IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - СУРОВИ СМЕ! ама не признаваме
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СУРОВИ СМЕ! ама не признаваме

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака Обратен редослед
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:47
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

ne razmisluvaj za toa sto go nemas,razmisluvaj za toa sto mozes da napravis so toa sto go imas..



My Girl!!!!бакнеж

П.С. тоа по темава, де--- за цигани не ми се зборува.


големо%20гушкањебакнежголемо%20гушкањетака кажи де...
големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:45
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

ne razmisluvaj za toa sto go nemas,razmisluvaj za toa sto mozes da napravis so toa sto go imas..



My Girl!!!!бакнеж

П.С. тоа по темава, де--- за цигани не ми се ниту зборува, не осекjам жал ...имат тие сосема различен поjм за несрекjа...



Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 22:52
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:43
ne razmisluvaj za toa sto go nemas,razmisluvaj za toa sto mozes da napravis so toa sto go imas..

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:35
...poleka ke se vratime na diskusijata kako vo temata ...nesreknite luge se losi..taka mislam se vikase...
mislam deka,toj sto socuvstvuva ne moze da bide surov(jas sum takov..EPPнамигнување)
ako nekoj nema zal i socuvstvo..garant e surov!
MI SE GADI OD TAKVITE...a za belja, sekoj den sum vo kontakt so takvi.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:30
Незнам ни јас дал темава е погодок или промашување.
Во првиот случај би требало да се дискутира дали сме ние сурови и околу тоа, а не за тоа колку не погодува туѓата несреќа за што има посебна тема.

Нешто не е јасно дефинирано...


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:28
....neznam dali jas ja pogodiv temata ,ama zarem ne e surovost ona sto se slucuva megu nas..
pr....pred nekoj den,nautro..duva veter i gi raznesuva lisjata niz ulicata i trevnikot,a tipov gi duva  so masinceto..demek na kup da gi sobere..
go gledam i se cudam..si mislam,koj kogo zaebava ovde..dali toj sto go pratil po takvo ne-vreme,i si pie kafe vo toplo i vo cisto(srekno vraboten)...збунетостili ovoj (sto demek ne ucel ..pa cisti),za da si ima rabota..изненадувањеza strucna podgotovka ovde ne stanuva zbor..istata rabota moze da ja vrsi i nekoj pravnik ili inziner..
vo slucajov ,rabotnikov po moe ,bese za parce leb i nekoj denar.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:46
chitam,...i ne veruvam na toa deka nekoi razmisluvaat voopshto...a pred desetina godini nemashe ni mobilni,...a , najverojatno nemashe ni ....doktori...i slichni na niv,...."dushegriznici" za drugite...





Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 14:26
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:45
Надвор истураше, јас носев чадор, а циганите немаа ни капа и товареа скоро пола час (не сакам ни да помислам за кои стотина денари)
 
 
....
....zalosno,valjda koga treba da rucaat se skrivaat pod strea...i nekoja stotka sepak ke dobijat!
 
jas sto imam zabelezano edna esen ....ladna i dozdliva,se deli hrana na otvoreno ,a gradeznicive..vo kolona eden po eden...cekaat so ciniite..za  kriska leb i edna crpka mandza....pola sednati na mokrata zemja,nekoi cucnati...jadat...... jezivo,kapki dozd vo ciniite...!horor..nevideno i neopislivo nesto...scena od film,nikogas nema da mi se izbrise od glava...kako logor da bese...istata firma ne im davase plata so meseci nanazad..luge vo dlaboki 50-60 godini..bez nametki od dozd..samo vo plavi palta...
sluckava e  od pred 10 godini...taa scena mnogu me smeni...тагаiako sega skoro..pri izgradba na raskrsnicata kaj Kontinental imase slicno nesto..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:40
Мобилниот телефон за мене има егзистенцијална важност, ми помага во работата, преку него се договарам за работа итн. На докторот му е неопходен-во ниедно време го бараат дома за разни потреби и совети. На таксистот веројатно..

Читам и не ми се верува како размислувате.



МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:35
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by напиша:

Дали менаџерите (но и вработените) од моб. телефонија осеќаат грижа на совест што земаат толкави плати?
Грото од нас сме злоупотребени па никој не не шиша.
  koga ke nabasash  na nekoja ovca....strizi ja ,.................. dodeka mozesh!!задоволство


Тебе твојот мобилен телефон ти е луксуз и никако нема егзистенцијална важност
Нас не стрижат оти ние им седнуваме на берберска столицанамигнување


Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 14:27
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:33
Originally posted by напиша:

Дали менаџерите (но и вработените) од моб. телефонија осеќаат грижа на совест што земаат толкави плати?
Грото од нас сме злоупотребени па никој не не шиша.
  koga ke nabasash  na nekoja ovca....strizi ja ,..................  dodeka mozesh!!задоволство


Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 14:27
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:31
Originally posted by Rebelde Rebelde напиша:

Во Италија има една поговорка често ја кажуваат
OGNUNO PORTA LA SUA CROCE.
Секој си го влече својот крст (на грб).

Дури и на оној црн Петок кога Исус ја одел главната улица на Ерусалим со гредата на грбот никој не му помогнал, туку Римјаните го присилиле еден друг Евреин да го одмени за кратко.

Видете вака--неспособноста да се осети присуството на неправичност, злоупотреба, тиранско понашање и експлоатација им е својствена на луѓе кои ја легитимираат неправдата и бруталноста. Тие луѓе не учествуваат во тоа ама го сметаат како најобична друштвена појава, како пролетен дожд во Април.

Најцрно ни се пишува кога таквото гледање на ваквите појави не останува на улицата или во маалото ами кога се институализира во државата. Тогаш добивате земји средени како нашава покварена Македонија, а никако земји како Норвешка, Шведска и Финска.


не%20вреден АФЕРИМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:29
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Kejti...sekoj si go nosi svojot kamen na plekite i najmalce sto treba da pravime e da se stavame vo pozicija na nekoj drug....
Niti go zalam niti mu se sitam....
Ednostavno si odam po svojot pat....
Surovo?
Jas mislam realno...neli?


Е така де
ти големо мажиште носиш камче на грбот, оти такво ти се паднало
а на пр, некое детуле без родители фрлено во дом кое треба само да се снајдува после својата полнолетност, носи карпа на грбот.
Ама што си ти пак крив за тоа?
или јас?
Ај најдобро тоа да го заборавиме како да не постои или е далеку од нас,
а ние да си праиме муабет каква хаљина ќе носиме за Нова Година

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:19
Дали менаџерите (но и вработените) од моб. телефонија осеќаат грижа на совест што земаат толкави плати?
Грото од нас сме злоупотребени па никој не не шиша.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.