IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Кога ќе и кажеш Те сакам.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога ќе и кажеш Те сакам.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака Обратен редослед
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 00:32
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Ако тоа -те сакам е од срце,не се жали за кажаното па макар и да не испадне како сме замислувале
бар ќе бидеме начисто на кого сме потрошиле некое време а не цел живот
ќе дојде некој друг на кого -те сакам- ќе му значи живот


леј...ама убаво кажано....браво.


e mnogu znae da kazuvaголемо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 00:21
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

И што ако кажеш ТЕ САКАМ, после си замислуваат дека можат патос да прават од тебе. А, после урлаат по тоа ТЕ САКАМ. И сега што?


Па можеби и не била таа вистинската личност.. си размислувал за тоа?
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 23:32
Мислам дека имам една многу убава песна за темава :)

од bobby mcferrin don't worry be happy, можеби поубаво би било да биде во што што слушате музика, во Забава, музика... Песната се однесува на мене :)

http://www.youtube.com/watch?v=yjnvSQuv-H4
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 22:29
ne znam vnimatelno so toa na kogo mu kazuvate te sakam ne e sekogas najpameten izbor
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 15:26
se nadevam deka taka i kje go sfati i razbere мечтаење
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 15:21
deckomi nema da se soglasi so tebeнека%20ти%20е%20срам
...nikogas ne sum zloupotrebila, i kako sto vikas ti patos da go pravam oti mi kazal deka me saka...
naprotiv....jas uste poubavo mi sum kazala i pokazala deka i jas si go sakam....mislam deka od toa poubavo nema...dvajcata srekniљубовљубовљубов
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:57
мечтаење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:56
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Ако тоа -те сакам е од срце,не се жали за кажаното па макар и да не испадне како сме замислувале
бар ќе бидеме начисто на кого сме потрошиле некое време а не цел живот
ќе дојде некој друг на кого -те сакам- ќе му значи живот


леј...ама убаво кажано....браво.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:55
Ако тоа -те сакам е од срце,не се жали за кажаното па макар и да не испадне како сме замислувале
бар ќе бидеме начисто на кого сме потрошиле некое време а не цел живот
ќе дојде некој друг на кого -те сакам- ќе му значи живот
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:38
...подобро филм него срце...намигнување
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:06
Originally posted by moira moira напиша:

[/IMG]...no i tebe treba da ti se objasni zoshto itema si otvoril tokmu za toa...


Кога пука, пука филм...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:03
...vikni ja da i objasnam...смеење

...no problem...koga i kade saka...намигнување...no i tebe treba da ti se objasni zoshto i tema si otvoril tokmu za toa...


Изменето од moira - 25.Септември.2008 во 01:36
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:01
Originally posted by moira moira напиша:

....ama si depresiven...neverojatno...!!!...za da te sakaat treba da znaesh da sakash...za da primish ljubov treba da znaesh da dadesh ljubov...ljubovta e dvonasocna...ako ide samo vo eden pravec togash ne e ljubov tuku posakuvanje ili pak opsesija...i ne se dovolni samo zborovi...


Тоа нејзе да и објасниш не мене. Ја со нејзе, филозофирај, филозофирај, дрн, дрн, и на крај се откажав Помина депресијата
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 00:56
....ama si depresiven...neverojatno...!!!
...za da te sakaat treba da znaesh da sakash...za da primish ljubov treba da znaesh da dadesh ljubov...ljubovta e dvonasocna...ako ide samo vo eden pravec togash ne e ljubov tuku posakuvanje ili pak opsesija...i ne se dovolni samo zborovi...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.