IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали долгите врски успеваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали долгите врски успеваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 35>
Автор
Порака Обратен редослед
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 22:15
Originally posted by ivin ivin напиша:

uspevaat,no zavisi od dolzinata...


Ах, колку вистинито
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 21:41


Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:59
Кон врв
Strong Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Strong Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 19:00
Temata bese dali uspevat dolgite vrski?!
:) dvajca koga se sakat dali ke bide dolga ili ne ke uspee.. koga ne se sakat i 100 godini da im dadi gospot da bidat zaedno pak ke se izneveruvat,
 
ako ne uspevat dolgite vrski togas brakot nema da postoi.. i brakot ti e malku poveke od vrska. Denes sto kosta da rasipes brak ? ne kosta mnogu.. pa taka da moeto mislenje e toa, nekoj imale sreka se zapoznale nekoj mozebi i nikogas nema da ja imat taa prilika.
Srbo
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:58
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

PS:Fakt e deka nekoi luge ednostavno ne se skroeni da prifakaat obvrski i da bidat verni obicno takvite ne mozat nikogas da imaat dolgi vrski a ponekogas igra uloga i slabiot karakter vetrusava licnost, ne vikam vo site no vo ppoveketo slucai goreopisanite licnosti se onie koi ne se u vrski


Се согласувам, значи се зависи од тебе(и од твојот партнер), прво дали сакаш да имаш долга врска а второ дали можеш....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 01:22
Sporeduvam so kuce za da ti dadam primer za da mozes da me razberes sto sakam da kazam ( slikovito prikazuvanje na realnosta koja jas ja sogleduvam vrzano za temata )
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 01:21
ko prvo rekov ili ljubov ili materijalna obezbedenost

ti spagash vo materijalna obezbedenost po mene ( specificen podvid - kompromisna obezbedenost )

Ti si vo kategorija KOMPROMIS ne velam deka greshish , no sekako sekoj si ima svoj izbor.

Dolgata vrska ne garantira ljubov a od tvoite zborovi jas ne gledam ljubov ( vistinska tuku kompromis kon tvoite zelbi ...UBAVO TI E , BEZBEDNA SI ( veren ti e cvrst ) , POCHITUVANJE imash no toa ne e ljubov po moja definicija ...ljubov e nesto drugo . No da ne navlagam premnogu

ajd leka noc


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 01:18
imav ednash dolgi vrski i stalno se sopnuvav
uf ova go zgresiv mislev na vrvki
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 01:10
Ne se sl*gam

kuce za da znaes dal ti e verno mora da go pustis od lanec da zivee...

ako ima ljubov ke se vrati sekogas ako ne ke izbega...

Kako sto se dresiraat kuchinja taka i so luge e slicno.

So sila ubavina ne bidue.

Poarno da se iziveat nekoi raboti a ne posle da se izivuva na 45 godini

ja taka mislam
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 00:32
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

Procentualno statisticki poveketo ne uspevaat toa si e fakt ...

Ja taka znam ...poveke luge sto gi nzam se zemale posle 2-3 meseca poznanstvo , a mnogu malce znam koi se zabracile posle 5 godini vrska ...
zasto ima takov paradoks jas ne znam ama taka si e
Nindza ccc..golem inaet siBig%20smile se citaLOL ok kako moze statistika na globalno nivo da ti prikaze situacija vo nasava otsecena,mala, zaboravena drzava,zosto jas licno nemam nikogas citano takvi statisicki podatoci striktno za sostojbata vo Makedonija. E da ti kontriram malce ne namerno ama jas poznavam ogromen broj na parovi koi se ,,zabracile"po 3,4,6,10god. u vrska.



Ok ja ke kazam slednoto :

ti nemas poveke od 20 godini maksimum po mene i so samoto toa imas sea za sea limitiran opseg na poznavanje na luge .

Jas ne zboram od inat , zboram toa sto sum videl okolu mene .


Prosecno e 80% prema 20 % brak po kratka otkolku po dolga vrska ( zboram za Skopje ne za nekoi pomali gradovi kaj ima patrijahalna aj da ne kazam zaostanata logika )




Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 00:29
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Izvini kakva vrska ima standardot so dolgite vrski i brakot ???

ne gledam poenta

Dolgite vrski se ubavi na kraj no se trosat so vreme ako ne idat u drug kvalitet na ziveenjeto , stanuvaat sami za sebe cel i toa ne e ok se gubi taka na kvalitet.


Najprvo bi sakala da se izvinamConfusedConfused poradi eventualni tehnicki greski,posto nova sum na forumovEmbarrassed.

Ne be super si ...


Vaka,Nindza gorecitiraniot del kade ne pronaogas povrzanost na relacija standard-dolga vrska, bi ti objasnila nakratko deka nekoi mladi luge vo nasava drzava ednostavno nemaat dovolno sredstva da izleguvaat sekoja vecer po kafiki itn.da svalerisuvaat i da imaat postojano novi vozbudlivi avanturi za toa se potrebni malku poveke sredsta neli?!

--------------------------------------

Aham...znachi ne tolku imotnite mislish pomalce doagaat vo kontakt so moznite poroci i poradi toa nivnite dolgi vrski poveke uspevaat ???

A si razmisluvala li vaka ?

Zasto tie se zaedno dolgo vreme ...poradi vistinska ljubov ili poradi nemanje druga OPCIJA ???

Kao u stilu aj daj sta dash ...
 No jas mislam takvite vrski na kraj ke se zemat i ke si izvadat ochi za dva meseca koga ke nemaat da se izdrzavaat. Ako nema vistinska ljubov ili barem vistinski materijalen interes megu dvajca taa vrska ne moze da opstoi , a samiot fakt sto nemaat druga OPCIJA ne moze da bide faktor koj ke garantira deka taa dolga vrska ke uspee .  



Ne velam deka jas ne mozam no ima nekoi koi ne se u stanje toa da go pravat i zatoa polesno im e vo dolgui cvrsti vrski kade ima pomalku trosokTonguea dolgite vrski KAKO SE TROSAT NE TE RAZBIRAM?!?li pak stanuvale sami za sebe cel????????Shocked

Dolgite vrski se troshat taka sto ako ne se zemat i imaat deca se se izgustiruva pa makar da taa i toj e Bred Pit ili Angelika Jolie . Se si ima etapi prirodni u zivotot i dolgo tegnenje po mene e nenormalno.
I idenjeto bez krunisuvanje u kvalitet poveke e idenje koe e samo za sebe cel ( nema kulminacija - brak deca )

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 00:07
Procentualno statisticki poveketo ne uspevaat toa si e fakt ...

Ja taka znam ...poveke luge sto gi nzam se zemale posle 2-3 meseca poznanstvo , a mnogu malce znam koi se zabracile posle 5 godini vrska ...
zasto ima takov paradoks jas ne znam ama taka si e
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 23:50
Abe sto mnogu mozgate..kaj nekoi luge uspeva kaj nekoi ne...zavisi kakva ti e srekataTongue
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 23:45
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

So nasiov standard ako sakas nekogas vo zivotot da sklucis brak mora da si u dolga vrska, dolgite vrski se najprekrasnoto nesto na svetot taa stabilnost taa ljubov e nevozmozno da se pocustvuva vo kratki avanturi taa griza za licnosta sto ja sakas za koja bi si go zrtvuval i zivotot ako treba nesto fenomenalno isto i za sexot a site onie koi sto se protiv smetam deka ili se ljubomorni ili nemale dolga vrska ili se grdi iii u kraen slucaj postojano gi otkacuvaat poradi nestabilnost u karakter.Sakajte se i zemajte se dragi moi  WinkBig%20smileSmile 


------------------------------------------------------

Izvini kakva vrska ima standardot so dolgite vrski i brakot ???

ne gledam poenta

Dolgite vrski se ubavi na kraj no se trosat so vreme ako ne idat u drug kvalitet na ziveenjeto , stanuvaat sami za sebe cel i toa ne e ok se gubi taka na kvalitet

mlada si i idealista uste ne znaes !

I od kaj idejata deka tie sto se protiv dinastija vrski po pet godini se :

citiram :
smetam deka ili se ljubomorni ili nemale dolga vrska ili se grdi iii u kraen slucaj postojano gi otkacuvaat poradi nestabilnost u karakter

ja nit sum bil ljubomoren
i sum imal dolgi vrski
ne sum ni grd
niti me otkacuvale poradi nestabilnost na karakter

si cula ti za edna rabota narechena ZIVOT koj e nepredvidliv ?

pozdrav

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 14:35
НЕ Confused Озбилен си? Ако е така тогаш честито и те сваќам зашто мислиш така..... Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.