IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Убавините на Јапонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убавините на Јапонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 22:06


Залевот(северно од Кјото) кај градот Обама во областа Вакаса која се наоѓа во префектурата Фукуи. Градот има околу 33,000 жители и е оддалечен околу 4 часа возење со вовче од Токио. Градот е познат и по Фукуи истражувачкиот центар за поморски ресурси.

Поради истото име на градот со оноа на претседателскиот кандидат на САД, жителите го излепиле целиот град со плакати со ликот на Барак Обама и го покануваат да ги посети при најскората посета на Јапонија.




Изменето од Majkl - 04.Ноември.2008 во 22:10
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 19:33
najiskreno nikogas ne bi dosla-otisla tamu
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 19:29
Originally posted by anakin anakin напиша:


tebe moze da ti izgleda no jas kje ti kazamprirodata e ubavano ne taka kako evtopska ili amerikanskasite srari gradbi ne se postari od 400 godinioti se od drvo, nema niso od kamentaka da veruvaj mi na zborJaponija e interesna no daleku od prekrasnaголема%20насмевка
Секој има различно доживување на нештата. Ти го кажуваш само своето субјективно доживување за локациите што си успеал да ги видиш во дотичното расположение и услови како и ситуациите што си ги доживеал со твои очи во тој момент. Ако успее Нео да отиде, тој ќе има веројатно поинакво доживување на Јапонија.

Изменето од Majkl - 04.Ноември.2008 во 19:30
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 21:05
tebe moze da ti izgleda
no jas kje ti kazam
prirodata e ubava
no ne taka kako evtopska ili amerikanska
site srari gradbi ne se postari od 400 godini
oti se od drvo, nema niso od kamen
taka da veruvaj mi na zbor
Japonija e interesna no daleku od prekrasnaголема%20насмевка



Изменето од anakin - 03.Ноември.2008 во 21:06
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 20:42
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

PA I NE E TOLKU UBAVO KAKO MAJK KAZUVASUM BIL SUM VIDELA ZAMISLI PERUANDIMACHU PICHULELEUBAINIголема%20насмевка
Како за кого. Сега зависи кај си шетал, со колку средства, што си очекувал...
bato odi vo barcelona hehehhehehe

Бато мене ми изгледа дека во Јапонија е подобро, отколку во Шпанија. Имам голема желба да ја посетам и Јапонија и Кореа.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 01:03
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

PA I NE E TOLKU UBAVO KAKO MAJK KAZUVASUM BIL SUM VIDELA ZAMISLI PERUANDIMACHU PICHULELEUBAINIголема%20насмевка
Како за кого. Сега зависи кај си шетал, со колку средства, што си очекувал...


bato odi vo barcelona hehehhehehe
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 23:58
Мост кон шинтоистичкиот храм Исе Џингу, се наоѓа во Исе Сити.



За да стигнете до него треба да стигнете најпрвин од Токио до Нагоја, а во Нагоја фатете воз
до Исе (1 правец 1500 јап.јена = околу 15 евра) таму сте за 90 минути. А потоа на некој од јапонските минувачи со мимика пофалете се дека не знаете јапонски и замолете ги(на истиот начин) да ви покажат каде е храмот(има два дела, оддалечени се еден од друг) внатрешен и надворешен - вам ви треба внатрешниот.) и кога ќе стигнете до мостов кажете воодушевено: „еее, ова го имаше на форум!„
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 20:10
Originally posted by anakin anakin напиша:

PA I NE E TOLKU UBAVO KAKO MAJK KAZUVASUM BIL SUM VIDELA ZAMISLI PERUANDIMACHU PICHULELEUBAINIголема%20насмевка
Како за кого. Сега зависи кај си шетал, со колку средства, што си очекувал...
Кон врв
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 18:10
Е ти си бил ама некој не бил
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 18:09
PA I NE E TOLKU UBAVO KAKO MAJK KAZUVA
SUM BIL SUM VIDEL
A ZAMISLI PERU
ANDI
MACHU PICHU
LELE
UBAINI
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 18:07
ЕХХХХХ да е човек сега тамууууу да се изнагледа на убавини и да си ја смири душата

Изменето од butterfly5 - 01.Ноември.2008 во 18:08
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 18:01
Greska si
kimono e grcki zbor
i poteknuva od
himona zima
a koga ti e zima oblekuvas so?
kimono

abe ne sum jas od vcera, jas sum ja gledal DEBELATA GRCKA SVADBA
nemoj sega ova ona голема%20насмевкагазење%20од%20смеење


Изменето од anakin - 01.Ноември.2008 во 18:07
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 17:44
Кимоно ревија во Кјото. Зборот Кимоно (традиционална јап. облека) се состои од два дела: ки=носење и моно=нешто


Изменето од Majkl - 01.Ноември.2008 во 23:28
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 17:36
Мацушима заливот (составен од околу 250 ситни островчиња) со боровите острови во префектурата Мијаги.




Изменето од Majkl - 01.Ноември.2008 во 17:38
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.