IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би промениле вера за милион долари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би промениле вера за милион долари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
Автор
Порака Обратен редослед
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали би промениле вера за милион долари?
    Испратена: 14.Април.2008 во 14:55
osnovni pravila i nacela ..... mrazi go sekoj eden sto ne veruva vo ona sto ti e nametnato da go veruvas .... a znaete li koj e podlozen na nametnuvanje ? .... samo i isklucivo edinki bez svest .....
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:24
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

hahahahahahah .... makedoncinja ... hahahahaha ... ako postoete ..... a ti sto si be skapan ? ...... da ne si mozebi aboridzin ? ..... ili eskim ? .... anuit ..... hahahahahahaahahah .......
Jas sum Elhamdulillah Musliman!! Nacijata nikogash ne me interesirala i nema da me interesirat!! Ednostavno mi se odvratni onie koi povikuvaat na Nacija!! Muhammed.a.s.rekol:Onoj koj povikuvat na Nacija, se boret za nacija, i umret za nacija ne e od nas!! Taka da Makedonche,ne me interesirat nacijata!!! Gi pochituvam ovie zborovi na mojot mil Pejgamber!! p.s Veche ti kazav so sum!!!!

 

 

nisto ne kaza ..... ti samo kaza sto bi sakal da bides .... MISSION IMPOSSIBLE ..... 4 - ti del голема%20насмевка 


Stavisi cvikeri!! zatoa pisham so volkavi Bukvi(nekoi me obvinia deka sum se zakanuval so volkavite bukvi so sum pishel)...Ama,Navistina vo Pravo sum bil..Eve ti ne si videl!!!!

Makedonche,,Aj vratise i vidi sho sum jas!!!


ELHAMDULILLAH MUSLIMAN SUM!!!!!

Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:19
za vakvi temi , mozes vo politika ... tuka se zboruva za drugo ... i mislam , poprikladno bi bilo , a i pokorektno , da ne se rasfrlame mnogu so pari , da naslovot na temata se promeni vo : DALI BI E SMENILE VERATA ZA DVE TORBI URDA ...... sepak , milion dolari se mnogu pari ... pa makar i hipoteticki .....
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:17
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

hahahahahahah .... makedoncinja ... hahahahaha ... ako postoete ..... a ti sto si be skapan ? ...... da ne si mozebi aboridzin ? ..... ili eskim ? .... anuit ..... hahahahahahaahahah .......



Jas sum Elhamdulillah Musliman!!

Nacijata nikogash ne me interesirala i nema da me interesirat!!
Ednostavno mi se odvratni onie koi povikuvaat na Nacija!!

Muhammed.a.s.rekol:Onoj koj povikuvat na Nacija, se boret za nacija, i umret za nacija ne e od nas!!

Taka da Makedonche,ne me interesirat nacijata!!!
Gi pochituvam ovie zborovi na mojot mil Pejgamber!!

p.s Veche ti kazav so sum!!!!
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:41
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

sto e sega ? ... cas po veronauka ? .... URDARI голема%20насмевка


1, se vika veronautika
2. kako ne ti e dosadno da se nategas so niv ?????
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:37
Originally posted by STEPSKI-VOLK STEPSKI-VOLK напиша:

Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

sto e sega ? ... cas po veronauka ? .... URDARI голема%20насмевка
postoi edno pravilo:nikogas ne raspravaj se so idiot zasto ce te spusti na negovo nivo.izvini bratce jas si go pocituvam
 
 
vo pravo si ....
Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:37
Masonite najdobro ja znaat cenata na verata.
I jas.
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:36
mora da bile mnogu gladni ..... za torba urda ... pih .... a vamu prasuvaat sto bi bilo za milion dolari ..... ludnica , ete sto .....
Кон врв
STEPSKI-VOLK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STEPSKI-VOLK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:36
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

sto e sega ? ... cas po veronauka ? .... URDARI голема%20насмевка
postoi edno pravilo:nikogas ne raspravaj se so idiot zasto ce te spusti na negovo nivo.izvini bratce jas si go pocituvam
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:34
sto e sega ? ... cas po veronauka ? .... URDARI голема%20насмевка
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:33
“Ќе ги опоменуваш ли или нема да ги опоменуваш тие, сепак, нема да веруваат“(јасин 10)
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:32
sekogfas vo zivotot e taka ... tupaviot sekogas prepisuva pa se fali deka nekoj mu gi diktiral dodeka serel zad nekoja karpa .... rabotava stana , podobar ucenikot od ucitelot голема%20насмевка
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:30
ma se ova nekako mi e poznata rabota i tekstovi ...... mi se cini kako nekoj da ne se podgtvil dovolno za ispit pa resil da prepisuva .... i toa od nekoj sto seto toa go kazal so nekolku , 5 - 6 vekovi porano ?
Кон врв
STEPSKI-VOLK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STEPSKI-VOLK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:29
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Кога овој свет би бил од злато, меѓутоа минлив, А ахиретот од кал, меѓутоа вечен би го избрал ахирет.

 

 

kaza kumot golem laf аплауз ... medjutoa , znaes li sto e najgolem grev ? .... da go pravis toa sto si go pravis samiot sebesi .... da se ubeduvas vo nesto vo sto ne veruvas poradi silata na faktite tuku samo poradi okolinata голема%20насмевка
znaes sto e fakt?fakt e deka vistinata ce izleze na videlina i deka ti si hristijanin samo zaradi ater od tvoite roditeli
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.