IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Притаена Љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Притаена Љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Притаена Љубов
    Испратена: 08.Декември.2009 во 08:16
намигнување
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 12:39
Originally posted by Foxy_lady Foxy_lady напиша:

Познато е дека сме атеншн хор,од прв до последен и тежнееме по ексклузивитет во нечиј живот,чичковците психијатри ова го оцениле и нарекле посесивност,но сепак не можеме да го земеме како универзална вистина,туку нијансиран пејсаж...Нејсе,ме интересира...што кога некој бара ексклузивитет во вашиот живот и глуми наводна разочараност заради сомневање дека посветуваш внимание повеќе на друго место,а реално пре би цело внимание би го нафрлиле на личноста која се буни,но сепак не по секоја цена каде што може да се постави личноста во надредена,манипулативна позиција...Кој е најдобриот начин да при ваков тип на манипулирање и наводна разочараност да ја натераш личноста сепак да се сврти повторно на страната од која што без основно била разочарана,а при тоа да нема потреба од некои дополнителни објаснувања,молења,затоа што де факто не палат...туку дополнително го дига носот и си го храни егото?!М?!Дали е подобро да се игнорира,да се остави на време да повторно се сврти кон вас или можеби е потребно ведаш да се скокне в прегратки...ма да за мене второво е неприфатливо...
Е за совет ситуацијава,не е цел тема,туку проблем...можеби не во целост мој...ме интересираат совети,повелеле добри луѓе...


сврти се кон себе.намигнувањесреќаголемо%20гушкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 11:28
Ke ti pisam od zenska strana
napravi nesto so sto ke i privlecis vnimanie taa da prati drugarkite da ti kazat deka i se bendisvas srekno
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 02:51
Kazi i preku poraka ako ne mozez vo zivo da ja trgnes nastrana i da i kazes deka ti se svigja pisi i ako mislis vaka za nea
Deka ona e posebna,porazlicna od drugite deka ima neso posebno so te vlece koj nejze,ubaa kosa,oci,pogled,nasmevka itn deka retki se licnosti kako neja Man
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
Foxy_lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Foxy_lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 01:15
Познато е дека сме атеншн хор,од прв до последен и тежнееме по ексклузивитет во нечиј живот,чичковците психијатри ова го оцениле и нарекле посесивност,но сепак не можеме да го земеме како универзална вистина,туку нијансиран пејсаж...Нејсе,ме интересира...што кога некој бара ексклузивитет во вашиот живот и глуми наводна разочараност заради сомневање дека посветуваш внимание повеќе на друго место,а реално пре би цело внимание би го нафрлиле на личноста која се буни,но сепак не по секоја цена каде што може да се постави личноста во надредена,манипулативна позиција...Кој е најдобриот начин да при ваков тип на манипулирање и наводна разочараност да ја натераш личноста сепак да се сврти повторно на страната од која што без основно била разочарана,а при тоа да нема потреба од некои дополнителни објаснувања,молења,затоа што де факто не палат...туку дополнително го дига носот и си го храни егото?!М?!Дали е подобро да се игнорира,да се остави на време да повторно се сврти кон вас или можеби е потребно ведаш да се скокне в прегратки...ма да за мене второво е неприфатливо...
Е за совет ситуацијава,не е цел тема,туку проблем...можеби не во целост мој...ме интересираат совети,повелеле добри луѓе...
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:26
I da znaes deka e taka
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:25
Od sekogash znaev deka chuvash tajni .

Изменето од renatax - 26.Март.2011 во 22:38
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:21
Zimi babe nema da kazam na nikoj samo jas ke znam i cel chat ako dojdam na chat
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:19
Ne bre kje izlezam nadvor od temava ako ti shepnam .

Изменето од renatax - 26.Март.2011 во 22:36
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:17
Ren bre sepni mi i ti ako sakas
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:13
Pishi i LP ...neka ti shepne.


Изменето од renatax - 26.Март.2011 во 22:37
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:12
Kako na prijatel ako se kaze nema da i javna
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:10
Epa ako ti kaze nema da e vishe pritaena,javna kje bide плазење

Изменето од renatax - 26.Март.2011 во 22:36
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:08
Aj ne lazi kasi si ja vistinata karamandi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.