IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Владините ПРОЕКТИ!?....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владините ПРОЕКТИ!?....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Владините ПРОЕКТИ!?....
    Испратена: 08.Февруари.2015 во 19:48
momentalno se staveni vo miruvanje.Sega imaat povazna cel..kako da se pomine krizava vo koja zapadna i da go zarzat rejtingot kolku tolku...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2015 во 19:11
Еве како власта продолжува со лажењето о кримаиналот,на лице место се гледа дека Јанакиески и по изјават за прекин на договорот.лаѓе и германската фирма сеуште си е во неговата куќа

Инаку чинам дека акцијата - пуч - меѓудругото е за да се скријат криминалните работи на оваа власт.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2015 во 21:38
 
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 18:42
При сила правдина не бидува,ама и Кирилицава некако не оди,..како Македонци -патриоти опомената е на Латиница.
Сакам одговор,нема проблем,ама на постоечки пост,а не избришан.
Другите кои се навредуваат,од Големите букви,можам да замислам,па што тие напишале за да Навредат.
Туку ако одите како власта со Кампањаски напади,тоа се случувало и порано.не сме вчерашни.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 07:08
Gorazd, da pobaram od Perun font 72 bukvi za sekojdnevna upotreba?
Caps lock vo internet prostorot znachi vikanje, se dodeka vikash nemam potreba da ti odgovoram, a sakam.
I drugi chlenovi se navredeni od tvoeto "vikanje" pa zatoa si zamolen da pishuvash normalno, vo sprotivno koga kje imam vreme kje izmenuvam, koga ne privremeno kje sokrivam, dodeka go izmenam komentnarot.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 22:47
Белата КУЧА е КУЧА на ПРЕЦЕДНИКОТ НА АМЕРИКА, ОН СИ ЈА ПЛАТИЛ  КАМПАЊАТА И БЕНЕФИТОТ ОД НЕГОВОТО ВЛАДЕЕЊЕ Е НЕСПОРЕДЛИВ ЗА ОВДЕ.
Друго ОН ЖИВЕЕ ВО ТАА КУЧА и има право за НЕГОВИОТ МАНДАТ ДА ПРЕУРЕДУВА ДЕЛОВИ или РЕНОВИРА.
ТРЕТО ВЉАДА на РМ НЕ Е ПРИВАТНО САРАЈ,ТАА Е ЈАВНА ПУБЛИЧНА УСТАНОВА ;СЛУЖИ НА НАРОД;а НЕ НАРОД НА НЕЗЕ и ТАА НЕ Е ЈАВНА КУЧА,па тука да опремува некак ви си САЛИ за ПРДЕКАНИ!
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 09:48
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Pa ako se odi po terkot na golemi firmi vo razvienite zemji, ova voopshto i ne treba da te chudi. 
Vo mnogu kompanii za koi jas znam, imaat ne samo fitnes sali, tuku i gradinki.
E sega ova e Vlada na RM, ama i tamu rabotat lugje. Lugje koi sakaat da bidat ednakvo tretirani so vrabotenite vo privaten sektor vo najrazvienite zemji vo svetot. 

 

Ако тебе владата ти личи на фирма, и тоа па уште во развиена земја...изненадување
тогаш онаа Марија што се чудела зошто народот ако нема леб, не јаде колачи...
сигурно била македонка, и еден од претците на советниците во владата...

Признавам, неук сум и непрошетан...
те молам да ми кажеш кои тоа фирми имаат и градинки, ако не кај нас, барем на Балканот...
ако треба, па и пошироко...

И молам да ми се прости, ама признај...
овој бисер...
сигурно на сон ти дошол директно и лично од Марија-што-јаде-колачи-наместо-леб...

''E sega ova e Vlada na RM, ama i tamu rabotat lugje. Lugje koi sakaat da bidat ednakvo tretirani so vrabotenite vo privaten sektor vo najrazvienite zemji vo svetot. ''

Еднакво третирани со вработените во приватен сектор во најразвиените земји во светотизненадувањеизненадувањеизненадување...
Те молам кажи ми дека бисеров е наменет за...
прости, наивни и глупаци како мене...
кои не разликуваат заебеанција од сериозен пост...
и јас јавно ќе признаам дека сум се' што сам себе се нареков...
приглуп наивен простак...




Ти очигледно не знаеш што е иронија!
Гледаш само како да го испровоцираш човекотнамигнување

Инаку, ако баш те интересира пиши на Гугл Genentech child care и ќе видиш една од стотиците ако не и илјадници компании што имаат центри за дневна грижа за децата на вработените. Овие отворија уште во 1989 година, не знам кои го започнале трендов, ама ако подалеку од границите на МКД не си излегол, нема ни да го видиш тоа што сите го гледаат.

Инаку, за да не мора да излезеш од границите на МКД, пиши на истиот тој Гугл  - Companies with the best perks и ако знаеш англиски ќе видиш дека работна маса и столче не се единствените работи што ги добиваат некои вработени.
Патем, фитнес центар има и во Белата Куќа.


Изменето од evangeline - 28.Јануари.2015 во 09:49
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 08:29
Pa nasata vlada e firma,vsusnost dooel pa zatoa mozna e i izgradba na
Turska banja,sauna,bazen ,pa duri i tajlandska masaza da bidi vklucena,se so cel za podobruvanje na kognitivnite sposobnosti kaj clenovite na firmiceto,odnosno vladata.

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 17:27
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Pa ako se odi po terkot na golemi firmi vo razvienite zemji, ova voopshto i ne treba da te chudi.
Vo mnogu kompanii za koi jas znam, imaat ne samo fitnes sali, tuku i gradinki.
E sega ova e Vlada na RM, ama i tamu rabotat lugje. Lugje koi sakaat da bidat ednakvo tretirani so vrabotenite vo privaten sektor vo najrazvienite zemji vo svetot.

 

Ако тебе владата ти личи на фирма, и тоа па уште во развиена земја...изненадување
тогаш онаа Марија што се чудела зошто народот ако нема леб, не јаде колачи...
сигурно била македонка, и еден од претците на советниците во владата...

Признавам, неук сум и непрошетан...
те молам да ми кажеш кои тоа фирми имаат и градинки, ако не кај нас, барем на Балканот...
ако треба, па и пошироко...

И молам да ми се прости, ама признај...
овој бисер...
сигурно на сон ти дошол директно и лично од Марија-што-јаде-колачи-наместо-леб...

''E sega ova e Vlada na RM, ama i tamu rabotat lugje. Lugje koi sakaat da bidat ednakvo tretirani so vrabotenite vo privaten sektor vo najrazvienite zemji vo svetot. ''

Еднакво третирани со вработените во приватен сектор во најразвиените земји во светотизненадувањеизненадувањеизненадување...
Те молам кажи ми дека бисеров е наменет за...
прости, наивни и глупаци како мене...
кои не разликуваат заебеанција од сериозен пост...
и јас јавно ќе признаам дека сум се' што сам себе се нареков...
приглуп наивен простак...



Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 14:10
Не се СПУШТАМ НА ТОА НИВО,зашто сеуште ми наликува на она од Марија Антоанета Хабсбург-Лоренска - ЗОШТО НАРОДОТ БАРА ЛЕБ КОГА ИМА ДА СЕ ЈАДАТ КОЛАЧИ.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 07:26
Pa ako se odi po terkot na golemi firmi vo razvienite zemji, ova voopshto i ne treba da te chudi.
Vo mnogu kompanii za koi jas znam, imaat ne samo fitnes sali, tuku i gradinki.
E sega ova e Vlada na RM, ama i tamu rabotat lugje. Lugje koi sakaat da bidat ednakvo tretirani so vrabotenite vo privaten sektor vo najrazvienite zemji vo svetot.



Ama aj sega bidi iskren, kolku kje ti beshe ubavo da raboteshe tamu. Nemashe da plakjas 1500-3000 za fitnes mesechno
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 00:15
Ете како се ОПРЕМУВА БАРОКНАТА ВЛАДА и на што си троши НАРОДНИ ПАРИ

Владата ќе набавува фитнес трака, тежини за шипки, опрема за тежина, фитнес точак и фитнес трака со наслон за грб.

Со набавката на справите од владата се создаваат услови да се вежба на работа а не во домашни услови.

Од службата за општи и заеднички работи процениле дека за набавка на оваа опрема се потребни 2.245.763 милиони денари без вклучен ДДВ или околу 36.000 евра.

http://libertas.mk/видео-36-000-евра-за-фитнес-сала-во-барокна/

ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 22:46
Мене не ми се верува,
поготово што и изворот е
напатен за власт СДСМ-овец.
А овие колку се лоши,тие на муабет
ги осеќам се тришбетер полоши.
Сета лошотија ву две ву три им отишла
од периодот кога беа на власт.
Се нешто ќе затварале,суделе
додека непрокопсаниот не ги седне
во столче па да продолжат каде овие ќе застанат.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 22:25
Kolku shto slushav od komshiite, ne.
I lani bea na banja i sega za ova se zagreani, more za sekade se prvi.
Shetaat povekje od mene, vo vlez samo pateshestvija raskazuvaat
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.