IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Таттоо и Пирсинг Сликички(втор дел)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Таттоо и Пирсинг Сликички(втор дел)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 107>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:29
аа оваа за?? кој кавер трепкањетрепкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:29
не бе онака дали ти се свиѓаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:37
abe jas ti kazuvam od majstori sto kotiraat na svetsko nivo lugje a ti od google slikicki збунетост

vidi tie od Luba se real art голема%20насмевка pa ako moze strum nesto taka da izvede super голема%20насмевка


Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:41
јас верувам во него....до сега се што сум видела ми е ОК завршено....сепак нели зависи и од муштеријата што бара. ете еден мој колега од факс (бивши колега) бараше еден ист змеј на двете нозе. без сенки онака само како слики. и Штрумф и јас му викавме со сенки не тој запна така. и сега ко сликовница ми е не ми се свиѓа иако Штрумф си ја заврши убаво работата. Да од гугл е сликава ама јас ја гледам како слика само а не како е изведена. Зашто ако ја правам нормално нема да е иста нели. Сепак изгледа ке го видиш типот со тоа змејовите на двете нозе на конвенцијата ама не со тие туку со Питот на рака што му е тетовиран......сеуште не знам дали ке оди знам се договараа со Штрумф ама не знам што бидна.голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:51

Топ галерии

Damir Tattoo

Pedi-BLTATTOO

Zivkotattoo

Luba



Изменето од Tattoo Beauty - 18.Март.2008 во 20:25
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:54
Да бе и си легнуваш и тетоважи гледаш пред себе хехеголема%20насмевка да ке ги ѕирнам линковиве фала ти. И да, се разликува, секој со својот стил си го изработува замисленото и со своја замисла. Поззголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Pta- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pta- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 18:25
Eve neshto nacrtano od stumf pred 1 mesec
 
 
 
pozdrav
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 18:28
топ! голема%20насмевка добри сенки намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 20:10
Екстра е целата слика,не само сенките се е топсреќа
Кон врв
Pta- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pta- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 16:16
fala planiram malce da se proshiri pa ke vidime :D bi ve zamolil neznam koj stil e toa i neznam kako da najdam znaci sakam neshto vo stil na puzavec da dojde kako rakav listovi neshto toj stil pa ako mozete da mi pomognete da mi pronajdete nekoja slicna slika bi vi bil blagodaren
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 16:24
друже види со Штрумф....и јас кај него 3ти пат се тетовирав во четвртокот и топ си заврши работа.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Pta- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pta- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 18:58

Da da toa obavezno no za sekoj slucaj ako ima nekoj neka prati ovde :D

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 19:02
јас минатата година бев на тату конвенцијата со оваа http://img412.imageshack.us/img412/6600/strumf002bt7.jpg
да заздрави оваа ке ти покажам и од неа

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 19:36
јас сакам Tattoo beauty да ми најде сенчани ангелчиња

поз
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 107>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.