IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 77>
Автор
Порака Обратен редослед
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 10:38
Кратко кажано Груевски ги убива лошите вести и вестите за неговата некадарност и неспособност со реклами и кампањи,апсења и кривични пријави.Типичен пример на диктатор.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 10:10
Сталин...намигнување
Дури и полош бил...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 10:09
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Grujo nikogas ne bil najdobar, od sam pocetok mojata ocenka za nego deka e diktator i te kako se pokaza kako tocna
......................

Diktator...??!!!!збунетостзбунетостзбунетост
Aj da e dobar...los... uspesen.... neuspesen...go biva...ne go biva...
Ama diktator..????!!!
Parlament kako sto gledam ima...
Sudstvo kako sto gledam  ima...
Kakvi se... takvi se...
Sto li samo podrazbiras pod diktator...???збунетост
Кон врв
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 09:59
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Narodot molci bidejki seushte veruva deka Gruevski moze da gi kontrolira rabotite. Trebashe da se pocne so shtrajkovi za da se vidi kolku rabotite ne se pod kontrola i kolku lugjeto se sramat da priznaat deka dva pati odbrale pogreshna opcija. Agresijata od nekoi partiski funkcioneri koi go preminaa limitot i vrabotenite (barem onie vo obrazovanie) gi zamisluvaat kako svoi podanici na koi mozat da im pretat, da gi ucenuvaat gi natera pootvoreno da zboruvaat za svoeto nezadovolstvo. Mozebi Gruevski beshe dobar premier, mozebi moze toa ushte da bide, samo ako reagira brzo i bez skrupuli tokmu prema onie koi mu go urnisaa ugledot.


Еден мој претходен пост цитат



По двете години власт и стоте дена владеење, луѓето можат Груевски да го читаат како селски буквар. Сега е веќе јасно дека ако утре се очекува некоја лоша оценка за владата од меѓунардните организации, вечерта спроти тој настан некој ќе биде уапсен и тоа ќе биде главната вест а не лошите оценки. Таа вечер ќе започне нова рекламна кампања на телевизиите платена од страна на владата или ќе биде објавена анкета на ИРИ која ќе тврди дека ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски ја зголемиле својата предност во однос на опозицијата од 2:1, колку што изнесуваше на изборите на 6:1 само за неколку месеци. Така Груевски ги убива лошите вести и постојано не убедува дека преородбата што ја замислил продолжува.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 22:50
...pod uslov da e ovcata na Mile...



                         P.S.
                              ...kupuvajte makedonski proizvodi...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 22:45
od krotka ovca ubava vuna se strize
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 22:19
Grujo nikogas ne bil najdobar, od sam pocetok mojata ocenka za nego deka e diktator i te kako se pokaza kako tocna

vecerva go slusav i drugiot sindikalec , veli, pak ne lazat ... demek sme vo pregovori a noviot zakon za rabotni odnosi vo sobraniska procedura.

a na protestite vo Kosovo , eden cuvek ubavo si kaza , se trpi , trpi, no i trpenieto ima kraj.... sto togas? togas nastanuvaat revolucii
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 18:59
...Od slatkiot son me razbudi zvonenjeto na telefon i glasot na edna koleshka so ovie zborovi... Ako tvojot Grujo, (ko majka mi da mi go rodila) ne ja smeni Filipcevska (toa e podracnata za obrazovanie vo Kisela Voda) do ponedelnik... pred site kje te pluknam v lice... Ti me natera da go glasam....
... Auuuu majku mu...ne razbrav nishto...dodeka sega na vestite ne cuv... Apel od premierot do site prosvetari da se vratat na rabota...i da prekjinat pritisocite od site partii vrz shtrajkuvacite...
Sega znam...mojot favorit...ako saka da ja zadrzi titulata NAJDOBAR PREMIER...kje mora da ja ispolni zelbata na mojata koleshka... a i mene da me zashtiti od plukanje....тага oti ne e samo taa naostrena...
изненадување
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 00:29
"Narodot molci bidejki seushte veruva deka Gruevski moze da gi kontrolira rabotite"

- nazalost i kontrolira tamu kade so ne treba....
- na sreka ne uste dolgo...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 18:00
смеење............ аплауз
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 17:59
 
 
Никола Груевски е типичен производ на неговот време, мали Слоба по психолошки профил, а фирер и градител на кули од карти по вокација, и како таков ништо добро не може да донесе.
 
Ме чуди само како македонците не се опаметија конечно да не наседнуваат на вакви лажговци и плачковци, недораснати к*рлиња на кои сите им се криви за се.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 00:28
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Ти сваќаме да да........уживај во лајното


Не,почитуван господине,сите ние уживаме во тие лајна веќе 17 години,дали сакаме или не никој не не прашува

Изменето од ZoraNaSlobodata - 01.Декември.2008 во 00:28
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 00:09
Ти сваќаме да да........уживај во лајното
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 00:06
Па од сите лајна досега,ова(Груевски)што го јадиме барем е потопло.Ми сваќате мислам...
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.