IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Романтика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Романтика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 59>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 18:46
Originally posted by Xicor Xicor напиша:

Pa romanticen tip sum davam romanticni zborovi a i sakam romanticnost pokraj plaza na izgrejsonce so tivka muzika:)



ЕЕЕЕЈ,НЕМОЈ ДА НЕ ЗЕЗАШ...АЈ КАЈ ДРУГАРКА ТИ...ВИДИ ШТО МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
paris25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 969
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paris25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 00:20
Sto mislat zenite za romantikata?
ja ima li denes ?
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 01:19
Jas sum ti najromantichnata lichnost na svet,postoi znachi-sepakнамигнувањетрепкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 01:59
Od romantika vise ne smee da se navedne ako sum u blizina
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 02:05
и јас сакам романтични работи но не сум креативна нажалост па не ми текнува нешто ново и убаво да направам , а она што веќе другите го правеле глупаво ми е да повторувам
еве досега мене најромантично нешто што ми се случило е што бившиот дечко со големи букви од 1,5м со боја која стоеше 2месеци пред порта ми напиша ТЕ САКАМ
потоа исто добив едно прекрасно црвено писмо во вид на срце со преубави љубовни песни
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 02:20
sakam romantika, normalno

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 02:23

Мразам Романтики и Лигавења.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 09:48
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Мразам Романтики и Лигавења.



Кој Штрумф беше тоа??

Сакам внимание, сакам да направи нешто само за мене, нешто што нема направено и чувствувано за никој друг (нескромна)ама НЕ на егзибиционистички или стереотипен начин (ружи; срце-бонбониера; пораки: те сакам, не можам да живеам без тебе; или вечера за двајца на свеќи во „романтичен“ ресторан на која нема да знаеме што да си кажаме оптеретени од „тежината“ на снобизмот.

А што би ми било романтично а мило?
Е, тоа е нешто само наше инаку не би било романтично.
Може да е за другите незабележливо или глупаво, а само јас да ја разберам шифрираната порака.




Изменето од filmadzijka - 02.Март.2008 во 14:15
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:07
Ja si sakam romantika zacineta so mnogu ligavenja...da mi vika : - Cuci muci, dusicke, kuklicke, ja ne sum takva, ke umram bez tebe, cela nok oko ne sum zatvorila mislejki na tebe...i za moment...si zamisluvam deka toa e vistina...a be vo toj moment solzi na oci mi odat, se otvaram najmalku cetri prsta...ma kakva droga, ma kakov alkohol, ova e ekstaza !...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:47
не знам дали ова спаѓа во романтика или не,... или пак е доказ за нешто друго,... ама личноста што многу си ја сакам љубов,... ми ги читал постовите на форум,... па дури и си запишал некои теми,... не очекував дека имаме слично мислење,...  стварно ме изненади,... може не е нешто романтично,... ама сепак,... трепкањетрепкањебакнеж
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 17:00
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

не знам дали ова спаѓа во романтика или не,... или пак е доказ за нешто друго,... ама личноста што многу си ја сакам љубов,... ми ги читал постовите на форум,... па дури и си запишал некои теми,... не очекував дека имаме слично мислење,...  стварно ме изненади,... може не е нешто романтично,... ама сепак,... трепкањетрепкањебакнеж

spiunaza , ljubomora
vecera,sveki,tivka muzika-romanitka
sedenje na klupa i gledanje zajdisonce/izgrejsonce-romantika
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 18:35
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ja si sakam romantika zacineta so mnogu ligavenja...da mi vika : - Cuci muci, dusicke, kuklicke, ja ne sum takva, ke umram bez tebe, cela nok oko ne sum zatvorila mislejki na tebe...i za moment...si zamisluvam deka toa e vistina...a be vo toj moment solzi na oci mi odat, se otvaram najmalku cetri prsta...ma kakva droga, ma kakov alkohol, ova e ekstaza !...
 
 
.....................аплаузаплаузаплауз..........."ekstaza"(ha ha ha ).............da.............i nema covek koj toa ne go saka.................
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 18:41
Originally posted by mikus mikus напиша:

romantika
taa-custvo deka ja stitish
toj - custvo deka ti veruva deka ja stitish



koga ova bese
lele-- mileniumi projdoa
fala so me potsetivte na najubavata mi tema


Изменето од mikus - 18.Март.2008 во 18:42
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 18:43

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 59>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.