IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Совети за подобро користење на Windows
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Совети за подобро користење на Windows

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
builder Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај builder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 17:23
Obavezno
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 13:47
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

најдобро директно од www.microsoft.com


fala mnogu Wink


меѓутоа, мора виндовсот да ти биде лиценциран за да фати тоа цд на макеоднско шо е, инаку пак ќе можеш да го ставиш, но со многу поголеми потешкотии и финти Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 18:08
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

најдобро директно од www.microsoft.com


fala mnogu Wink
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 18:52
најдобро директно од www.microsoft.com
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 17:19
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

Ima windows sega i na makedonski jazik a isto taka i office. 


a kade mozam da go najdam CD-to za da go instaliram toj Windows na mojot kompjuter ??
Na koja strana mozam da go najdam na internet ????
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 11:32
Ima windows sega i na makedonski jazik a isto taka i office. 
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 09:42
Samo da prasam nesto :

Postoi li Windows na makedonski jazik ???
Od damna se prasuvam i resiv tuka da go postavam toa prasanje.
Kaj mene kolegive od fakultet imaat instalirano Windows na nivni jazik.
Bas vcera bev kaj edna koleska od Kina, i ne mozev da se snajdam na nejziniot laptop, celiot windows na kineski jazik....isto prijatelkata od francija koristi windows na francuski jazik, onaa od italija koristi windows na italjanski., tuka vo fakultetot na site kompjkuteri e instaliran windos na germanski jazik.....sekoja drzava go ima prevedeno winowsot na svoj jazik, a sto e so Makedonija ??
Postoi li windows na makedonski ili nie ja koristime samo angliskata verzija ??

Ve molam odgovorete mi.
Fala odnapred


p.s znam deka ne e vo sklad so temata , ama ne mi se otvarase nova tema zaradi moevo prasanje


Изменето од Mona Liza - 25.Октомври.2006 во 09:43
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 06:02
A da pochesto podobro .Mojot i na dva,tri meseci oti stalno neshto chepkam so novi programi, ali mnogu ne go preinstaliruvat windows voopshto,otkako ke go instaliart prvpat!
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:51

poprakticno e da se formatira ne sekoi 4 meseca

dudenz
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 11:27
ne chepkajte mnogu mnogu ako ne ste sigurni oti ako izbrishete ili smenite neshto shto ne treba komputerot i polosho ili voopshto nema da vi raboti.
Moj sovet e barem ednash na godina preinstalirajte go komputerot i ke vi raboti kako nov!
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2006 во 02:32
овие делови ги работам целосно секој месец, месец и пол  комот ми спие  а ако не спие, ондак формат и као нов е 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2006 во 16:35
Snimete si Tune Up Utilities 2006 ili System Mechanic najnova verzija, Obavezno Anti Virus vi preporacvam Kaspersky i barem ednas mesecno Defregment.  Ako go imate odnosno go pravte  se ova kompjuterot ke vi bide kako nov i ke vi odi super.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2006 во 01:48
почесто проверувајте што се крие овде

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

и ако некој програм не ви потре*ен нон стоп, слободно ставете му REM, пред него, еве вака

REM C:\Program Files\PMC\pmccheck.exe
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
elemag Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ТАТАРИН

Регистриран: 02.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elemag Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2006 во 21:19
http://www.hardwarebg.com/forum/index.php?
http://www.kaldata.com/

Малко информация не вреди
    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.