IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 67>
Автор
Порака Обратен редослед
dolnodupenka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dolnodupenka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 10:54
bas sakam
da porobam eden
da vidam kakviseLOL
Кон врв
Neda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 15:20
Da be da Vonzemjani ima, al im e strav da dojdat na zemjata, pobrzo nie ke gi naucime na losi raboti otkolku nie nesto dobro da naucime od niv i paf ke si ja unistat sopstvenata planeta.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:44
jas gledav eden film ( tie ziveat) i tamu vidov deka postojat
tuka se okolu nas no treba da imas specijalni naocari za da gi vidis
bev vo grcka na soping no i tamu gi nemaat( mislam na naocarite ne na vonzemjanite)--- oti tamu vo grcka ima 4 milioni vonzemjani i 4 milioni egejci


Изменето од anakin - 06.Јули.2007 во 10:45
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:37
LOLLOLLOL ova forumive, mnogu poucni i informativni se...LOLLOLLOL
Vidi koga im e sledniot termin na vonzemjanite za doagjanje vo istocna Makedonija, pa izvesti neLOLLOL


Изменето од влечка - 06.Јули.2007 во 10:38
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:19
po forumi si chitala?,...aaa,togash stvarno sme bile i tuka,...duri i vo kochani,...samo ,ne se plashi ,....miroljubivi sme,...Big%20smileSmile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
^mackica^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^mackica^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 02:03
po mnogu drugi forumi imam citano za vonzemjanite i pisuva deka ne imaat poseteno mn pati i deka najinteresen del im e istocniot del-kratovo,stip kocani..........strasno,jas sum od kocani
ja nisam luda al zivim ludo
Кон врв
Амди Бајрам Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Амди Бајрам Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 00:37
Originally posted by brza brza напиша:

od kaj da znaesh,...mozebi "gospod" stanal mrzeliv ,otkako ja naselil zenjava,..i ne prodolzil ponataka,..LOLLOLLOL
 
Па ти брза нели рече дека не веруваш во господ.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 23:39
od kaj da znaesh,...mozebi "gospod" stanal mrzeliv ,otkako ja naselil zenjava,..i ne prodolzil ponataka,..LOLLOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 17:53
Треба да сме налудничави да не веруваме дека постои друг свет освен нашиот, поготово со достиготна науката денеска, и со толкавиот огромен број на нови планети кои секојдневно се откриваат се повеќе и повеќе...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 07:34
сигурен сум дека постијат само се кријат во тајност во некоја друга галаксија затоа штоа ако сега се појават директно на земјата пола свет ќе добие инфаркт од страв,а другата половина ќе се упрпа во гаки!
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 02:49
interesen podatok e deka mesecina koga se vrti okolu zemjata ednata strana nikogas ne doaga vo kontakt so sonceto........(rezultat postojan mrak i niski temperaturi....mars kako mnogu oddalecen od sonceto-poniska temperatura i pomalo kolicestvo svetlina....lugeto vo pocetokot ziveele vo pesteri??????....)
end off days 15...14...13....
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 02:24
Originally posted by goor goor напиша:

milioni dokazi ima
nie poteknuvame od vonzemjani
porano lugeto ziveele na mars da receme i ja unistile taa planeta kako sto neli ke ja unistime sega i ovaa zatoa tamu sega se naogaat samo ostatoci od nekogasen zivot.Tongue vetrovite koi se tamu nastanale posle unistuvanjeto na ozonskata obvivka okolu taa planeta nevozmozno da se zivee sas baraat ovde
so ogromen vselenski brod (korabot na noe) se prefrleni ovde od najmalite do najgolemite vidovi i ostatokot go znaeme
bidejki zemjata e mnogu poblisku do sonceto otkolku mars moralo da se sozdade ledenata doba za da imaat uslovi za zivit kako???-ke objasnam ponatamu.TongueTongueTongueTongueTongueTongue

sega bidejki kako sto rekov trebalo da se namali temperaturata se sozdava vestcki satelit koj ke go blokira izvorot na toplina -sonceto ....i ke sluzi za nabljuduvanje na ovoj eksperiment....mesecinata na koja so vremeto se natalozuvaat razni vselenski cestici....i sega otkako e namalena temperaturata na zemjata(totalno zatemnuvanje) imesecinata zapocne da se dvizi so cel nabljuduvanje se isprakaat novite ziteli i toa ne samo po eden tuku po poveke parovi taka i prvite familii.....so cel da ne se unisti i ovaa planeta na nrednite generacii im se zabranuva da ja razvivat naukata...se voveduvaat pravila na zivot koj ke gi trgnat lugeto od taa tema(10 bozji zaovedi) vo pocetokot se pojavuvaat i takanareceni proroci koi ukazuvaat na blagodetite sto gi dava prirodata (mojsj pusta voda od karpa....podzemnite vodi ima i drugi primeri no ovoj forum ne ne za toaTongueTongue) e sega za polesno da se navede narodot da veruva vo ovie prikazni na zemjta prakaat covek koj ke gi isplasi lugeto i ke gi navede na vistinskiot pat(sv Ilija si odi od zemjata so ogneni kocii....sega edinstveno prevozno sredstvo sto tie luge go znaele vo toa vreme -kocija... a sega da go povrzeme so avion ili vselenski brod....-ova objasnuva zosto ne moze tocno da se utvrdi nasiot postanok  ne barame na vistinskoto mesto i pocetokot na najstarata religijaTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongue ke prodolam pak......


Изменето од goor - 19.Јуни.2007 во 02:26
end off days 15...14...13....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 00:51
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

а доказ некој имате или само така си зборите има?? LOLLOL


ти треба ли поголем доказ, од постовите на пола членови на форумов... LOLLOLLOL

A sto so drugata polovina clenovi?
Koi se tie?
Ti sega me potsekas na mene, vo forumot veroispovest

seuste ne mi odgovori!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 19:46
Ne posmatraat, oti sme za posmatranje
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.