IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Дајте музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дајте музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
k3dk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај k3dk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дајте музика
    Испратена: 06.Декември.2013 во 15:45
Дајте музика -> Дајте музика

Изменето од k3dk - 06.Декември.2013 во 15:46
ТВ Ретро->http://mtvretro.blogspot.com/
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 17:32
и јас многу ги гледав,... само тогаш бев мала, одев во градинка голема%20насмевка и не се сеќавам многу многу на ликовите и на случките трепкање ја памтам песната,.... дајте музика, дајте музика овде не сме на час, може да вреви кој колку сака, колку го држи глас голема%20насмевка

се сеќавам дека кога даваа репризи мислам,... во сабота или недела ги репризираа насабајле,.... исто со бушава азбука.... станував да ги гледам голема%20насмевка

сега повторно ги даваат на тв ?? трепкање треба да ги фатам некогаш голема%20насмевка
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 15:48
i zelkata ima koshuli trista

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Faerie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Faerie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 15:29
цело лето станувам во 11 само за да ја гледам,едноставно најдобри се...
да не знае некој каде може да се најдат на цд? :)


п.с. се жалела жабата во блиската бара,
видот ми е ослабен,слаба сум и стара    х2
стара жаба,со два заба жаба!
како баба жаба! стара жаба,жаба,жаба,жаба со два забааа!!!

Ристо,цар си!!!
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 16:41
kako mala mn gi sakav
iako ne zn da zboruvam ubavo gi peev pesnite
i namesto ...kolku go drzi glas...
ja vikav ...kolku go drzi gas...

taa e so da se pravi
i den deneska se smeam na toa
a osobeno sega koga pocnaa da ja davaat povtorno taa emisija
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
misseli4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misseli4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 19:11
Како мала само тоа гледав...
You wanna catch me..? Well kill yor self! We'll meet in hell... I'm going there anyway...     
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 00:08
Гледав пред некое време, си се вратив назад во детството Колку ми беа интересни и забавни на времето, ги обожавав
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 21:52
Stvarno e taka..milo mi e sto gi imaat socuvano,za da mozeme da se pocetime..za mene na najubaviot period od zivotot..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Nin4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nin4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 19:57
Дајте музика, Бушава азбука, Азбука на природата, Шарам барам, Весела матеметика... и многу други проекти што ги правеше МТВ (додека имаше пари т.е. собираа претплата) беа многу убави образовни емисии од исклучително значење за децата.
А сега беспари сироти само се повторуваат. Добро е барем имаат документирано голем дел од тие стари проекти, да се потсетиме на убавите времиња
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 15:36
haaahaahaah e i ja dodeka sfativ deka e devojce..sea bas pred nekoj den koga imase si se smeev sama so sebe ko luda..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 01:29
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

eeeh da kako mala mnogu gledav "dajte muzika"... i ednash koga peeja edna pesna od Michael Jackson, mislev deka toj stvarno dosol tamu abe detishte shto razbirav togash


deneshnive deca ne gledaat takvi raboti kako nie shto gledavme i duri mislam deka im se glupi, drugo vreme beshe togash...


i bushava azbuka mnogu gledav


hahahaha i ja mislev taka..ama epten im bese uspesno deteto so go imitirase..se bea deca od dramskoto studio na mtv,bas odbrani i talentirani..sea..sekoj vtor se prai glumec..




sho e najinteresno "Michael Jackson"ne beshe nitu mashko, tuku devojka go imitirashe a ja dodeka sfativ eheeee, pomina troa vreme

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 19:33
I iskreno mnogu mi e zal sto mnogu od tie deca ne uspeaa ponatamu da izgradat karieri..samo nekoi od niv i se poznati na javnosta kolku tolku..sara,rade pavlov,manekenkata Bojana sto vodese 99..imase mnogu talentirani deca,koi ne gi primija na akademija..a ako se zaprasame zasto??znaeme kako moze da te primat na FDU..ama stvarno mi e zal za tie deca..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 19:30
Originally posted by IQ IQ напиша:

eeeh da kako mala mnogu gledav "dajte muzika"... i ednash koga peeja edna pesna od Michael Jackson, mislev deka toj stvarno dosol tamu abe detishte shto razbirav togash


deneshnive deca ne gledaat takvi raboti kako nie shto gledavme i duri mislam deka im se glupi, drugo vreme beshe togash...


i bushava azbuka mnogu gledav


hahahaha i ja mislev taka..ama epten im bese uspesno deteto so go imitirase..se bea deca od dramskoto studio na mtv,bas odbrani i talentirani..sea..sekoj vtor se prai glumec..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 18:20
 
 
   И додека ние...како деца...растевме  со ...дајте музика...
   бушавата азбука....во светот на бајките......
 
 
   .....денешниве деца....живеат во ...светот на компјутерите..........
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.