IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија “изгубено дете на мајка Блгарија“?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија “изгубено дете на мајка Блгарија“?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака Обратен редослед
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 11:09
poradi strav
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 11:08
изненадување
мислиш поради срах или срам?
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 10:54
ti Da Be siguren si deka si Bugarin? Jas mislam deka si makedonec koj tamu ne smee toa da go kaze
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 09:10
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 07:33
Originally posted by pagane pagane напиша:


Jасно ми е дека :како 1. одамно не сум момеплазење2. сакам македонска музика како и сите бугари.тоа не не прави болни.


Не ве прави болни но.....


Bugari zasramete se...






Изменето од Vladimir88 - 22.Ноември.2008 во 10:00
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 23:47
Originally posted by pagane pagane напиша:


а то што некоj кажува дека е бугарска значи дека толку му се допага па и сакането да е бугарска е големо.голема%20насмевка






Значи ако нешто ми се допаѓа веднаш е мое? Полошо оправдување од ова никогаш во животов немам слушнато. Ако јас утре слушнам некоја кинеска песна и ми се допадне јас ќе напишам дека е македонска? Навистина некои постапки се да се чуди и да се крсти човек, а посебно откако ќе ги слушне оправдувањата за таквите постапки.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 19:04
Браво за типот и за неговата Гооолема желба!
На чест нека им служи на сите такви ко него.
Ајт биди ми поздравена
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 18:59
Jасно ми е дека :
како 1. одамно не сум момеплазење
2. сакам македонска музика како и сите бугари.
тоа не не прави болни.
а то што некоj кажува дека е бугарска значи дека толку му се допага па и сакането да е бугарска е големо.голема%20насмевка


Изменето од pagane - 21.Ноември.2008 во 19:00
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 18:56
Па кој рече дека ти си болна? Не те прозвав по име бе моме.

Ова го пишав за сите крадци на македонската изворна песна и се однесување на тој линкот од You Tube постиран од дечконо над мене каде еден корисник аплоудувал песна од бугарски изведувач со наслов Биљана платно белеше-Блгарска народна Песна.
Се надевам дека ти е јасно сега

Изменето од GlenKlouz - 21.Ноември.2008 во 18:57
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 18:40
Има лошо да сакаш убавото?
Па jас например многу сакам македонски песни. И што ? Сум болна??
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 18:25
Болни Бугарчиња
Биљана платно белеше-Блгарска народна песна абе хахахахахах и самите знаат дека не е блгарска ама пустото од шо им е мерак Охрид физички да е у Бугарија па оти не можат езерото да го украдат, украле песната.
Патетики
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 19:24
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 19:10
ma kava bulgarija!! makedonija e izgubena voopshto!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 18:38
Originally posted by да бе да бе напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Јас еднаш кажав дека ние ќе бидеме единствениот народ во историјата на човештвото кој ќе изврши национално самоубиство...ако продолжиме со ова темпо, денот не е многу далеку!


Ви рекох jaс - Mojра требе да jа направите председател, министер на надворешните рабори и амбасадор во Бугариjа


...не сум им подобна...многу зборам и сурова сум кога ја каѓувам вистината...не знам да лажам...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.