IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Медиокритети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Медиокритети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Медиокритети
    Испратена: 11.Април.2010 во 17:54
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Mojot komentar ne bese namenet za tebe tuku vo nasoka na moite razmisluvanja.Te molam ne mi kaci zakacki koi posle sam nemozes da gi kontroliras.

Ti blagodaram
Joshua_Tree


Не знам зошто и воопшто се обидувам да дискутирам со тебе, кога и однапред знам дека е залудно и дека ништо нема да постигнам.

Јас не ти лепам закачки, освен ти самиот не си ги залепиш.


Ако случајно си во заблуда и нешто не ти е јасно, што имаш напишано како одговор на моите прашања, бујрум да си прочиташ уште еднаш. И види размисли дали ти лепам нешто.среќа

Цитирај
Anarchy:Дај бе кажете ми што е медиокритет. плачење

Joshua_Tree:Imaat anglicanite mnogu ubav izraz..."flatliners"...ili od po patot na zivotot po ramna crta...toa ti e sredina....a mediokritetot si ja naogja svojata idealna podloga tamu....bez custva,bez emocii,bez svoe jas...

Anarchy:Тоцку? рамнодушност

Joshua_Tree:I toa e mnogu za vrstata na luge koi sekogas gi poistuvetuvam so nekoj guster...imaat ligava i grozna koza,dolg jazik i sposobnost za kamuflaza.голема%20насмевка

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:47
Mojot komentar ne bese namenet za tebe tuku vo nasoka na moite razmisluvanja.Te molam ne mi kaci zakacki koi posle sam nemozes da gi kontroliras.

Ti blagodaram
Joshua_Tree
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 17:38
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

I toa e mnogu za vrstata na luge koi sekogas gi poistuvetuvam so nekoj guster...imaat ligava i grozna koza,dolg jazik i sposobnost za kamuflaza.голема%20насмевка


Ахам, така.

Има уште многу работи кои никогаш нема да ги дознаеш.

Патем, добро е што барем собра храброст  за прв пат, па да кажеш со каква врста на луѓе ме поистоветуваш.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:27
Dzunglata e polna so insekti i razni vlekaci....ima i po nekoj predatorголема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:25
Pocna da delis komplimenti Josh ... kameleonot znae da prepoznae i prevzeme ubavi boi .... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:22
I toa e mnogu za vrstata na luge koi sekogas gi poistuvetuvam so nekoj guster...imaat ligava i grozna koza,dolg jazik i sposobnost za kamuflaza.голема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 22:14
Тоцку? рамнодушност
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 22:10
Imaat anglicanite mnogu ubav izraz..."flatliners"...ili od po patot na zivotot po ramna crta...toa ti e sredina....a mediokritetot si ja naogja svojata idealna podloga tamu....bez custva,bez emocii,bez svoe jas...
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 21:54
Дај бе кажете ми што е медиокритет. плачење
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 20:06
 
Dali naseto opstesveno opkruzuvanje e masina za stancanje na siva masa?
Sekoj umee da ja vidi i prepoznae bojata no nikoj nemoze da ja iskaze i prifati kako sto treba .... Stravot od toa da bides obelezan vodi vo bezlicje ....
Dali mozes da se zadovolis so faktot deka si MEDIOKRITET?
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 12:29
Ќе можит некој поопширно за медиокритет, оти прв пат се среќава со овај поим. намигнување
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 23:49

Mediokritet .... sivilo ..... sredina na sredinata , nadez deka poradi svojata sposobnost na pretopuvanje vo bezlicna siva masa zivotot ke bide pominat na podobar nacin otkolku da bides zalepen na crn ili na bel tapet .... ne se istaknuvas poradi nisto ... sposoben si da se vklopis vo sekoj ambient samo za da ostanes skrien kako kameleon .... da im pobegnes na grablivcite i sto e najvazno da progoltas necij talent i sposobnost ..... Sekoj od nas si go izbira svojot pat edinstveno patot na mediokritetite e izbran odamna .....

Mediokritetot e nedostatok na ambicija ... nisto poveke .....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 18:00
All those wishes...all those good hopes...mixed with our malitious souls
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 17:32
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Znaes...imas pravo do nekade...ama ne si go prozvala svoeto ego
Ubavo e da bides ogranicen i bez percepcii na denesnicata...jas...ti...toj...kade toa se vodi?
 
Каде води?
Кој накаде тргнал, секој по својот пат. За себе знам, за други и не му ја мисламплазење
А ти?
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.