IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што го уништува душевното спокојство?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што го уништува душевното спокојство?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 20>
Автор
Порака Обратен редослед
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 14:42
Ne znam kade go gledas prepukuvanjeto Mesi....

Znaci sekoj sto glasno ke iskaze porazlicno mislenje e neprijatel na forumot neli?

Ednas dadov ZABELESKA deka temata filozofija treba da ima malku pofleksibilni standardi od ostanatite temi,se dodeka nema licni vreganja...


Ili da si odime da igrame na bukvata a Mesi?

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 14:36
Blue Scarlet i Joshua_Tree,

Restriktirajte se od lichni prepukuvanja niz temite na podforumot Филозофија и Психологиjа. Ednash vekje ste opomenati od administratorot za takviot odnos.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 14:26
изненадувањеизненадувањеизненадување
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

nemirot...
изненадувањеизненадувањеизненадување

Koj nemir....noviot album na Kaliopi?среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 14:21
Ne bi rekol deka nesto moze da mi go unisti dusevniot nir...tuku samo ke se nasmeam koga ke vidam samoumislen kvazi-intelektualec koj smeta deka sekoj negov zbor e apsolutna vistina...среќа

I me vadat od kolosek dolgi redovi na salter so zaspani moronoidni administrativci...
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 13:57
nemirot...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 17:35
Што го уништува душевното спокојство?

Tpa e razlikata megju onoa "shto e" i onoa "shto spored nas treba da bide".
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 15:46
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ogranicuvanja so brojki  ... ha ... tolku nerealno .... Zelbata za poseduvanje e ona sto site gi tera vo slepilo .... Da sakas e TI da cuvstvuvas a ne drugite ...  Prirodata e edna i tvoeto prifakjanje ja pravi licno tvoja ....


Ela gushголемо%20гушкање...moe bitie..среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 15:44
Ogranicuvanja so brojki  ... ha ... tolku nerealno .... Zelbata za poseduvanje e ona sto site gi tera vo slepilo .... Da sakas e TI da cuvstvuvas a ne drugite ...  Prirodata e edna i tvoeto prifakjanje ja pravi licno tvoja ....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 15:39
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Nekolku prasanja do vas mili moi forumdzii:

Zadovolni li ste so sebe?

Ste se prasale li nekogas,vo svojata zelba za materijalnoto:"Dali ova mene navistina mi treba i ke me napravi sreken?"

Znaete da sakate?

Kako se odnesuvate so svoeto opkruzuvanje?


Mozebi i ke go imate...dusevniot spokoj po koj site taka silno trcame,ako ne padneme...среќа
 
 
1.60% да
 
2.Да прашал сум се и се што сум си го купил ми е требало за некаква работа.Многѕ малку со непотребните предмети во мојот дом
 
3.Според мене знам да сакам.Но тоа друг треба да го кажа,не јас.
 
4.Однесувам се според човекот до мене.Кон едни сум поблизок ,кон други не. 
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 15:34
Nekolku prasanja do vas mili moi forumdzii:

Zadovolni li ste so sebe?

Ste se prasale li nekogas,vo svojata zelba za materijalnoto:"Dali ova mene navistina mi treba i ke me napravi sreken?"

Znaete da sakate?

Kako se odnesuvate so svoeto opkruzuvanje?


Mozebi i ke go imate...dusevniot spokoj po koj site taka silno trcame,ako ne padneme...среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 13:47
List na veter ... svoeto spokojstvo go naogja samo koga ke legne na zemjata .....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2010 во 18:36
Да де, реинкарнација. Ако се лажиме. плазење
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2010 во 16:48
Originally posted by renatax renatax напиша:

Колку и да се трудам да бидам присебна и свесна за нормалните природни процеси низ кои мора да мине еден човек,сепак  неможам да останам рамнодушна  за евентуалното нарушено здравје на  некој мој близок... единствено тоа може да го наруши мојот душевен мир.


Zosto bar za mig ne pomislis na negovoto novo ragjanje...toj samo ja menuva formata
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2010 во 16:00
Originally posted by renatax renatax напиша:

Колку и да се трудам да бидам присебна и свесна за нормалните природни процеси низ кои мора да мине еден човек,сепак  неможам да останам рамнодушна  за евентуалното нарушено здравје на  некој мој близок... единствено тоа може да го наруши мојот душевен мир.


И јас сум овде ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.