IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Бисери на професорите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бисери на професорите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака Обратен редослед
gorenje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorenje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бисери на професорите
    Испратена: 01.Март.2011 во 22:51
Edna profesorka veli: decki deneska ke uceme za kletki... za kletki.... za kletki... i se podiga so prstite na klupata :D site se smeeja osven edno dete i toa ja prasuva:
Profesorko zosto taka se klatite, a taa mu veli: Dete pa toa ti e koga vo kletkata ke navleze O2 a ke izleze CO2 i ke se izvrsi zamena na gasovi :) :D :D za organizmot da funkcionira, sea ti e jasno zosto kletkata e takva :D
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 23:32
Ova mi se sluci vo cetvrta godina vo krste petkov misirkov gimnazija na cas po geografija kaj prof dragan,sedev na posledna klupa i mu vikam na profesorot posto nadvor vrnese profesore kapi, mi vika sto ako e petok pak mu vikam profesore kapi i toj sto ako e petok mi vika mislam bez komentar.
Istiot profesor mi vika kaj tie cantata mu vikam nenosam profesore mi vika zemvaja cantata i begaj od cas hahahha komedija bese profesorot dragan oo demir hisar......
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 17:21
Originally posted by b1ljana b1ljana напиша:

На час по математика
- Значи деца координатниот почеток ќе го означиме со БУКВАТА НУЛА   


па математика предава човекот...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
b1ljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај b1ljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 23:33
На час по математика
- Значи деца координатниот почеток ќе го означиме со БУКВАТА НУЛА   
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 14:27
на час по хемија,на прашањето дали металите се раствараат во вода...еден паметен одговара со да...професорката зачудено прашува,а како јас се бањам со моите обетки 30 години и уште не се раствориле



Изменето од sanja-a - 05.Септември.2010 во 17:07
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 19:14
Паметно.

Никогаш нема да го заборавам бисерот на биологија:

-И што сега? Вие уште верувате во теоријата за клоаката? Ебате децата глупи ебате!
Дете се раѓа од п**ка, не од гз!
Ти си право за во Демир Хисар -мирно и спокојно седејќи на катедрата го кажа ова.

Леле, ние патос!

Инаку, женава прв пат експлодира. Еден школски глуп што беше ептен, се смееше на тема оплодување и постембрионален развиток оваа не се воздржа и...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 04:49
На ова најмногу сум се смеел....
Имавме 2 часа меѓународен маркетинг , познавајќи го професорот ја совреме си ја "дувнав" голема%20насмевка не оти нешто ке научев .... ама еден колега се запна до канцеларија на професорот.
- Професоре ке имаме час ?
- Да , сега ке слезам.
И така едно 5-6 пати ... на последното одење и истото прашање..Професорот му одговара...
- Шо си запнал по мене ебате , оди там женски бркај , потискај до часојте ти дошло... Бог да чува на секое "ќе имаме час , ќе имаме час?" Ебате бељо ебате.Ај марш там смеење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 01:33
Не дека е некој бисер ама професорката по биологија си имаше своја дефиниција за ДНК- Докажано Не е Комшиско.

Изменето од Ѕвончица - 09.Август.2010 во 01:34
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 17:53
Наставничката по математика не може да се изрази добро, секогаш нешто греши, а не си е крива жената, едноставно не може... голема%20насмевка
Еднаш има треснато: -Леле Стефан, цела чешма вода си донел! А на нејзините: -Оди ја викни класната, или “Ме прашаше ли ти мене?„ сме веќе навикнати. голема%20насмевка Имаме и една друга одлепена, географија предава... Тој час се пречкаа кој да даде пари за хамер, а оваа вика:
-Абе... 5 деца по 5 денари, ете ви 40 денари за хамер! изненадување
А исто да не се заборави моментов:
Изнервирана од галамата на час мава со дневникот од катедра  се дере:
-ДОСТА! Сега ќе го отворам атласот и на сите кецови ќе ви наредам! голема%20насмевка


Изменето од Tiggy Vicious - 17.Мај.2010 во 17:56
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 16:48
проф по биохемија

- и така си се собрале повеќе клеткички и си направиле жлездичка-

не е баш бисер ама начинот на кој објасни ми беше премногу смешен

Изменето од sanja-a - 17.Мај.2010 во 16:48
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
AcaRank. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcaRank. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 16:12
Рајна.....ХЕмија,
.....му вели на ученикот кој се мисли и одма потоа одговара:
,,кој ви кажали?,,.
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....
Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 22:11
Гоца сметководство:

1. Кога вашата класна одела во 2 одд, и кога имала час по краснопис, она побегнала!

2.Ако немате мозок, ќе ви стават капа и ќе бидете полицајци!

3. Браво бе Влатко, па ти си ова-она, тие работи!

4. ученик- Да пишуемо ли ?
   Гоца- Не, памти , па дома ќе напишеш!!

5. Или ја ќе добијам инфаркт, или сите вие ќе добиете единици. Кое ви се свиѓа повеќе ??

6. (во тек на предавање) - И ја не ви кажувам на Марс колку има асфалтен пат, него ви кажувам работи кои дома ви се случуваат

7. проф.Гоца- Како ќе инсталирате програми за компјутер, еве за сметководство на пример?
ученик- Па ќе си земемо програм и ќе си га инсталирамо.
проф.Гоца- А што мислите вие, програми шетаат по улица, па кој докачи хахаха

8. Ај бе да ќутиш тамо сите!!!

9. Имаме и побарувања од државата. Само да ви кажам дека тие побарувања се викаат "умри магаре на зелена трава" !!!

10. Така е бе Верица, видиш дека нема глупави. Има само овакви и онакви!

11. Ти Дијана да не се правиш на Тошо? - Не , на Жељко Јоксимович !

12. Ивана П - А ја професорке зашто да немам петку?
Гоца- Па ти си шепртља бе човече!

13. Ја ве прашувам, а вие ќутите како зомби!

14. Ќе земам со око ќе ви ги извадам очи!

15. Чекај бе да не те мава некој? Извади го мозокот од џеб!

16. Ќе ве убијам!!!

П.С. Сите бисери професорката ги кажуваше намерно, за да ни биде позабавен часот, и за да ја пазиме што збори. Стварно многу ми фали, одвај чекав да дојде час по сметководство
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2009 во 18:16
Originally posted by brza

na  "angliski"....znaesh li zoshto ...na tvojot chas ...sedev vo prva klupa....pred katedrata





ми текна на моjата учителка по англиски: рускинjа, мажена за бугарин, завршила англиска филологиjа и ете го резултато од таа комбинациjа:

"Закроj уиндоу, че ми стана холодно."

Немам сретнато по голем бисер...освен учителот по хемиjа...ама тоj е друга приказка...сосема друга...газење%20од%20смеење
Кон врв
ace_boy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BADBOY

Регистриран: 04.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 158
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ace_boy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2009 во 15:08
nie: profesore ima mrtvo vrapce na prozor
istorija: ostajte go deca ke si letne

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.