IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
Автор
Порака Обратен редослед
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 18:23
Parite sto mi trebaat za zivot se moi(sum gi zarabotil),a ljubovta cela ja davam na moite PREKRASNI SUSTESTVA...среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:58
bez ljubov dvajca kje preziveat no nema da ziveet
bez pari dvajca kje ziveat no nema da preziveat
голема%20насмевка

taka da
ako treba samo edno da biram
biram ljubov......... zatoa sto ....... toj period koj kje ziveete vredi da se iskusi....
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:29
Штом го видов насловот на темата прво на што помислив и онака ми помина низ глава беше драмата “Парите се отепувачка“ не знам колку од вас ја читале, ама токму во оваа драма на крај се поставува токму ова прашање: Љубов или пари!, а во драмата пак е искажано т.е претставено, читај: ПРОКЛЕТСТВОТО НА ПАРИТЕ! Кој ја читал - ќе ме сфати намигнување

Е сега за темава, баш и јас пред некоја недела се најдов во слична ваква дебата т.е. поточно беше разговор помеѓу мене и мој другар. Јас уште верувам дека љубовта е таа што навистина го движи светот напред, а не парите. Верувам дека поважно е да љубиш и да те љубат и да станеш духовно богат отколку да си материјално богат.


Е интересно е ова:

Со парите можеш да купиш куќа - но не и дом
Со парите можеш да купиш кревет - но не и сон
Со парите можеш да купиш часовник - но не и време
Со парите можеш да купиш крв - но не и живот
Со парите можеш да купиш книги - но не и знаење
Со парите можеш да купиш секс - но не и ЉУБОВ
Со парите можеш да купиш лекови - но не и ЗДРАВЈЕ

Дај ми ги сите твои пари, јас ќе патам наместо тебе .....





Фала на внимание трепкање

П.С. Pare ljude kvare



Изменето од Lithium - 12.Април.2010 во 01:50
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:09
И од двете се живее..
Во комбинација кога се-и те како е најдобро. ..=)
Сеуште не разбирам што е љубов..
такада...пари..
ова е реалистички поглед ...=)
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:53
еден другар сабајлево ми рече дека ЉУБОВ НЕ ПОСТОИ....
ја измислиле тинејџери за да се дупат без парисмеење
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:51
...па после ќе се жалат жените биле материјалисти...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:49
Izgleda vo denesno vreme ne  тага


( barem taka se izjasnija maskiot pol )тагатагатага
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:48
значи ако кажам те сакам без поклонче не вреди
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:45
sanja, lepotice , temava bese za sto bi se odlucile vie  : ljubov ili pari ???


voopsto ne stanuva tuka zbor za toa da se pecalat pari , tuku dali bi ziveela siromasno samo od ljubov da se gledate i da pravete deca so partnerot pa da barate posle pomos od drzavata  ili  bi se oslucile za pari pa da uzivate vo  raskos : da se rasrflate po kafani, da setate na egzoticni mesta,  da mozete da si dozovolete ama bas se


Koga si bila mala si i vikala na roditelite  : mamo /tato te sakam ,,,,denes toa TE SAKAM  nema golemo znacenje , samo zbor e , a koga bi imala pari ke mu poklonis nesto na majka ti ili tatko ti ili ke im pomognes da si ja renoviraat kukata posto imas pari ,,,kapiras neli ???намигнување
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:40
јас пак уште верувам дека вистинска љубов постои... иако примерите околку мене се спротивни...

а со пари дека може да си дозволиш се...можеби ќе платиш па и секуалните потреби ќе ги задоволиш,но што е со чувствата?едниот ради пари другиот пошто нема со кого и какво задоволство е тоа?

што вредат парите кога нема љубов...пари се печалат,ама вистинска љубов еднаш се доживува...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:30
Во сапуницине од љубов може да се живее..
Ама во реалниот живот.. не. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:28
се е сосема точно !

а , ја сакам да имам милион проблеми.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:22
Vo ponedelnikot na fakultet imavme debata na ovaa tema , pa bas sakam da cujam mislenja od forumdziite

Najcudno od se bese toa sto maskive (kolegi moi) i profesorkata se odlucija deka parite bile pobitni od ljubovta

A kraen rezultat bese: Od ljubov ne se zivee

Se diskutirase za toa deka vo denesno vreme so pari mozes da kupis i dozvolis se vo smisla : da si gi zadovolis potrebite ( tuka spagja zadovoluvanje na sexualni potrebi so plakjanje na nekoja prostitutka ,  zadovoluvanje na potrebi da se patuva, da se kupuvat pokloni za da iznenadis nekoja licnost ...... ) se spomna : Kako ke zivees od ljubov koga nemas pari , ke ja gledas li licnosta kako umira od glad , koga nemas pari da kupis lekovi vo slucaj ako sakanata licnost e bolna....se spomna i toa deka vo denesno vreme ne postoi vistinska ljubov i moze da ima negativni posledici ( kako sto bese slucajot so peackata Ksenia )


I se se vrtese okolu parite i site se odlucija za pari i sega mislam deka i jas na kraj ke si go smenam mislenjeto deka od ljubov nema fajde ,,,mada  parite znaat da prestavuvaat i golem problem



Ok, bas sakam da slusnam sto imaat da pisat forumdziite na ovaa tema
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 10:49
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

da se pravese sekogas vistinskiot izbor..nemase da ima razvodi..a i toa so domazetite...mene ne mi e vazno koj kaj kogo e.. zs da be zevee vo stanot ili kukata koja glasi na zena mu ako ima podobri uslovi..neli sega mazite se emancipirani? ili se emancipirani samo odnadvor , na "fasada" a vo dusa se uste balkanci?
 
 
очигледно не си е сватила поентата на претходниот пост ..... а таа беше дека не секој верува дека љубовта е поважна од ситуираниот живот ...... љубовта како љубов е предбрачна состојба која е повод за влегување во брачните води ....... со текот на годините , многу нешта се менуваат и тоа воглавно поради ситуираноста ....... а кога сме кај балканскиот менталитет , има тука и друга половина за која вреди и може да се разговара  ... многу нешта се случиле од и пропаднале поради љубов намигнување


Изменето од МАРШАЛ - 22.Октомври.2009 во 10:51
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.