IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Бандини - индиска серија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бандини - индиска серија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака Обратен редослед
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бандини - индиска серија
    Испратена: 10.Февруари.2011 во 09:15
не%20знам..............загриженост................не знам како да кажам.....

и јас ја гледав порано серијатаголема%20насмевка

ама требаше да заврши пред два месеци...тогаш ќе беше во ред...
ама сега како што приметив што се случува.........изненадувањеизненадување
тоа богами не е за гледањезамисленост
сите граници се поминаа....губитник

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Araksi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Araksi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 20:30
Не ми се верува колку имате пишувано за серијава.
Навистина има некој кој ја гледа, но веќе е досадна, незнам точно колкав временски период се емитува но најавувале дека ке имало продолжение од серијата - демек се снимала. ахахаххахах
Па што ке биде бе тогаш Дарамраџ - дедо? хаххаха
А Сандто пак - помлада од сите а баба???? хахахха
Многу ми се смешни, многу наивна серија!
Алал да им е на тие што ја гледаат
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2010 во 23:10
Bandini-sranje u bojaплазење,ne znam koj go gleda toj film,ke te zatupi od startизненадување
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 17:17
Originally posted by CICAMACA CICAMACA напиша:

ХА,ХА,ХА,ХА..........

Тој твој татко .............те критикува ли ако гледаш амерички трилер или амерички акционен филм?.............Тие се барливи филмови............кои го популаризираат насилството, а приказната за Санто е вистинска животна приказна, која се случува во денешно време.Е сега, нема сех, нема голотија..............ама колку е тажно да се остави дете (Санто на 16 г. ја омажија) од 15-16г. да му слугува на некој непознат...............Тажна е судбината на сиромашното дете, сираче, неписмено и приглупо............

абе глеј, не значи дека ако сметаш дека бандини е нискоквалитетно с*ање, не значи дека го оправдуваш холивудското нискоквалитетно с*ање
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 14:39
Децата пораснаа Санто постара за 15 години е ама нема гајле...не и се приметува....голема%20насмевка
Сега и Вишал ќе го најде ...син и....после 25 години ќе се дружат конечноразмислување...........иронија
Ццц сега дури сватив дека Санто е мажена веќе 25 години....а господарот секој ден се помлад изгледа...Му се погодила невестатазадоволствоголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 17:59
За немажените ’Бандини’ нема мобилен

Старешините на едно село во северниот дел на Индија донесоа одлука со која на немажените жени им се забранува користење мобилни телефони, со цел да бидат спречени да договараат недозволени бракови и со тоа да станат жртви на убиство од чест.

Според одлуката на старешината од селото Ланк, неженетите момчиња ќе можат да користат мобилни телефони, но само под строга контрола на родителите.

Локалните здруженија за заштита на правата на жените ја критикуваат оваа „драконска“ мерка како заостаната и неправедна.

Еден од старешините на селото изјави дека забраната е донесена поради стравувањата дека момчињата и девојчињата тајно ќе договараат бракови, што е спротивно на локалните обичаи.

Според податоците на локалната полиција само минатиот месец во областа Музнафарнагар во државата Утар Прадеш, каде се наоѓа селото Ланк, побегнале 34 двојки, што довело до осум убиства од чест.
Кон врв
CICAMACA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CICAMACA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 15:07
ХА,ХА,ХА,ХА..........

Тој твој татко .............те критикува ли ако гледаш амерички трилер или амерички акционен филм?.............Тие се барливи филмови............кои го популаризираат насилството, а приказната за Санто е вистинска животна приказна, која се случува во денешно време.Е сега, нема сех, нема голотија..............ама колку е тажно да се остави дете (Санто на 16 г. ја омажија) од 15-16г. да му слугува на некој непознат...............Тажна е судбината на сиромашното дете, сираче, неписмено и приглупо............

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2010 во 16:35
Бидејќи често ми се случува да не сум дома или да имам други обврски за време на филмов , вчера случајно седнав да ја гледам епизодата  ( поради преубавите женски ликови ) и влегува татко ми во соба и ми вика : "Зар и ти керко почна да го гледаш Барливи ?збунетост

Откако се изнасмев , го корегирав дека не се вика БАРЛИВИ, туку БАНДИНИ :)
Кон врв
С.Коцев Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај С.Коцев Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 17:30
Јас незнам кој гледа Бандини.. луѓе со недостаток на мозок!? Досега нешто поглупаво не сум видел во животот!!


Изменето од С.Коцев - 04.Септември.2010 во 17:30
All about electronics!
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 17:37
Originally posted by KAROLIN KAROLIN напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by XStrongAngelX XStrongAngelX напиша:

ne gledamm bandini nema ni da gledam seherezad ja gledam ama sea zavrshi i ke pocne vtorata sezona
WTF изненадување Господ да ни е на помош молитваа гледам на Ш1 пак ја даваат репризно не изненадување











Да не дојде до забуна, нема продолжение серијата.

Заврши Шехерезад и само неинформирани луѓе може да измислат дека имало уште епизоди.

Уф фала му на бога. Инфракт ќе ме фатеше инаку.
Оф топик отидовме, или да?!


Изменето од Ѕвончица - 20.Август.2010 во 17:38
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 23:16
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by XStrongAngelX XStrongAngelX напиша:

ne gledamm bandini nema ni da gledam seherezad ja gledam ama sea zavrshi i ke pocne vtorata sezona



WTF изненадување

Господ да ни е на помош молитва

а гледам на Ш1 пак ја даваат репризно не изненадување
Да не дојде до забуна, нема продолжение серијата.
Заврши Шехерезад и само неинформирани луѓе може да измислат дека имало уште епизоди.
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 16:49
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

бооооооо ова бандини изненадувањепрошлата недела видов нешто оти бев кај едни кој ја гледаат и морав и јас да зјапам ама само 10 - на мин оти не можев да издржам појќе и му ја летнав на чист воздух (читај ги запалив патиките) и да си ги избистрам мислите голема%20насмевка многу ми е смешно кога ќе ги покажат во слоу моушн (ова ми  е најсмешно) и сите ко ќе се гледаат најмалку 5 минпа ова е ептен аматерска проклета индиска серија ако можи да се наречи серија од кој најаматерското снимено нешто на планетата за оваа бандини ќе изгледа како најпрофесионално неп.с добро бе мајка му стара имаат тие ТВ збунетост



Да само богатата каста, сиромавите не виделе тв.Ако ја гледаш серијата го има тоа во неа. Отсликана е сета бедотија на Индија.Дејствието е во сегашноста. Замисли ...........да не си видел тв,шпорет,водовод немаат, за тоалет да не зборувам............И што мислиш зошто сител (провладина) ја дава серијава????? .....Па за да не се жалиме дека животот кај нас е лош!Или дека сме сиромашни, бидејки индијците види во какви услови живеат!!!!!!!

Тоа е пропаганда, кој може да ја препознае, кој неможе.........ќе аплаудира кога ке фрла лопати Н.Г.
Кој бара ќе најде.
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 13:47
Originally posted by XStrongAngelX XStrongAngelX напиша:

ne gledamm bandini nema ni da gledam seherezad ja gledam ama sea zavrshi i ke pocne vtorata sezona

Не дај боже да почнее.... Преку глава ми е од тоа што се емитува секој ден, по 3-4 пати...
А од каде таа информација??
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 13:41
Господарот ја пофалил таа на С, Санду мислам се викаше (незнам заборавив) и во позадина иде опасна музика! Бум! Мислиш некој умира, мислиш којзнае што се случува, а тие се гледаат како што вика Ајрон едно добри 5 мин. и оваа делува како да црка, задишана е и `дтка.

Ох... зошто си их мајко родила...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.