IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали лакирате нокти на раце и нозе?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали лакирате нокти на раце и нозе?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Прашање: ???
Одговор Гласови Статистика
41 [73,21%]
3 [5,36%]
4 [7,14%]
6 [10,71%]
2 [3,57%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:12
letno vreme se lakiram non stop i na noze i na race, a zimno vreme poretko samo na race,mnogu se lakiram, na sekoi tri-ceteri dena,gi imam doma site mozni boi na lakovi
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 17:27
леле вчера што видов една... аууу

ноктите на нозите и беа дупло поголеми од тие на рацете и и испаѓаа од сандалата, која нормално ја носеше за да ја истакне ЦРВЕНАТА боја со која што си ги лакирала двометражните канџи....

б љ а к !!!

п.с. заклучок : не растете нокти на нозе

Изменето од BisernA - 04.Септември.2009 во 17:28
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:48
во последно време се навлеков на френч маникир....само на раце,на нозе не ми изгледа убаво...инаку стандардно,голема%20насмевка бордо е моја боја
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:19
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Лакирам. задоволствоМногу сакам глетка на лакирани нокти на раце и нозе, макар и со кратко потсечени но средени нокти, а презирам надградби на нокти (коса, трепки...), ме асоцираат на немање добар вкус.


конечно да најдам истомисленик за нокти

моите нокти никогаш не се долги, од едноставна причина што носам леќи, па тешко ми оди ставањето со долги нокти.... но, почнувам да се трудам да имам барем безбоен лак, или некој така... по откачен... темно розов, син, жолт... така најдобро ми прилега и на годините и на стилот

Изменето од BisernA - 31.Август.2009 во 23:20
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 10:49
денес се спремам за лакирање ноктиголема%20насмевка...
само доколку ми донесат ацетон и лакзадоволство...
кај и да е, изгледа и јас ќе лакирам нокти подолго времесмеење...
а бре, женско пустото, мора само да си води сметка за себеплазење...
е, само де само, не се сите родени среќни па фрлени на буниште...газење%20од%20смеење
некој е воспитан и сам да си води сметка за себенамигнување... упс! за ноктите де!!!трепкање
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2009 во 20:32
овие два дена сакам да ги погледам ноктиве без лак,да видат малку сонце и они
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2009 во 19:31
Лакирам. задоволство

Многу сакам глетка на лакирани нокти на раце и нозе, макар и со кратко потсечени но средени нокти, а презирам надградби на нокти (коса, трепки...), ме асоцираат на немање добар вкус.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 22:53
нанесувам со ваљак ......... и на крај ставам садолин за заштита .........
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 22:45
да! и тоа новиот врз стариот. го мачкам!голема%20насмевка
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
nali5555 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nali5555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 22:02
i jas sekogas sum lakirana nemozam da se zamislam bez lak na racete i nozete
Кон врв
avon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2009
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 21:44
,,,,,,,,,,,,,,,,

Изменето од avon - 11.Февруари.2010 во 21:26
Кон врв
shopaholica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shopaholica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 16:41
obaveznoo... Posebno na leto bas dobro izgleda sredeni nokti na noze so nekoi ultra visoki stiklicki ... za 3 meraka
A i nema veza godisnoto vreme ... Zenata sekogas i vo sekoja prilika treba da bide sredena
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 15:50
еве, само што се излакиравме трепкање
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 23:42
па да...лакираметрепкање
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.