IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Каракачанов на бранителите им нуди државј
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каракачанов на бранителите им нуди државј

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака Обратен редослед
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 03:38
Пустите тие, сега сакаат и Македонци да бидат. Не знаат што сакаат....а до вчера велеа ние сме Бугари. Туку со Бугари ли човек ќе се разбере...
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 00:33
Originally posted by Neanticki Neanticki напиша:

Да го кажам - ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ,

сега да чекаме и ти да ја изјасниш својата национална припадност.


те ти Спасе булкин ден

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=DA13805C615F814BBD00807164BC3689
     

ОД ВТОРНИК

Нов фељтон на „Утрински“

Македонците крем на бугарското општество

Клучните политичари кои денес ја раководат бугарската држава имаат македонски корен. Таткото на премиерот Сергеј Станишев е роден во струмичкото село Штука, а претседателот на Собранието, Георги Пирински, е син на познат Македонец кој во САД се борел за македонската нација. Големиот револуционер Георги Димитров раководеше со Коминтерната и со Бугарија, а ресенецот Андреј Љапчев ја спасуваше бугарската држава од големата криза.

Фељтонот започнува од вторник, 9 декември.


нема лабаво - ке го читаме
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 00:18
бреj jа
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 00:18
цццццц
колку се дарежливи Бугариве, брееј

Изменето од GlenKlouz - 06.Декември.2008 во 00:23
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 00:12
Originally posted by rabani rabani напиша:

ama za bugarinot nesfatlivo e deka zirafata ima dolg vrat
..n


а некоа приказка за животно со дебел врат дали знаеш?

Изменето од да бе - 06.Декември.2008 во 00:13
Кон врв
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 00:07
Е што сега, ние да не ги учиме странските јазици?

Ној с`нтем македонји!

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 23:57
Originally posted by Neanticki Neanticki напиша:

Да го кажам - ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ,

сега да чекаме и ти да ја изјасниш својата национална припадност.

Или кажи нешто на туркомонголски или и ти се признај за МАКЕДОНЕЦ!

Или за бугаризиран Македонец во случај ако не можеш да кажеш нешто на македонски.


Site li Makedonci vo Bugarija tolku ubavo znaat vlashkiголема%20насмевка?Alal vera, !
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 23:00
ama za bugarinot nesfatlivo e deka zirafata ima dolg vrat
bugarinot ja gleda zirafata i vika :"tova vaka ne stava"
taka i so makedoncite vo bugarija
gi gledaat na televizija i pravat propaganda:"tova vaka ne stava"
blagodarenie na mentalnata indoktrinacija na bugarija vrz bugarite preku obrazovanieto, i naukata i kulturata i mediumite i .t..n
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 23:00
Да го кажам - ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ,

сега да чекаме и ти да ја изјасниш својата национална припадност.

Или кажи нешто на туркомонголски или и ти се признај за МАКЕДОНЕЦ!

Или за бугаризиран Македонец во случај ако не можеш да кажеш нешто на македонски.

Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 22:56
ами кажи го де
колку уште да чекаме
Кон врв
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 22:54
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Pa koj normalen bi sakal da bide Vulgar?



Па дури и јас веќе не сакам да ја носам маската бугарска. Платеникот и Зората ме убедиа дека сум бугаризиран Македонец.
Зошто да се преправам на туркомонгол ИЛИ ТАТАР кога можам гордо да кажам ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ.


Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 22:37
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Pa koj normalen bi sakal da bide Vulgar?


требе да си екстремално ненормален

факт

Изменето од да бе - 05.Декември.2008 во 22:37
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 16:59
voglavno , moite komentari se sekogas kriticki zajadlivi i voopsto ne me zagrizuva koj kako gi sfakja ..... sepak , sekoj ima pravo na svoe mislenje i istoto da go iskaze javno ...... ne me tangira ni etiketiranjeto ..... odamna sum otrpnal ......a so sekoja edna greska na vladata , normalno deka kje se pojavi i nekoj kako bugarot da e iskoristi vo nasoka i polza koja mu odgovara ............ za primer , bugarskite pasosi i ne maliot broj Makedonsci koi posegnaa po niv bez prethodno da razmislat kon sto vodi toa ...... a vodi kon negiranje na MAkedonskiot narod ...... a da ne zboruvame za najnoviot " zakon " za nepriznavanje na statusot na branitelite ........ i kje poftoram , dobro pominavme sto na ali ahmeti ne mu se prisaka da ne proglasi za teroristi ...... cenam deka so takva glasacka masinerija vo " parlamentot " , i kje mu pominese ...
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 16:49
Vidi Miro, ova samo ke go razberam kako POZITIVEN zajadliv komentar, vo naskoka na osvestuvanje na onie sto ne im sece mnogu...
A za vojna, makar i sovremena, potrebni se barem dvajca... neka si se zanesuva moronot kolku saka, jas znam koj sum, sto sum, od kade sum... za kade sum... Ne bi posvetil poveke vnimanie na vakvi gluposti... A on neka si ja vodi vojnata so sam sebe
DeepBlue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.