IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Зависности - коцка, дрога, алкохол
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зависности - коцка, дрога, алкохол

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака Обратен редослед
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 01:34
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

ама јас редовно си ги мијам , а оние што пушат и што пијат кафе да не имаат поздрави заби...


Што е полошо од пиење кафе?


Пушење дефинитивно е полошо, мразам цигари


Мислам дека тутунот ни е казна од Индијанците за тоа што ги истребивме ( не ние, Европјаните) а кафето казна од Африканците ( што ги претворивме во робови во минатото) А каква казна да им пратиме ние на тие што со векови не поробувале и истребувале?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 01:24
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

ама јас редовно си ги мијам , а оние што пушат и што пијат кафе да не имаат поздрави заби...


Што е полошо од пиење кафе?


Пушење дефинитивно е полошо, мразам цигари
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 01:00
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

ама јас редовно си ги мијам , а оние што пушат и што пијат кафе да не имаат поздрави заби...


Што е полошо од пиење кафе?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 00:51
ама јас редовно си ги мијам , а оние што пушат и што пијат кафе да не имаат поздрави заби...

Изменето од Monuska - 05.Јануари.2008 во 00:52
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 00:49
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

мислам дека е зависност, ете видиш, значи јас сум зависна од слатки...


Лоша зависност. Рано ќе останеш без заби
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 00:38
мислам дека е зависност, ете видиш, значи јас сум зависна од слатки...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 23:27
a, dali se smeta jadenjeto za zavisnost, ako ne mozes da se kontroliras?
go imam toj problem da ne mozam da se kontroliram duri i nekogas sonuvam za toa
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 23:23
Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

PIJAM KAFE VO NENORMALNI KOLICINI ALI NE POSLE 7 (SE TESAM),PUSAM KUTIJA-DVE DNEVNO I PIJAM PO NEKOLKU PIJACKI NA ISPAGANJE DALI TOA ME PRAVI UZASEN ZAVISNIK OD MOITE "SLATKI "NAVIKI?SEPAK DO SEGA NE SUM POCUSTVUVALA POTREBA DA PRESTANAM .......NA NEKOJ NACIN I UZIVAM VO MOITE NAVIKI DEL SE OD MENE A I AKO GI NEMA TIE KOJ BI BILE DRUGI?


e bas taka i jas mislam....
koga ke razmislam, jas ne sakam da prestanam da pravam nisto od ova sto go pravam do sega...
mozebi nekogas...
sega imam zelba za poroci...
people are strange
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 12:52
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

zavisna od cigari....
lele...deneska dve kutii...
smaceno mi e da mi kazuvaat deka preteruvam, ama....

Neka ne te zasega toa sto ti go trubat lugjeto,
tuku zaprasaj si go srceto kako mu e.
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 04:55
PIJAM KAFE VO NENORMALNI KOLICINI ALI NE POSLE 7 (SE TESAM),PUSAM KUTIJA-DVE DNEVNO I PIJAM PO NEKOLKU PIJACKI NA ISPAGANJE DALI TOA ME PRAVI UZASEN ZAVISNIK OD MOITE "SLATKI "NAVIKI?SEPAK DO SEGA NE SUM POCUSTVUVALA POTREBA DA PRESTANAM .......NA NEKOJ NACIN I UZIVAM VO MOITE NAVIKI DEL SE OD MENE A I AKO GI NEMA TIE KOJ BI BILE DRUGI?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:50
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

zavisna od cigari....
lele...deneska dve kutii...
smaceno mi e da mi kazuvaat deka preteruvam, ama....


Кага ќе изгориш една куќа цигари ќе речеш - доста е! Ако белите дробови не ти станат поцрни о црните,
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:19
zavisna od cigari....
lele...deneska dve kutii...
smaceno mi e da mi kazuvaat deka preteruvam, ama....
people are strange
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:07
јас се замислив... кафе не сакам многу и го пијам ретко (ради реда), не пушам, не пијам и фала богу не се дрогирам... луѓе кажувајте други зависности ова не е на арно а да и лоша сум во карти

Изменето од Monuska - 03.Јануари.2008 во 23:08
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 22:25
Originally posted by IQ IQ напиша:

uf do tolku ne sum nadevam se deka ke si poziveam poveke


Во божји уши!
Најдов и јас совет да ти давам, а бетер сум од тебе! Ама што да се прави кога без две дупли кафиња не можам да се рассонам.

Изменето од majstorce62 - 03.Јануари.2008 во 22:25
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.