IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 10:57
A KAKO KE POZNAES DEKA E TAKA KAKO KE SAKAS TI.
MISLAM KAZI GO TRIKOT KAKO DA GI POZNAEME POLITICARITE DEKA NIVNITE KAMPANJI SE LAGA ILI VISTINA
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 10:52
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Za onoj...koj ke me prasha : STO SAKASH TI GRADJANINU??TI SI TOJ-NAJVAZNIOT ZA KOJ TREBA DA RABOTIME


NE E PROBLEM DA TE PRASA , KE TE PRASA ; AMA RABOTATA E STO MNOGU PRASUVAAT I VETUVAAT , A KOGA KE SEDNAT VO FOTELJATA GUBAT MEMORIJA I ZABRAVAT NA ONA STO GO VETILE.

E IMAS RAZLICNI TIPOVI I STEPENI NA AMNEZIJA PA TI SAM VIDI.


Zboruvav...figurativno...i tokmu toa shto ti go napisha i mislev..
Znachi NAVISTINA da te prasha,i NAVISTINA da napravi ona shto go barash od nego.Za zal...vistinata e takva...so mali iskluchoci koi sami nemozat da odgovorat na baranjata...тага
Koga ke e taka kako shto sakam jas,e-togash ke se odlucham za kogo ke glasam

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 10:46
Originally posted by mamma mamma напиша:

Za onoj...koj ke me prasha : STO SAKASH TI GRADJANINU??TI SI TOJ-NAJVAZNIOT ZA KOJ TREBA DA RABOTIME


NE E PROBLEM DA TE PRASA , KE TE PRASA ; AMA RABOTATA E STO MNOGU PRASUVAAT I VETUVAAT , A KOGA KE SEDNAT VO FOTELJATA GUBAT MEMORIJA I ZABRAVAT NA ONA STO GO VETILE.

E IMAS RAZLICNI TIPOVI I STEPENI NA AMNEZIJA PA TI SAM VIDI.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:14
Za onoj...koj ke me prasha :  STO SAKASH TI GRADJANINU??
TI SI TOJ-NAJVAZNIOT ZA KOJ TREBA DA RABOTIME

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:14
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

EPA TOA E PROBLEMOT SE SE BUTA VO SKOPJE DO KOGA TAKA, ZATOA I SAKAT DA NE PREKRSTAT SKOPJE.
MORA VLADATA DA NAJDE NACIN DA SE RASTERETI GLAVNIOT GRAD SE UGUSIJA LUGETO.
 
Кој го знае теренот и крајот...зане за што пишувам..а тие кои не знааат ..кога одтаму патуваат нека разгледаат за што јас зборувам...па нека оценат..
Да се гледа и зиме и лете..и наесен и напролет..па нека се спореди со другите потенцијални локаџции..
Во Скопје НЕ и НЕ..иако сум во Скопје и од Скопје...
пс
Чист бизнис..никаков локалпатриотизам
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:38
EPA TOA E PROBLEMOT SE SE BUTA VO SKOPJE DO KOGA TAKA, ZATOA I SAKAT DA NE PREKRSTAT SKOPJE.
MORA VLADATA DA NAJDE NACIN DA SE RASTERETI GLAVNIOT GRAD SE UGUSIJA LUGETO.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:34
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

VO RED E TOA STO GO KAZUVAS , SE SOGLASUVAM I JAS SUM RAZMISLUVAL NA OVAA TEMA. NA KRAJ IZLEZE SETO TO DA GO NAPRAVI HRVAT I PAK KE BIDE STARATA PESNA KAKO I VO JU MAKEDONCETO RABOTI A DRUGI GI SOBIRAAT PLODOVITE , SAMO PORADI NASATA NEODGOVORNOST , NESTRUCNOST I NEDOVERBA , NO NEJSE. JAS OVDE SPOMNAV PROEKTI FINANSIRANI OD DRZAVATA I PROEKTI KOI ZAVISAT OD VLADATA. KAKO PRIMER AERODROMOT ILI PRIMER DRZAVNOTO ZEMJISTE KOE NE GO DAVAAT POD GRADSKA UPRAVA.


Да го искористам моментот и да го кажам и ова што истотака 2 децении ми лежи на срце..
 

Меѓународен аеродром во Петровец е несоодветно место за надоградба  ...според мое видување ..а еве и зашто:

-Има доста магла

-Мал простор

-Ограничен простор  ..добар за полет и слет на леталата..недај боже да се како на Хитроу..или Минхен...та да чекаат на ред за полетување

-Несоодвтна ружа на ветрови..затоа и е магливо место...

 

Според мои гледања најдобар за изградба на НОВ АЕРОДРОМ е оној терен во атарот на селото Лозово мислам оти припаѓаат на општина Свети Николе..некојпат и другачие викано..таму е и антената на предавателот на Радио Скопје

Од височинката кога се спуштате по патот кој врви кон Штип , а се двои какао гранка од автопатот од Велес..кон демир капија.

Сиот тој терен ..пошироко гледано е со облик на некаков квадрат со диемнзии од 2 пати 2 километри и е сега засаден со лозови насади...ама ..никојпат досега тамо немало МАГЛА ..стално има верови..чиј смер е променлив..а пристапот е од сите страни можен..нема високи планини..

За во перспектива.... иден МЕЃУНАРОДЕН АЕРОДРОМ МАКЕДОНИЈА

Подеднакво е одалечен од сите точки во Македонија..но е и близу автопатот...

голема%20насмевка

евала, но знаеш дека се мора да е во скопје/до скопје

Изменето од BACHIOS - 27.Март.2008 во 12:34
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:14
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

VO RED E TOA STO GO KAZUVAS , SE SOGLASUVAM I JAS SUM RAZMISLUVAL NA OVAA TEMA. NA KRAJ IZLEZE SETO TO DA GO NAPRAVI HRVAT I PAK KE BIDE STARATA PESNA KAKO I VO JU MAKEDONCETO RABOTI A DRUGI GI SOBIRAAT PLODOVITE , SAMO PORADI NASATA NEODGOVORNOST , NESTRUCNOST I NEDOVERBA , NO NEJSE. JAS OVDE SPOMNAV PROEKTI FINANSIRANI OD DRZAVATA I PROEKTI KOI ZAVISAT OD VLADATA. KAKO PRIMER AERODROMOT ILI PRIMER DRZAVNOTO ZEMJISTE KOE NE GO DAVAAT POD GRADSKA UPRAVA.


Да го искористам моментот и да го кажам и ова што истотака 2 децении ми лежи на срце..

Меѓународен аеродром во Петровец е несоодветно место за надоградба ...според мое видување ..а еве и зашто:

-Има доста магла

-Мал простор

-Ограничен простор ..добар за полет и слет на леталата..недај боже да се како на Хитроу..или Минхен...та да чекаат на ред за полетување

-Несоодвтна ружа на ветрови..затоа и е магливо место...


Според мои гледања најдобар за изградба на НОВ АЕРОДРОМ е оној терен во атарот на селото Лозово мислам оти припаѓаат на општина Свети Николе..некојпат и другачие викано..таму е и антената на предавателот на Радио Скопје

Од височинката кога се спуштате по патот кој врви кон Штип , а се двои какао гранка од автопатот од Велес..кон демир капија.

Сиот тој терен ..пошироко гледано е со облик на некаков квадрат со диемнзии од 2 пати 2 километри и е сега засаден со лозови насади...ама ..никојпат досега тамо немало МАГЛА ..стално има верови..чиј смер е променлив..а пристапот е од сите страни можен..нема високи планини..

За во перспектива.... иден МЕЃУНАРОДЕН АЕРОДРОМ МАКЕДОНИЈА

Подеднакво е одалечен од сите точки во Македонија..но е и близу автопатот...

голема%20насмевка



TVOETO RAZMISLUVANJE E RAZMISLUVANJE SO ZDRAV RAZUM.

MEGUTOA KAJ NAS NEODAT TAKA RABOTITE , PRED DA SE ZADOVOLI ZDRAVIOT RAZUM , POTREBNO E DA SE ZADOVOLI PARTISKIOT I PRIVATNIOT INTERES.

A OVA SO NESOODVETNI GRADBI E SIROKA TEMA.

A JAS VEKE OTVORIV EDNA ZA ONIE 100 KATNICI STO SAKAAT DA GI GRADAT.

A AKO TOA E ZDRAV RAZUM TOGAS NEZNAM STO E NEZDRAV RAZUM.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:04
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

VO RED E TOA STO GO KAZUVAS , SE SOGLASUVAM I JAS SUM RAZMISLUVAL NA OVAA TEMA.
NA KRAJ IZLEZE SETO TO DA GO NAPRAVI HRVAT I PAK KE BIDE STARATA PESNA KAKO I VO JU MAKEDONCETO RABOTI A DRUGI GI SOBIRAAT PLODOVITE , SAMO PORADI NASATA NEODGOVORNOST , NESTRUCNOST I NEDOVERBA , NO NEJSE.

JAS OVDE SPOMNAV PROEKTI FINANSIRANI OD DRZAVATA I PROEKTI KOI ZAVISAT OD VLADATA.

KAKO PRIMER AERODROMOT ILI PRIMER DRZAVNOTO ZEMJISTE KOE NE GO DAVAAT POD GRADSKA UPRAVA.
Да го искористам моментот и да го кажам и ова што истотака 2 децении ми лежи на срце..
 
Меѓународен аеродром во Петровец е несоодветно место за надоградба  ...според мое видување ..а еве и зашто:
-Има доста магла
-Мал простор
-Ограничен простор  ..добар за полет и слет на леталата..недај боже да се како на Хитроу..или Минхен...та да чекаат на ред за полетување
-Несоодвтна ружа на ветрови..затоа и е магливо место...
 
Според мои гледања најдобар за изградба на НОВ АЕРОДРОМ е оној терен во атарот на селото Лозово мислам оти припаѓаат на општина Свети Николе..некојпат и другачие викано..таму е и антената на предавателот на Радио Скопје
Од височинката кога се спуштате по патот кој врви кон Штип , а се двои какао гранка од автопатот од Велес..кон демир капија.
Сиот тој терен ..пошироко гледано е со облик на некаков квадрат со диемнзии од 2 пати 2 километри и е сега засаден со лозови насади...ама ..никојпат досега тамо немало МАГЛА ..стално има верови..чиј смер е променлив..а пристапот е од сите страни можен..нема високи планини..
За во перспектива.... иден МЕЃУНАРОДЕН АЕРОДРОМ МАКЕДОНИЈА
Подеднакво е одалечен од сите точки во Македонија..но е и близу автопатот...
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:33
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Mislam deka osven sto treba da se cistat nesoodvetnite kadri isto taka mislam deka treba da se pokaze doblest da se podrzat onie gradonacalnici koi profesionalno si ja izvrsuvaat svojata funkcija , bez razlika na partiskata pripadnost. Licno mislam deka vlasta treba da podrzi luge kako gradonacalnicite na Strumica i na Veles. Se spekulirase deka aerodromot sto trebase da se gradi vo Strumica se gradi vo Stip samo poradi bliskosta na gradskite vlasti od Stip so vladata.


Грешка имаш...
Никој нема да му изгради на еден град ниту аеродром ниту друга инфраструктура...

Самите лично..ми беше давнешен предлог да се организираат бизнисмените и наместо да кукумјавчат по скопје за пари при идеи...да направат еден јак финансики конзорциум..кој веднаш би направил три битни работи за овој перспективен град:

1.Откупен центар со складиштен простор доволен дури и за најголеми приноси од берби во тој крај.

2.Центар за калибрација и рангирање на по квалитет на сета превземена стока..после или сопственикот сам си ја продава лично..или за тоа овластена агенција-посредник а која ќе има контакт компјутерски центар со сите околни и подалечни стокови берзи и откупувачи на она со што градот струмица и околината изобилува.

Фабрика за опакувки правена според сите светски стандарди...со можност класификацијата и пакувањето сосе продажабата да се прави од истата агенција која ќе биде посредник за се...

Конзорциумот гради аеродром и сите придружни елементи..со свои пари..и стоката со помош на агенцијата може истиот ден да се најде спакуван а според сите светски стандарди во билокоја дестинација истиот ден...со ПОЗНАТ БРЕНД..СТРУМИЦА..

Заштитниот знак треб ада биде меѓународно заштитен..

Оваа идеа ја пласирав уште пред 18 години..кога кандидатот за пратеник беше во кампања...

Ама..пустата НЕДОВЕРБА во заедничкото влагање го стори своето...сите на ситно ..а никако здружени заедно..

Проблемот беше и остана..НЕДОВЕРБАТА кај луѓето :

дека МОЕТО е СЕКОЈПАТ МОЕ и ВЕЧИТО МОЕ..

Она што е до ден-денес моторна сила за брз развој на секоја високоразвиена земја.

пс

Ме ч`чнавте ..таму каде што ме боли..оти сеуште не е остварено ни делче од она што ми беше како идеа само..

лутина


VO RED E TOA STO GO KAZUVAS , SE SOGLASUVAM I JAS SUM RAZMISLUVAL NA OVAA TEMA.
NA KRAJ IZLEZE SETO TO DA GO NAPRAVI HRVAT I PAK KE BIDE STARATA PESNA KAKO I VO JU MAKEDONCETO RABOTI A DRUGI GI SOBIRAAT PLODOVITE , SAMO PORADI NASATA NEODGOVORNOST , NESTRUCNOST I NEDOVERBA , NO NEJSE.

JAS OVDE SPOMNAV PROEKTI FINANSIRANI OD DRZAVATA I PROEKTI KOI ZAVISAT OD VLADATA.

KAKO PRIMER AERODROMOT ILI PRIMER DRZAVNOTO ZEMJISTE KOE NE GO DAVAAT POD GRADSKA UPRAVA.


Изменето од kultuzin - 27.Март.2008 во 10:34
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:26
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Mislam deka osven sto treba da se cistat nesoodvetnite kadri isto taka mislam deka treba da se pokaze doblest da se podrzat onie gradonacalnici koi profesionalno si ja izvrsuvaat svojata funkcija , bez razlika na partiskata pripadnost.
Licno mislam deka vlasta treba da podrzi luge kako gradonacalnicite na Strumica i na Veles.
Se spekulirase deka aerodromot sto trebase da se gradi vo Strumica se gradi vo Stip samo poradi bliskosta na gradskite vlasti od Stip so vladata.
Грешка имаш...
Никој нема да му изгради на еден град ниту аеродром ниту друга инфраструктура...
Самите лично..ми беше давнешен предлог да се организираат бизнисмените и наместо да кукумјавчат по скопје за пари при идеи...да направат еден јак финансики конзорциум..кој веднаш би направил три битни работи за овој перспективен град:
1.Откупен центар со складиштен простор доволен дури и за најголеми приноси од берби во тој крај.
2.Центар за калибрација и рангирање на по квалитет на сета превземена стока..после или сопственикот сам си ја продава  лично..или за тоа овластена агенција-посредник а која ќе има контакт компјутерски центар со сите околни и подалечни стокови берзи и откупувачи на она со што градот струмица и околината изобилува.
Фабрика за опакувки правена според сите светски стандарди...со можност класификацијата и пакувањето сосе продажабата да се прави од истата агенција која ќе биде посредник за се...
Конзорциумот гради аеродром и сите придружни елементи..со свои пари..и стоката со помош на агенцијата може истиот ден да се најде спакуван а според сите светски стандарди во билокоја дестинација истиот ден...со ПОЗНАТ БРЕНД..СТРУМИЦА..
Заштитниот знак треб ада биде меѓународно заштитен..
Оваа идеа ја пласирав уште пред 18 години..кога кандидатот за пратеник беше во кампања...
Ама..пустата НЕДОВЕРБА во заедничкото влагање го стори своето...сите на ситно ..а никако здружени заедно..
Проблемот беше и остана..НЕДОВЕРБАТА кај луѓето :
дека МОЕТО е СЕКОЈПАТ МОЕ и ВЕЧИТО МОЕ..
Она што е до ден-денес моторна сила за брз развој на секоја високоразвиена земја.
пс
Ме ч`чнавте ..таму каде што ме боли..оти сеуште не е остварено ни делче од она што ми беше како идеа само..
лутина
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 09:50
Mislam deka osven sto treba da se cistat nesoodvetnite kadri isto taka mislam deka treba da se pokaze doblest da se podrzat onie gradonacalnici koi profesionalno si ja izvrsuvaat svojata funkcija , bez razlika na partiskata pripadnost.
Licno mislam deka vlasta treba da podrzi luge kako gradonacalnicite na Strumica i na Veles.
Se spekulirase deka aerodromot sto trebase da se gradi vo Strumica se gradi vo Stip samo poradi bliskosta na gradskite vlasti od Stip so vladata.
Кон врв
kaplar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaplar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 22:28
  ..Za Nikola Gruevski DA...no da napravi cistka na mnogu nedokvakani na lokalno nivo...koi na den pred parlamentarnite izbori preminaa vo VMRO...samo i samo da dobijat fotelicki bidejki vo SDSM bea na dnoto...Mislam deka edinstvena greshka mu e shto dozvoluva da mu se rushi rejtingot od mnogu tikvari koi gi interesira samo bogatenjeto... profitot...treba da ja skrati pregolemata mok na lokalnite moknici, zaradi takvi narodot go kazni SDSM, ne bi sakala toa da mu se sluci i na Gruevski...sepak napravi nekolku dobri potezi...gi pokaci penziite, platite, subvenciii za zemjodelcite, vauceri za kompjuteri za apsolventite...Inflacija imashe i za vreme na SDSM, samo se kuteshe.
 I ne prifakam navredi, ova e samo licno mislenje na partiski neopredelen graganin od nekogashnata sredna klasa...
  
 Се согласувам и ја со тебе исто и у велес треба да се сменат некој недоквакани и корумпирани ВМРО КОМУНИСТИ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 21:22
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

za zal ,ili za sreka nema da glasam!
samo zatoa sto uste nema takva partija,koja navistina ke go ispolni toa sto ke go vetiтага
 
Во право си...потполно
Ниту имало ...ниту пак има ...ама ниту во иднина ќе има таква партија..за која ете се залагаш ти..а гледам и ја „бараш„..
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,199 секунди.