IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Владимир Дојчиноски(abstract)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владимир Дојчиноски(abstract)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака Обратен редослед
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 23:51
Bravo Vladimir najnapred sto otvoreno si gi kazuvas svoite ambicii,toa e super i mislam deka samo taka se uspeva bidejki kazale deka skromnosta ne e osobina.Jas studirav istorija na umetnost i znam kolku e tesko da se probivas na ova pole osobeno koga nekoj drug ke treba da ti ja procenuva tvojata rabota, tvojata dusa,no i toa e profesija od koja moze da se zaraboti samo treba da si uporen i resen deka nema da odis emotivno.Pozdrav i pisi ako se resis da pokanis nekoj na izlozba.
people are strange
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 19:14
zdravo, iskreno koga ja pisuvav temava mislev deka nema nikoj da mi pise i stvarno mi pricinuva zadovolstvo seto ova....
da vo pravo si so tvojata posledna recenica deka dvete raboti nemozat da se napravat jas te svakam bidejki jas crtam za mene i toa posebno me impresionira no bidejki planiram posto sum cetvrta godina da se zapisam na nekoj od likovnite umetnosti ili slikarstvo ili pak art and desing (pomoderno trend)  e tuka doagam do problemot na koj nacin ke zarabotuvam taka da gore dole moram da gi usoglasam umetnosta so zarabotkata....  
 
 pozdrav milo mi e
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:35


zdravo Vladimir ....

moze sme i rodnini ... imame isto prezime ...

drago mi e sto se zanimavas so umetnost ...
toa e dobro ...

no sepak na kraj treba da znaes deka e bitno
i tvojot trud da bide vrednovan na pazarot ...

samo edno sakam da ti ukazam ...
edno e stvaranjeto na umetnosta ....
drugo e prodazbata ...

nemozes i dvete raboti da gi napravis ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:11

Vo poslednive dva meseci rabotam na 8 abstraktni sliki veke podolguo vreme se zanimava so slikarstvo posebno na abstraktot mu pridavam posebno znacenje pa taka da sakam da kontaktiram so luge za koi umetnosta im e na prvo mesto ..... Inace dosega nemam prodadeno slika posto nekogas ne sum pocnal da prodavam moi dela razmisluvam da napravam samostojna izlozba na koja oficijalno sakam da pocnam da gi prodavam moite dela ili nesto slicno ... pozdrav - Vladimir pa pisete licno preku forumov koj e na prvo mesto spored mene na makedonskiot net :)



Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 22:58
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.