IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Тајни помеѓу поранешни другари/ки...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тајни помеѓу поранешни другари/ки...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Тајни помеѓу поранешни другари/ки...
    Испратена: 02.Септември.2011 во 08:41
Тоа што ми е доверено пред да го спукаме не го изнесувам надвор и откако ќе ја спукаме... Глупаво ми е да го правам тоа, нема поента. И да ме искаже на нејзина глава нека е, јас немам потреба да се вмешувам дополнително во нешто, не сакам дополнителни нервози. Сме ја спукале, ќе се отераме у пм со тоа што сме се повредиле навредиле, но тоа што некогаш ми било кажано во доверба нема да го скршам. Глупаво ми е да се замарам со тоа... Пред се ценам тоа што некој некогаш верувал во мене. Вербата според мене е скапоцено нешто.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2007 во 20:49
Nemam takva potreba da gi spodeluvam tajnite na bivsite drugari/ki, osven ako ne doznaam deka ja zloupotrebuvaat doverbata. E togas pazete se, two can play that game ѓавол..
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 21:46
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Прашањето ми е, како се однесувате кон вашиот/ата бивш/а другар/ка? Без оглед кој е виновен за прекинување на дружењето, дали ги злоупотребувате против него/неа сите тајни кои сте ги делеле долго време, со цел да го/ја оцрните пред другите или едноставно да го/ја повредите? Зошто го правите тоа?

Една од причините за оваа тема ми е секојдневието од вакви случки ... скоро и да не сум видела да се скараат другари/ки без вакви сцени после тоа, особено по интернетов ... страшно многу лошо ми изгледа таа појава кај луѓето, што не можам да ја опишам. Мислите дека една караница би требала да се задржи на тоа поради кое е направена, а се што било делено некое време да се задржи за себе или?



Секогаш најкоректно. Кукавичлук е обелоденување на интимните тајни со поранешната особа која и сега може да ви биде на сво нашин мила и драга.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 21:11
ako neshto go znaat dvajca ne e vekje tajna
always look on the bright side of the life!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 19:41
a,ona,...ke ti kazam,...samo ,na nikoj da ne kazesh,...zakolni se,...pa,mozebi i taa stavrno nema da kaze,...ako epten "drzi" do kolnenjeto,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 19:17

kolku sto mrtviot moze da progovori, tolku i jas mozam da ja progovoram za doverenite raboti.

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 19:01
tugji chuvam,...barem ,...poimence,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 16:12


isto i na mene ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 11:25
retko koga cuvam tajni
mi tezat
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !     
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 09:28
Samiot fakt sto veke ne sme zaedno implicira na sram od nasata sposobnost za socijalizacija koja ke ja prikrieme so racionalizacija...ma toj...ma taa...za nikade e...za da si ja iskame muvata koja ne sakame da priznaeme deka postoi i ni sere na glavata, a do raskinot doslo zatoa sto ni bilo ukazano na nea. Taka site gi prikrivame tajnite na nasata nesovrsenost, a gi istaknuvame negativnostite na nasiot doskoresen prijatel(ka).
Olesnitelna okolnost e sto tajnite veke ne se tretirani kako takvi zaradi masovnata obzemenost od samite sebe si koja predizvikuva  marginaliziranje na tipovite na ogovaranje : - Znaes deka e biseksualec ? Zatoa i go otkaciv, budala.
Taka da opsta tajna e deka site lazeme i nikoj nikomu ne veruva taka da takviot tip na izjavi se inhibira do otfrlanje od memorijata na takviot tip na informacija.
Se sto ne e vo nasa korist, ne e vazno, niti nekogas ke bide
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 11:11


diskrecija ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 14:37
KOga odam na grobista, se prisekavam na bivsite
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 14:35
hah bas taka zatoa treba so razum i kon prijatelite zasto i tie nekogas mozda nema da gi nerekuvas prijateli veruj mi zatoa e i temevaсреќа
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 14:10


nemozam da gi izgubam ...
zatoa sto si ja znaat mojata maana ... hahaa

inaku tajna e samo ako ja znae eden covek ...
ako nekoja rabota ja znaat dvajca ...
veke ne e tajna ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.