IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку имате доверба во вашиот партнер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку имате доверба во вашиот партнер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака Обратен редослед
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 12:26
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

a dali sam na sebe si veruvas 100%???!!
jas sam na sebe ne !!100% ama i ne ocekvuam partnerkata da mi veruva 100% da ima doverbaonolku kolku sto e potrebno1!!!
 
 
 
toa sakav da go procitamсреќа
 
p.s.zamisli dokolku nekoj ne veruva vo sebe.........zar mozes na takva licnost da i veruvas?!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 12:16
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

a dali sam na sebe si veruvas 100%???!!
jas sam na sebe ne !!100% ama i ne ocekvuam partnerkata da mi veruva 100% da ima doverbaonolku kolku sto e potrebno1!!!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 12:14
Vo kuche i vo mazh nikogash nemoj da imash potpolna doverba, pa kolku pitomo i da deluva голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:41
a dali sam na sebe si veruvas 100%???!!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:31
ok!!! dovolno kako i jas!! nikogas ne mozes 100% barem jas taka misalm moze da iams golema doverba mama ne 100%!!!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:28
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

jas vo mojata pa za onolku mesci kolku ja znam misalm deka imam!!! iako ne 100% mo dovolno spored ona kolku ja poznavam!! a ti vo svojot????[QUOTE=zeznata]ist artikl vo druga ambalazaголема%20насмевка
 
 
veke koga dozna..........kazi dali imas doverba vo tvojata partnerka???голема%20насмевка
[/QUOTE]
 
kazav!!!намигнување
 
 

Лик
Power
Регистриран: 26.Мај.2007 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 712
Цитирај zeznata Одговорbullet Испратена: Денес во 11:04
kolku???......hmmm.........pa.....dovolnoголема%20насмевка
 
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:23
jas vo mojata pa za onolku mesci kolku ja znam misalm deka imam!!! iako ne 100% mo dovolno spored ona kolku ja poznavam!! a ti vo svojot????[QUOTE=zeznata]ist artikl vo druga ambalazaголема%20насмевка
 
 
veke koga dozna..........kazi dali imas doverba vo tvojata partnerka???голема%20насмевка
[/QUOTE]
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:04
kolku???......hmmm.........pa.....dovolnoголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:02
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Znaete kako vikaat doverbata e dobra ama proverkata si e sigurna намигнување
Yes аплаузголемо%20гушкање
 
 
 
ne mora da se proveruva,toa se custvuva!!!намигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 22:56
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Znaete kako vikaat doverbata e dobra ama proverkata si e sigurna намигнување
Yes аплаузголемо%20гушкање
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:48
Originally posted by siso siso напиша:

da da jas imav doverba duri i premnogu do onoj moment dodeka ne ja fativ zena mi si nejziniot kolega
Se nadevam deka si se opametil i otsega imaj si ti doverba ama sepak proveruvaj si za sekoj sluchaj da ne te snajde istoto, ama nemoj poradi zhena ti site ostanati da si go okrkaat.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
siso Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај siso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:43
da da jas imav doverba duri i premnogu do onoj moment dodeka ne ja fativ zena mi si nejziniot kolega
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:32
Znaete kako vikaat doverbata e dobra ama proverkata si e sigurna намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:19
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Doverbata e fluid,taa ne se dobiva na poklon nego se gradi so tek na vreme.A se rusi za edna minuta!!Ako nekoj kaze deka ima doverba vo partnerot 100%.....eeeee laze!!Ako nekogo sakas nemoze da imas 100% doverba.....toa e veke ramnodusnost i vodi kon eden kraj so site go znaeme......hahahahaha!

A kako bese onaa od Bivsa Jugoslavija??
MI VAM VERUJEMO,ALI IPAK PROVERAVAMO!!LOLLOLLOLLOLLOL

Taka e, doverbata ne se dobiva na poklon, a se rusi za edna minuta. What else is there to say?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.