IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Ванчо бил Комуњарски шпиун
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ванчо бил Комуњарски шпиун

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака Обратен редослед
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ванчо бил Комуњарски шпиун
    Испратена: 25.Јануари.2008 во 16:00
Абе ти да не си шоп? Тая нашта взе да ми прилича като у мое село..... Май верно сме си рода....
Шефе, с тебе нема да се разбереме за Ванчето. Всеки ке си остане на неговата.....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:51
Зар некое сведоштво не е факт,зар цитатот погоре не е факт.Нели е факт тоа што е избркан од Бугарија поради платеничко-терористички активности,се родил како платеник и умрел на платен список затоа е продадена душа.И не ми е криво мене што пишувал и кажувал Ванче разноразни приказни за мали деца,ја мало дете не сум и разбирам што е кога си на платен список некаде-било каде затоа и знам дека е продадена душа.ДЕнес Ванче да е жив со неговата организација ке биде најголем војник на среќата(платеник,терорист) - тоа е фактнамигнување
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:44
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па изгледа да,за разлика од тебе ја почитувам факти а ти како што ти одговара така судиш.Не е тоа ферголема%20насмевка

Кои факти? Интервюто с ония комуняр? Шефе, факт е дека Ванчето умре с мечтата за слободна и независна Македония. Не я виде такава. Вакт е дека навсекаде говореше за Македония како Швейцария на Балканите. Теб те дразни това, дека се е чувствал и Македонец и българин. Ама Ванче не е роден през 1960 или 70, а е роден многу порану..немойте на Ванче да му преписвате комунярштина. Он не е бил комунист и ги е тепал комунистите - ей за тоа има факти. По мое време в бугарската история он бе най црн фашист и македонист.
П.С. Мислиш дека ми е убаво, дека Радко винаги е гледал на Македония като на нешто самостойно?

Изменето од ntg2003 - 25.Јануари.2008 во 15:49
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:38
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Шефе, с тебе нема да се разбереме за Ванчето. Всеки ке си остане на неговата..Жалко. Поздрав


Виж,ntg2003, ще бъде хубаво ако намериш това интервю във Всяка неделя, таман и шефа ще разбере твоето , а и моето мислене за Ванчето. Мисля, че макар и да има негативно отношение към Ванчето, ще му бъде интересно да чуе него, а не нас. голема%20насмевка
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:35
Па изгледа да,за разлика од тебе ја почитувам факти а ти како што ти одговара така судиш.Не е тоа ферголема%20насмевка
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:33
Шефе, с тебе нема да се разбереме за Ванчето. Всеки ке си остане на неговата..Жалко. Поздрав
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:29
Верно.
Ма што не ме остави, некой да се фане, па да видиме кво ште стане?

Изменето од ntg2003 - 25.Јануари.2008 во 15:30
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:21
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ванчо Михајлов бил бугарски КОМУНИСТИЧКИ ШПИУН

На бугарската ТВ Емисија „Коритаров Шоу“, Константин Чак`ров, главниот советник на комунистичкиот бугарски претседател Тодор Живков, јавно објави дека Ванчо Михајлов бил цело време издржуван т.е. плаќан од КОМУНИСТИЧКА Бугарија. Оваа вест ја пренесува и бугарската новинска агенција „Фокус Њус“. „Мијалов работеше за каузата на Бугарија, зошто да не му даваме пари“, зборува најдобриот соработник на брачната двојка Тодор и Људмила Живкови, нивниот советник Чак`ров. Тој изјави дека тајните комунистички бугарски служби на илјада начини го потпомагале нивниот платеник, Ванчо Михајлов, до крајот на неговиот живот. Михајлов цел свој живот работел за државата Бугарија, прво царска, а потоа и КОМУНИСТИЧКА, за што добивал голема финансиска надокнада.

Со тоа паднаа и маските на „македонските б`лгари“ кои тоа станувале само затоа што биле дебело плаќани од бугарската држава, за да шират бугарофилство меѓу Македонците. Ванчо Михајлов, човекот кој цел свој живот пропагираше дека Македонците биле Бугари и дека тој самиот е Бугар, всушност тоа го работел за пари, а не од некоја идеологија. Стотици наслови излегоа од перото на Михајлов против комунистите, со тематика како тие ги „создале“ Македонците и македонската нација, а тој лично бил платеник на најголемиот бугарски КОМУНИСТИЧКИ дикататор Живков. Бугар- тоа била професијата на Михајлов. Ако Македонците ги создале комунистите, зошто баш најголемиот бугарски комунистички диктатор Живков ги негираше Македонците, заедно со неговите бугарокомунистички пиунчиња, како Ванчу Михаили и неговата жена Мелпомена Крнчу?

Чак`ров вели дека парите од комунистичка Бугарија, Михајлов не ги добивал директно од Бугарија, туку преку „луѓе кои можеле да помогнат“, а тоа биле бугарски комунистички платеници по светот. Георги Младенов, најголем бугарофилски Македонец во Канада и издавач на еден од весниците „Македонска Трибуна“ која пак од Македонската Патриотска Организација- МПО Америка е претставена како неовластена, пишува дека пробугарските македонски иселенички организации, кои пред се биле човек-организација, испраќале пари на Михајлов. Еве што точно пишува човекот кој дојде во Скопје и во центарот на Скопје го негираше македонскиот народ и го нарекува србо-комунистички, Младенов:

Бележка на редакцията. При приключването на някой отъ нашитѣ организации по Сѣверна Америка, всички останали пари се изпращаха директно на Г-нъ. Иванъ Михайловъ въ Римъ Италия. Въ това писмо на Дядо Ангелъ Безевъ до Г-нъ. Иванъ Михайловъ се вижда това. Много отъ парите беха за така наречената Македонска кауза. Писмото - Младенов



Еве го изворотнамигнување


Темата бешесреќа
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 14:47
Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

А ти калпазане бил ли си някога на форума на ВМРО?

 

Како не?

Колку псуење против Македонија сум видел таму, нема ни на српските и грчките форуми зедно!

Таму сме ФиРом, глупи, прости и заведени, а тие се паметни и учени на благонадежни, б`лгарски факултети, ем татарски патриоти, сибало мајката.

Ти тврдам, тие луѓе се најголемите мразачи на Македонија што јас сум видел или чул до сега.

Таму дискутира (сега под друго име) и овој педерот Пагане, кој се преставува како жена, мажена во Хрватска.

Нема веза, таа со такват блесава тиква, ти гарантирам Хрватска граница не може да помине, па ако сака нека донесе и пасош од Брунеи!

 

 

Верно е, отвреме-навреме има и некакво псуене, но общо взето муабетот е спокоен. За сравнение една Кайгана е с много по-просташки однесуваня. Освен това на сайта на ВМРО има и доста интересни документи. На Кайгана има мноооого малко.

Дека е спокоен муабето? Тук:http://www.vmro.bg ли ?Сакаш ли да направиме опит? Провокация де? Ке се пусна с копи пейст от тук и ке гледаме кво ке стане..А?

Изменето од ntg2003 - 25.Јануари.2008 во 14:49
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 14:01
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

А ти калпазане бил ли си някога на форума на ВМРО?
 
Како не?
Колку псуење против Македонија сум видел таму, нема ни на српските и грчките форуми зедно!
Таму сме ФиРом, глупи, прости и заведени, а тие се паметни и учени на благонадежни, б`лгарски факултети, ем татарски патриоти, сибало мајката.
Ти тврдам, тие луѓе се најголемите мразачи на Македонија што јас сум видел или чул до сега.
Таму дискутира (сега под друго име) и овој педерот Пагане, кој се преставува како жена, мажена во Хрватска.
Нема веза, таа со такват блесава тиква, ти гарантирам Хрватска граница не може да помине, па ако сака нека донесе и пасош од Брунеи!
 
 
Верно е, отвреме-навреме има и некакво псуене, но общо взето муабетот е спокоен. За сравнение една Кайгана е с много по-просташки однесуваня. Освен това на сайта на ВМРО има и доста интересни документи. На Кайгана има мноооого малко.
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:21
Ааа, на Гоце му вервам Он е друга черга. Красето ако беше маж, немаше да остави децата у србски затвор..Нали он ги прати кон Скопие да чевстват Мара Бунева..Не го чух юнако дума да отрони за нив   
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:17
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

А ти калпазане бил ли си някога на форума на ВМРО?


Беше,беше там... но беше македонец с баща българин...газење%20од%20смеење
А, да не забравим, а майка му беше словенка, та затова и живеел в Словения, но после си взе капата и забега за Австралия, Кирееееееееее....
 
Да бе, и башта ми и дедо ми су били благонадежни б`гари..
Како што тебе ти одговара, да тибам тоа говедото шовинистичко!
Мајка ми е словенка и живеам во Словенија.
За бугарија ич не ме боли, и сум бил само еднаш, и никогаш повеќе.
Верувај, педеру татарски, има поинтересни места за мене од татарстан!
Јас имам појак пасош од тебе, па можам да шетам кај што сакам.А ти и да сакаш, не можеш оти татарите те плаќаат само 200 евра на месец вака да се просераваш по форуните ...
Ти можеш да идеш во Европа само ко ефтина радна снага, ебати тоа дебилот со испран мозок!
А ти што си?
Бугар илли татар или монголец? Или, можеби хрват? (Кубрат?)
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:00
Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

А ти калпазане бил ли си някога на форума на ВМРО?


Беше,беше там... но беше македонец с баща българин...газење%20од%20смеење
А, да не забравим, а майка му беше словенка, та затова и живеел в Словения, но после си взе капата и забега за Австралия, Кирееееееееее....


Изменето од pagane - 25.Јануари.2008 во 13:02
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:00
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Ти това от ли(чно изкуство с Ванчето?
Гледай си Словенията или Австралията, Бог те знае къде си и откъде си...

 
Тебе многу нека не те боли таја краставичката дали сум во Словенија, Австралија или Пакистан...Разбра?
Во странство сум, а во душата сум во мојата Македонија..
А ти кај си, во Татарстан или во Хрватска?
 
Ајде торњај се од овде на КРЕТЕНОИДНИОТ ВМРО-БНД форум...
Па таму трескај глупости за благонадежната татаро-монголска `нација`, на која ти со гордост и припаѓаш?
Јас да сум бугар, ќе рипнам од 15 спрат од срам!
 


Тебе и така те е срам, оти не знаеш каков си и шта си.. душо объркана... Барончо, от където и да си все ще си останеш неидентифициран.плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.