IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Оскари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оскари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака Обратен редослед
Intelligent Mind Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Intelligent Mind Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 00:44
Originally posted by devojka21 devojka21 напиша:

Васил Зафирчев

I da ne zaboravime, Kaliopi Bukle, licaat na oskarova dvojka
From all things that i have lost, i miss my mind the most !!!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 14:18
Makedonski akteri se baraat
Vlado Jovanovski
Meto Jovanovski

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 22:31
na well bi mu dodelila oskar za rezhija


a od ova glumcive na Milorad od shtipski teatar( sekogash mu go zaboravam prezimeto )
aj ako mi tekne ke go dopisham

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:27
Originally posted by Eli Eli напиша:

Na kogo od makedonskite akteri i akterki bi mu dodelile oskar??Kogo go smetate vie za kvaliteten od nasive glumci..ja na primer od maskite go cenam Nikola Ristanovski,Vlado Jovanovski,Dac,Dejan Lilic..od zenskite Biljana Belicanec e ok..

ps.mora da gi spomenam i Saso Tasevski i Rubens Muratovski otkaceni se epten..
 
 
Rubens Muratovski
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:25
На Џамбазов дефинитивно...можеби е пропалица, ама го бива за глумење и за уште многу други работи
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:20
Васил Зафирчев
Life is beautiful
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:14
Na kogo od makedonskite akteri i akterki bi mu dodelile oskar??Kogo go smetate vie za kvaliteten od nasive glumci..ja na primer od maskite go cenam Nikola Ristanovski,Vlado Jovanovski,Dac,Dejan Lilic..od zenskite Biljana Belicanec e ok..

ps.mora da gi spomenam i Saso Tasevski i Rubens Muratovski otkaceni se epten..

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 23:16
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Friends Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Friends Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 16:32
Jas mislam deka kako so idat godinite se poloso stanva. Ete ovaa godina go zgresija voditelot. Od tolku interesni glumci i voditeli ja angaziraa taja so prv pat ja vidov togas. Trebase pak da bidi voditel Kris Rok ili pa Robin Vilijams nego mu nema konk*rencija, najdobar e. A za nagradite nekoj zasluzeno nekoj ne. Aj ke vidime ovaa godina so idi so ke napravat.
Се заебал оној кој мисли дека може да се откаже од целиот свет.Оној кој мисли дека светот не може без него, уште повеќе се заебаl
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 11:51
mora malku da ima se zamackaat ocite na afro-amerikancite.
posle tolku represija
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2007 во 22:59
малце ми е сомнителен оскарот за најдобра машка улога-форест витекер и не е некој изразит талент којзнае академијата шо видела у неговите обично просечни глуми.симнувам капа на скорсезе.време беше оскар да добие по ногу години у филмскио бизнис ,за авијатичар му избега за малку оскарот.
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2007 во 15:06
hellen miren zasluzuvase da dobie, ama mene mnogu me nervirase toa sto premnogu ja forsiraa i samo za nea slusav.
filmot the queen e dobar i dobra i bese glumata.

konecno scorsese da dobie oskar za reziser, ne mi se veruvase.
posle tolku godini, taxi driver itn.

ovaa godina bese malku podobro od prosecno show-to, ne se kaam sto go gledav.
filmovite, pa dobri bea, little miss sunshine mi bese smesen i od lani imase podobri filmovi.

posle dobro minatata nokSleepySleepySleepy,
spiev od 14 do 20 casot, edvaj se opravi
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 23:26
J.Lo bese mnogu slatkaBig%20smile
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 14:22
ЗНАЧИ ПОДОСАДНИ ОСКАРИ, ВО ЖИВОТОВ НЕМАМ ГЛЕДАНО..... Иако ми е мила водителката Елен Деџенерис, сепак мислам дека типката не е за домаќин на оскарите, бидејќи повеќе изгледаше како некоја очајна домаќинка............. А за Хелен Мирен се очекуваше, типката си удри кампања невидена претходно, а и добро е, затоа што конечно постари актери зедоа некој Оскар.......... Патем, јас си бев за Мерил Стрип, бидејќи беше одлична во "Devil wears Prada", ама тоа е што е....... За другите, понатака ќе дискутирам................. ПОЗЗЗЗShockedShockedShockedShocked
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
TOSHO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TOSHO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 10:47
Што мислите за овогодинешните оскари ... За добитниците на оскарите.. 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.