IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 313233
Автор
Порака Обратен редослед
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 11:36
Drugarstvo  megju masko i zennsko e mozno sekako, (samo drugarstvo), ako ne postoi fizicka privlecnost megju niv dvajca.......a ako tie stanat navistina dobri prijateli, koj moze da ja odredi granicata koga prijatelstvoto ke premine vo ljubov?
Od prijatelstvata se ragjaat najsilnite i najstabilni ljubovni vrski!
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 09:34
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

секако дека ДА!!!
 
DA ljubov postoi!!!
Vprocem ljubovta e nasekade okolu nas samo vo razlicna forma i golemina(ljubov kon roditelite,ljubov kon decata,kon rabotata,kon prijatelite,................,kon seto ona sto ne pravi srekni i ne ispolnuva na nekoj nacin)edna ljubov so druga nemoze vo nieden slucaj da se izmeri bidejki tie se razlicni.......no,kako i sekoja ljubov dokolku ne ja osetis nemozes da znaes kako i kolku taa moze da bide vistinska i svojstvena na svoj nacin.......taka e i so ljubovta kon drugarot/drugarkata..........
VISTINSKOTO DRUGARSTVO POSTOI
 
p.s.ova nemoze da go razbere nekoj koj nemal licnost od sprotivniot pol kako svoj blizok od samoto detstvo
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 08:51
so temava se sl*gam potpolno
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 22:51
 Da be da mi raskazuva kako mu skokala na deckoto, a ja ko pederce da slusam
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 20:47
veruvam, zasto imam drugar veke 10 godini, go sakam kako brat i  se ke napravam za nego, a znam deka i toj za mene. Nikogas megu nas nemalo nisto,sto bi mozelo da go zagrozi naseto drugarstvo.Sekogas bilo iskreno se, i pofalba i kritika....I vo dobro i vo zlo, vo radost i taga sme se drzeme zaedno!!
Кон врв
Josefina_m Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 608
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Josefina_m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:57
znaete sto koga ima drugarstvo megju masko i zensko ne treba tuka da se zboruva za ljubov.vo se postojat granici pa i vo takva vrska.
dokolku se mine granicata se gubi drugarstvoto.
onamu kaj sto e cisto drugarstvoto nikogas nema da se pojavi
ni zrak od ljubovta kako megju maz i zena.
zivej go zivotot najdobro sto znaes
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:49
БРАВО Zbunet секоја чест......и јас мислам дека ова на секој може да му се случи.
И после постоело другарство меѓу машко и женско.......Е КАКО ПА ДА НЕ


П.С. треба ептен да е ружен другар ми за да не се заљубам во него, а ако е симпатичен.....100% се појавува симпатија

Изменето од Ena - 05.Декември.2007 во 16:52
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:48
Veruvam deka moze da postoi drugarstvo megju masko i zensko, no samo vo slucaj koga i dvajcata zaklucile deka vrska pomegju niv dvajcata e nevozmozna misija.. 
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:17
Pa normalno, ke se napupi da zeme nesto, ke se navali cickite da i iskocat zaedno so moite oci dur se obiduvam da vidam nesto poise, ke me fati za noga kobozem nesto objasnuva...i naglo so molnevito dvizenje i ja fakam rukata i i ja pikam u moite gaki !...a ona...lelee...pa nie sme drugari...a ja ripam vrz nea kako cigance na cresa, kinam alista rzejki... i dur se obiduva da mi objasni deka me izazivala na drugarska baza, ja vise sum i go napikaaal !
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 15:23
секако дека ДА!!!

Изменето од ZeZnAtA - 05.Декември.2007 во 15:23
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 15:19
lele ena.....bas po moj stil......

ps>>>da moze da bidat prijateli, kazuvam od licno iskustvo!

Изменето од LouWeed - 06.Декември.2007 во 09:35
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 15:17
kakvi temi otvars ti lelelelelell se nesto ljubov seks :):):):) moze da ima drugarstvo megu mas i zena!!!


ХЕХЕХЕХЕ.......Seks, drogs and rock n`rolls
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 15:15
kakvi temi otvars ti lelelelelell se nesto ljubov seks :):):):) moze da ima drugarstvo megu mas i zena!!!
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 15:11
РАЗУБЕДЕТЕ МЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА
Спак мислам дека кога тогаш ќе се роди некаква љубов или симпатија

Изменето од Ena - 05.Декември.2007 во 15:13
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 313233
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.