IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Купувате ли "факе" работи?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Купувате ли "факе" работи?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Купувате ли "факе" работи?!
    Испратена: 24.Ноември.2010 во 17:37
ako mi se dopaga kupuvamсреќа
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 18:28
Obozavam bendirana garderoba.



Изменето од lotus flower - 24.Јануари.2019 во 13:27
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 10:19
Кога сум добро поткована финансиски,си забегувам по брендирана роба,ама кога сум шворц,мора да купам и факе парталчиња за да му  угодам на мојот неискоренлив шопинг вирус.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
IggyK Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IggyK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 10:06

o је факе факе
факе факе бабе
Помогнете и` на македонската википедија!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 01:09
Originally posted by gazela gazela напиша:

 
Ne sekogas cenata e garancija deka ne e 'fake'...Inaku normalno deka kupuvam fake stvari...ne sum lud da kupam original Diesel farmerki koi cinat 200 evra, koga za 20 e imam nivna kopija...ma ja...Ionaka koga ce sednes na zvakaca potpolno isto tesko se vadi i na fake i na original...плазење

Dobra logika ova so mastikavaсмеење
Da ne sum off
Si kupuvam shto mi se sviga vazno da  se osekam ubavo vo toa shto go nosam i da izgleda dobro.... ne patam od toa da SVE mora da bide brendirano намигнување
[/QUOTE]
 
 
Da da ...bas za toa ti raspravam ....za mastika...strumicka..isto se pie i so fake i so ovie drugite...голема%20насмевка...bitno mastikata samo da ne  e 'fake'...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 01:08
dzabe ti e original ako nema koj da go nosi, nekogas kopijata e mnogu povredna od originalot
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 01:04
 
Ne sekogas cenata e garancija deka ne e 'fake'...Inaku normalno deka kupuvam fake stvari...ne sum lud da kupam original Diesel farmerki koi cinat 200 evra, koga za 20 e imam nivna kopija...ma ja...Ionaka koga ce sednes na zvakaca potpolno isto tesko se vadi i na fake i na original...плазење
[/QUOTE]
Dobra logika ova so mastikavaсмеење
Da ne sum off
Si kupuvam shto mi se sviga vazno da  se osekam ubavo vo toa shto go nosam i da izgleda dobro.... ne patam od toa da SVE mora da bide brendirano намигнување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 22:57
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Ne,nikogas...
Nesakam prenatrupani raboti,nezavisno za sto stanuva zbor,a toa znaci deka nesakam ni premnogu garderoba,no ne i premalku...no tie parcinja sto gi imam mi se kvalitetni,prakticni-mozam da gi kombiniram so mnogu raboti i zatoa mozam da si dozvolam da si kupam poskapi raboti...
 
Ne sekogas cenata e garancija deka ne e 'fake'...Inaku normalno deka kupuvam fake stvari...ne sum lud da kupam original Diesel farmerki koi cinat 200 evra, koga za 20 e imam nivna kopija...ma ja...Ionaka koga ce sednes na zvakaca potpolno isto tesko se vadi i na fake i na original...плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 23:45
Ne,nikogas...
Nesakam prenatrupani raboti,nezavisno za sto stanuva zbor,a toa znaci deka nesakam ni premnogu garderoba,no ne i premalku...no tie parcinja sto gi imam mi se kvalitetni,prakticni-mozam da gi kombiniram so mnogu raboti i zatoa mozam da si dozvolam da si kupam poskapi raboti...
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 21:29
Јасно...
Брендираните работи се добри, но кај нас повеќе ми се за лигушки кои со тоа сакаат да го изразат својот новопечен вкус и статус...

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 10:24
Sekako deka kupuvam i fejk , no ne od pazar i sutka da se gleda od kilometri deka e fejk , togas podobro ke nosam noname label od kolku losa i bleda kopija.
Kupuvam fejk ama racno izraboteni i poskapi fejks kade sto treba bagi za da se primeti deka e fejk , najcesto muabetam za canti poso tie mi oravaat problem , ne mi se dava megu 1500 do 7 iljadi evra za edna canta koja ke ja nosam nekolku meseci.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 23:58
нашиот стандард ни дозволува воглавно лажњаци,за оригинали некако потешко
а не патам од тоа,важно ми е како ми стои
и не сум слеп следбеник на модата зашто  се не стои на секого
а оделото не го прави човекотнамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 22:58
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

Originally posted by nnikol nnikol напиша:

Ne patam od takvi kompleksi,za da kupam neshto mora da mi se dopagja i dobro da mi stoi,voopshto ne mi e vazen brendot
I da imam fakje raboti


..баш тоа,..сакав да го кажам..!



подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 21:17
Originally posted by nnikol nnikol напиша:

Ne patam od takvi kompleksi,za da kupam neshto mora da mi se dopagja i dobro da mi stoi,voopshto ne mi e vazen brendot
I da imam fakje raboti


..баш тоа,..сакав да го кажам..!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.