina nii bese hronicen problem, zatoa sto doktori koi nemat pojma od menadjerstvo ni gi vodea bolnicite, sega so ova mislam deka ke se podobrat rabotite.
Posle toa zakonot za cenite na lekovite, ( e toa sto vo praksa potesko se sproveduva ne e on kriv ).
Pa posle imase ideja neznam dali mu uspea, luge od Anglija da si gi popravaat zabite kaj nas.
Zatoa ti velam deka e OK covekot.
I pak ke kazam ne ocekuvaj preku nok da se smeni nesto sto e unistuvano so decenii ova vazi za site oblasti ne samo za zdravstvo.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:01
Бреееееееееее ова ВМРО го окупира и полициски го обезбеди форумов СДСМовците станаа поголемо малцинство и од малцинстватаголема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:03
Steta a bas sakav da slusnam i nivno mislenje, ovde samo pozicijata diskutira.
Ne e demokratski.
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:10
ПА ПОСЛЕ ЛАТАС НЕКА ЈАДЕ БУРЕК КАКО ВМРОВЦИТЕ БИЛЕ НЕПИСМЕНИ И НЕ ЗНАЕЛЕ ДА КОРИСТАТ ИНТЕРНЕТ, ПА ДЕМЕК БИЛЕ САМО КОМУЊАРИВЕ ЗАРАДИ ТОА ШТО ИМАЛЕ ПАРИ.ЕЈ А НЕМОЈ ДА ИСПАДНЕ ДЕКА ОВИЕ НА ФОРУМОВ СЕ НЕКОИ ПРИКРИЕНИ КОМУЊАРИ.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:13
KOMUNJARI SME SITE AMA OD STO SME KONSTRUKTIVNI GLASAME ZA VMRO
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:44
НЕ ЗНАМ ЗА ТЕБЕ АМА ЈАС НЕ СУМ КОМУЊАР. ЗА МЕНЕ КОМУЊАР Е НЕШТО МНОГУ ПОГРДНО.НЕШТО ДЕФОРМИРАНО ВО СВЕСТА, ГЛАВАТА.ЗА МЕНЕ КОМУЊАР Е КОГА ПОЛИЦИЈА АПСИ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА, ЗА МЕНЕ КОМУЊАР Е КОГА СЕ УПРОПАСТУВААТ СТРУШКИТЕ ВЕЧЕРИ НА ПОЕЗИЈАТА,КОГА ПЛАЌАШ ОГРОМНИ ПАРИ ЗА РЕКЛАМИ ЗА ТОА КАКО ТРЕБА ДА СЕ ПЛАЌААТ ДАНОЦИ ,КОГА ДОАЃАШ НА ВЛАСТ И СЕ ЗАОКРУЖУВАШ СО БРАЌА,БРАТУЧЕДИ И ОСТАНАТА МЕНАЖЕРИЈА,КОГА ЦЕЛА ДРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА ЈА ПАРТИЗИРАШ, КОГА ДРЖАВНИОТ КРИМИНАЛ ГО ИЗДИГАШ НА НИВО НА ПОВИСОКИТЕ КРУГОВИ А АПСИШ САМО СИТНА БОРАНИЈА,КОГА КАКО НОВ ЛИДЕР НЕ ЈА РЕФОРМИРАШ ОПОЗИЦИОНАТА ПАРТИЈА,КОГА НЕ БАРАШ ОДГОВОРНОСТ ОД ТИЕ КОИ ШТО ОВОЗМОЖИЛЕ ДА СЕ СОЗДАДЕ ЕДЕН ДИМОВ , ЕДНА МИТЕВА, БИ МОЖЕЛ ДО РАНО УТРО ДА НАБРОЈУВАМ И ЗА ЕДНИТЕ И ЗА ДРУГИТЕ.ОНА ШТО Е БИТНО Е ДЕКА НАЈУБАВО ВО ОВОЈ МОМЕНТ Е ДА ВЕ ОСТАВАМ ВАС ОД ВЛАСТА МИРНО И СПОКОЈНО ДА МАСТУРБИРАТЕ СО САМОИСПОЛНЕТОСТ.
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:45
ИНАКУ МОЖЕШ ДА БИДЕШ КОМУЊАР И ДА ГЛАСАШ ЗА ВМРО.ДА СЕ БИДЕ КОМУЊАР Е СОСТОЈБА НА УМОТ, НЕ Е ПОЛИТИЧКА ОПРЕДЕЛБА.
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 23:01
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Pa se znae koj me identifikuva mene kako Albanec

 

PDSH   we love you

 

DPA red`black

Abe brate ... uste li ne si opametil ,ostaj go toa gnezdo na Zloto ,nemoj da podrzuvas takva partija koja vodi Antiistoriska i Anti-albanska politika ... Mozam da ti garantiram deka na Tvojata partija i na tvojot Lider Menduh Chavez mu se brojat denovite ... , Mislis ne sakal da otide Vo KOSOVO i deka navistina imal povazni raboti...  ama ne go sakaat tamu  .Vasiot lide e osuden na propast ... ,Albancite veke znaat kogo da bidaar ,a toa nesomneno ke bide Bardhyl Mahmuti partijata koja ja vodi on...
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 11:40
ZA SITE SKEPTICI KOI JA NAPAGAA VLASTA PORADI PROEKTOT INVEST IN MACEDONIA.KE GO PROSTRAM SLEDNIOT TEKST


Даниел Торнили, заменик претседател во Economist Group:
МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА БИДЕ ПРИМЕР ЗА РУСИЈА!


Бев доволно арогантен (знаете, мајка ми е Французинка!), да му дадам отворен совет на заменик-министерот за финансии Сергеј Шаталов, кој учествуваше на панелот „Дијалог на бизнисот и државата”, како да се елиминира дел од буџетот во одбраната. Руските власти ужасно грешат што не ја промовираат земјата на Запад. Кажав дека таму постои многу „црна попаганда”, дека Русија е страшна, мафијашка земја, дека не можеш да правиш бизнис. На руските власти им го дадов примерот за Македонија, бидејќи последнава година и пол, Македонците постојано ги промовираат инвестициите во Македонија, во Financial Times, The Wall Street Journal. На присутните им го покажав огласот во Economist, што чини 35 илјади фунти. Ја кажувам бројката бидејќи ја знам! Огласот има мапа и покажува колку Македонија е добра за инвестирање: има низок рамен данок на добивка, најнизок рамен донок на приход, низок данок на реинвестирана добивка, итн. Интересно е тоа што огласот вели дека Македонија е пазар од 650 милиони луѓе со цитат кој прецизира „вклучувајќи ја Европа”. Импресивно нели? На министерот Шаталов во шега му порачав дека ако сакате да лажете, оваа бројка треба да ја дуплирате! Ова е организирана кампања која трае 18 месеци.
И потоа во следниот оглас имате мапа од Македонија што покажува каде е логистиката, кои се градовите, каде се инвестициите и тие (македонските власти), убедуваат како луди, имаат своја веб-страница, концентрирана програма. Русија тоа не го прави. Ги забележувате на CNN сите тие реклами на Хрватска, Египет, Турција, за промоција на нивниот туризам. За жал, Русија тоа не го прави и затоа губи многу инвестиции покрај постоечките.

MAKEDONIJA PRIMER ZA RUSIJA
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:26

Originally posted by brza brza напиша:

ajde be begaj od tuka,...da ne te obesime i tebe ,...do nego!лутина


zimi  sve , ej na sekoj tvoj post se gazam , gotovo газење%20од%20смеење

Изменето од moira - 21.Март.2008 во 19:58
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 19:21
hahahaha,...princeso,....a,tek ja da vidish kako se gazam ,...osobeno na nekoi "politichari",....vekje se izdishav ,....смеење,.


..a,na veroispvedcite vekje otrpnav,...среќа
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:39
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Ке појдам на гласање, ама ќе ги заокружам сите. Сите ги сакам......... амааааааааааа, нема квалитетни па затоа нека бидат неважечки. Да не заборавам, дедоми беше ПОП, сите ги сакаше.............нели за колку да има каде да оди.


Orlov, na temata "Nov Makedonski premier",se izjasni za Gruevski, sega vikas nesto drugo imas li stav voopsto.
Mislam deka ne e sega vreme da se bide neseriozen.

Spored mene neizleguvanje na glasanje e neseriozno ,zatoa sto so takov stav im davame prednost na Albancite .

Jas primer sekogas glasam, porano glasav od dve losi opciji za pomalku losata , a toa spored mene bese SDSM,
znaci sepak mislev deka Brane e pomalku los od onoj gavol od covek tatarot Ljupco.
Za sreka VMRO se transvormira , od koren i sega se navistina partija so koja Makedonija ima perspektiva.

Megutoa isto taka e opasno ako SDSM prodolzi da tone , navistina ke imamame ednopartiska drzava, sto ne e dobro niti motiviracki.
Zatoa posakuvam i vo SDSM da se slucat reformi kako sto se slucija vo VMRO, neka si odi starata mafijaska struktura i neka im odstapat mesto na pomladite, sposobni luge koi siguren sum gi ima dovolno vo Makedonija.

Zatoa mislam deka na slednite izbori SDSM treba da bide na kolena frleni, za da im dojde pametot, i da svatat deka nema poveke igranje so ovoj narod koj na grb gi nosese 15 godini.





Само политички.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 13:57

Ne sum glasal,ne glasam i vo idnina nema da glasam.Mlad sum da poginam na glasanjeне%20зборувам



Изменето од baba mulon - 22.Март.2008 во 13:57
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:10
MOIRA SE PRASUVAM DALI ANKETATA E LEGALNA, BIDEJKI IMAME SAMO OKOLU 10% GLASOVI OD ALBANSKIOT ELEKTORAT
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.