IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - USB мемориски стикчиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

USB мемориски стикчиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака Обратен редослед
zigi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zigi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 04:21
Originally posted by wireless wireless напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

[QUOTE=wireless] Pa me interesira so koja brzina snima/cita podatoci?


zavisi od stikot i kompjuterot

Stikot e USB Drive 2GB Kingston Data Traveler 2.0 DTI/2GB



"Data Transfer rates of up 24MB/sec. read and up to 14MB/sec write -има и побрзи

Safeguarded — Includes TravelerSafe+ access security software for WindowsSecure — Utilizes 128-bit Advanced Encryption Standard (AES) hardware-based encryption (privacy zone)" http://www.kingston.com/flash/dt_elite.asp?id=2

Стикот од лоша употреба(вадење додека снима) или вирус може лесно да се уништат("corrupted data") сите информации на него.


Изменето од zigi - 11.Април.2007 во 05:04
REBEL CODE
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 00:38
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 07:25
Кон врв
wireless Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wireless Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 00:35
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

[QUOTE=wireless] Pa me interesira so koja brzina snima/cita podatoci?


zavisi od stikot i kompjuterot

Stikot e USB Drive 2GB Kingston Data Traveler 2.0 DTI/2GB




Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 00:25
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 07:26
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 00:14
Originally posted by wireless wireless напиша:

Pa me interesira so koja brzina snima/cita podatoci?



zavisi od stikot i kompjuterot



Originally posted by wireless wireless напиша:

Neli nekoi USB stikcinja imale nekoja procedura za vadenje od USB drajverot, demek ako samo go izvadis bez da ja obavis taa si postapka ke se rasipel stikot.


skros obicna postapka so dva pati klikanje, ali ne sum imal do sea stik koj se rasipal na vadenje bez "eject"
Кон врв
wireless Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wireless Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 00:04
Pa me interesira so koja brzina snima/cita podatoci?
Neli nekoi USB stikcinja imale nekoja procedura za vadenje od USB drajverot, demek ako samo go izvadis bez da ja obavis taa si postapka ke se rasipel stikot.
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2007 во 23:52
Originally posted by wireless wireless напиша:

Neodamna vidov vo anhoch USB Drive 2GB Kingston Data Traveler 2.0 DTI/2GB pa me interesira dali nekoj ima kupeno takov stik i dali e dobar
 
Thumbs%20Up
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2007 во 23:35
stick....kako stick,iam nekoj si 1gb od anhoch do sega nemase problemi
Кон врв
wireless Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wireless Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2007 во 21:31
Neodamna vidov vo anhoch USB Drive 2GB Kingston Data Traveler 2.0 DTI/2GB pa me interesira dali nekoj ima kupeno takov stik i dali e dobar
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.