IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака Обратен редослед
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 13:25
вечна дилема која секогаш има трагичен крај ..........
секогаш е посилна љубовта ......... кон парите ...............
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 12:27
Матријалното никогаш неможи да има толку голема вредност како духовното.

Љубовта е сосема нова димензија во животот што ништо неможи да ја замени.
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 09:52
ljubov
pari se pravat... doagaat i si odat ...nekontrolirano....
poslatko e koga si nezavisen.. i lud od ljubov....голема%20насмевка
 
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 09:43
LjUBOV

se dodeka zdravjeto me sluzi ke imam za leb i so leb
za poveke moze ne ama za tolku ke se najde
i koga ke si legnam vecer ke znam deka sum odlucil pravilno

dobro be materijalisti (@#$%^&*) neli vi e strav deka vie ke bidete majmunite koi ke go plakaat seto ova
sto mislite deka ke najdete nekoj koj ke ve obliva so pari za nisto za vozvrat (ako mislite deka edno dupce ili stapce tolku vredat, ste se precenile)



Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 01:00
Originally posted by CST CST напиша:

Ocigledno koga se pari vo prasanje zenive ne mislat 2 pati плазење


Pred 2 dena drugarka mi dobi ponuda za brak od edno masko koe raboti vo Apple  vo Washington ( bogatas prva klasa ) , a celata prikazna pocnuva od sestra i na drugarka mi koja 4 god rabotese vo Iraq i preku internet go zapoznala toj i eve pred nedela dena se vrati polna so pari pa ke se upisuva na Harward University vo USA  na studii , a za toa vreme da se iskoristi sansa da ja omazi sestra i za onoj bogatasot bidejki mu doslo na nego vreme za zenenje ( 29 godisen  zgoden tip so plavi oci , mmmmm црвенеење )


I vide - ne vide drugarka mi , si veli : ko kec na desetka : ke imam idnina so ovoj i vreme e za svadba  , alal da i e , a kade e ljubovta ?збунетост

Ma so e bitno ,,,vazno pari se ima ,,,,,, i jas bi bila srekna koga maz mi bi rabotel vo Apple трепкање


Такви Пепелашки на денешно време има на секој чекор. Речиси на секоја девојка сон и` е да најде успешен и богат сопруг. Но што ако не го засака? Таквите профили на мажи обично жените ги доживуваат како трофеј, како трофеј за некаков престиж кој мора да одговара во нивната „уникатна“ колекција. Дај Боже да и` успее бракот големо%20гушкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 21:42
голема%20насмевка

Оној кој расте и живее во услови на љубов, никогаш не може да биде амбициозен кариериста.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 23:32
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Како иде времето жените поише печалат. И мушките ќе мора да се раздаваат на таму некои недомаќинки да ги онодат и да ги вреѓаат како на пример : Мрш, машка к . . во една !


ахах....кај беше ти до сеа бе заостанат ниеденголема%20насмевкаголема%20насмевкаплазење

ја одамна фатив правосмукалката и крпчето голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкањецрвенеењеплазење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 21:51
Како иде времето жените поише печалат. И мушките ќе мора да се раздаваат на таму некои недомаќинки да ги онодат и да ги вреѓаат како на пример : Мрш, машка к . . во една !
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 17:57
Originally posted by CST CST напиша:

Ocigledno koga se pari vo prasanje zenive ne mislat 2 pati плазење


Pred 2 dena drugarka mi dobi ponuda za brak od edno masko koe raboti vo Apple  vo Washington ( bogatas prva klasa ) , a celata prikazna pocnuva od sestra i na drugarka mi koja 4 god rabotese vo Iraq i preku internet go zapoznala toj i eve pred nedela dena se vrati polna so pari pa ke se upisuva na Harward University vo USA  na studii , a za toa vreme da se iskoristi sansa da ja omazi sestra i za onoj bogatasot bidejki mu doslo na nego vreme za zenenje ( 29 godisen  zgoden tip so plavi oci , mmmmm црвенеење )


I vide - ne vide drugarka mi , si veli : ko kec na desetka : ke imam idnina so ovoj i vreme e za svadba  , alal da i e , a kade e ljubovta ?збунетост

Ma so e bitno ,,,vazno pari se ima ,,,,,, i jas bi bila srekna koga maz mi bi rabotel vo Apple трепкање
 
значи , ќе има продолжение на “ pretty woman “ со Џулија и Ричард ? ........ смеење


Изменето од МАРШАЛ - 14.Април.2010 во 17:57
Кон врв
Party Girl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Party Girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 16:32
На секоја вистинска ќе жена и требаат четири животни за среќен живот

- Тигар во креветот
- Мечка да ја вози
- Леопард за да ја топли, И ...
- МАЈМУН се тоа да го плати
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 16:11
Ocigledno koga se pari vo prasanje zenive ne mislat 2 pati плазење


Pred 2 dena drugarka mi dobi ponuda za brak od edno masko koe raboti vo Apple  vo Washington ( bogatas prva klasa ) , a celata prikazna pocnuva od sestra i na drugarka mi koja 4 god rabotese vo Iraq i preku internet go zapoznala toj i eve pred nedela dena se vrati polna so pari pa ke se upisuva na Harward University vo USA  na studii , a za toa vreme da se iskoristi sansa da ja omazi sestra i za onoj bogatasot bidejki mu doslo na nego vreme za zenenje ( 29 godisen  zgoden tip so plavi oci , mmmmm црвенеење )


I vide - ne vide drugarka mi , si veli : ko kec na desetka : ke imam idnina so ovoj i vreme e za svadba  , alal da i e , a kade e ljubovta ?збунетост

Ma so e bitno ,,,vazno pari se ima ,,,,,, i jas bi bila srekna koga maz mi bi rabotel vo Apple трепкање
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 20:03
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

nema dilemi...kakva ljubov ako nemash pari da si kupish leb...голема%20насмевка
 
 
не волим што си леп веч волим твој џеп ......... и љубовта слично како здравјето ........ ако не ја раниш како треба и по пропис , се разболува .............
da ,ama od kade ke najdesh pari da si kupish lekce...свиркање
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 19:41
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

nema dilemi...kakva ljubov ako nemash pari da si kupish leb...голема%20насмевка
 
 
не волим што си леп веч волим твој џеп ......... и љубовта слично како здравјето ........ ако не ја раниш како треба и по пропис , се разболува .............
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 19:38
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

како беше во онаа народната ....... “ љубовта без пари не ја бидува ..... “ збунетост
даbash taka!....barem ne za dolgo !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.