IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Добрососедско ми е
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Добрососедско ми е

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 34>
Автор
Порака Обратен редослед
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2014 во 12:17

Нов банкарски скандал во Бугарија; тоа се два наслови во весниците објавени минатата недела. Кога и да падне некоја банка во Европа во проблеми, кризата наводно не е далеку. Во случај на бугарската Корп Банк владата соопшти дека поради спас на банката ќе мора да направи ново задолжување и да позајми околу милијарда евра. 



намигнување


Изменето од novace - 26.Јули.2014 во 12:19
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 22:00
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Орка Орка напиша:

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=72314912348&id=9&prilog=0&setIzdanie=23232
Не ни планирав да го отворам,али ај ради добрососедство.
Мене ми го отвори и еве го како линк.
Само блиц како што ја гледав не видов кој е нарачател т.е. кој ја има направено.


Комшии прекрасни тешко ќе си најдеш . Туку нели кажа дека ќе одиш кон Русија ? А да видиш како се зафаќа територија со сила и оружие како што прави Русија сега врз Украина . Иако сепак Украина е вештачко создадена држава како една друга која постои моментално . И ти потоа продолжи да се жалиш од Бугарија и Грција .


Е добро де па ништо не реков,само линкот од д4 б3 го ставив.Оти evangeline не можеше да го отвори.
Него ти почна нешто проевропски да збориш,а пред некој ден рече братската Русија.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 15:59
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

и нее само тоа
и наj-сиромашните надвор од европа исто са ви комшии

Изгледа ...изгоре ви вашиот ПЛАМЕНчо

http://lokalno.mk/wp/wp-content/uploads/2014/07/download-230-300x166.jpg
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 13:29
Originally posted by Орка Орка напиша:

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=72314912348&id=9&prilog=0&setIzdanie=23232
Не ни планирав да го отворам,али ај ради добрососедство.
Мене ми го отвори и еве го како линк.
Само блиц како што ја гледав не видов кој е нарачател т.е. кој ја има направено.


Комшии прекрасни тешко ќе си најдеш . Туку нели кажа дека ќе одиш кон Русија ? А да видиш како се зафаќа територија со сила и оружие како што прави Русија сега врз Украина . Иако сепак Украина е вештачко создадена држава како една друга која постои моментално . И ти потоа продолжи да се жалиш од Бугарија и Грција .



Изменето од емил - 25.Јули.2014 во 13:30
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 12:30
и нее само тоа

и наj-сиромашните надвор од европа исто са ви комшии

old d4b3
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 11:13
Како беше онаа народната...Ако не те полази туѓа вошка,не можеш вошки да фатиш.
Јадните ние со вакви комшии,тешко до некоја вошка ќе дојдеме.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2014 во 00:16
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=72314912348&id=9&prilog=0&setIzdanie=23232
Не ни планирав да го отворам,али ај ради добрососедство.
Мене ми го отвори и еве го како линк.
Само блиц како што ја гледав не видов кој е нарачател т.е. кој ја има направено.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2014 во 00:11
Ne mozam da go otvoram linkot, a mozebi tamu pishuva, po koi parametri e sostaven spisokov? Za da prodiskutirame kako Bugarija i Grcija na primer (kako najbliski sosedi) mu pravat pogolemo dobro na svetot.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2014 во 23:28
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=72314912348&id=9&prilog=0&setIzdanie=23232

НДЕКС НА ДОБРИ ДРЖАВИ

Во свет во кој државите се мерат и се натпреваруваат во многу нешта, еден нов и невообичаен индекс предизвикува сѐ поголемо внимание поради својот оригинален пристап кон споредувањето на различните земји. Станува збор за индексот на добри држави, со кој, според повеќе параметри, се мери која држава колку добрина му прави на светот, колку придонесува за подобра сегашност и иднина на целата планета. Мерењето е во релативни рамки, според големината на државите.

1. Ирска
21. САД
28. Словенија
30. Грција
32. Бугарија
46. Хрватска
55. МАКЕДОНИЈА
62. Србија
65. Романија
70. Босна и Херцеговина
73. Албанија
79. Турција
95. Русија
107. Кина
125. Либија
old d4b3
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2014 во 22:14


по-здрав за оревот со оревокршачката на Чаjковски


но пасаран
old d4b3
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2014 во 19:20
Јас читам,и си кажувам што мислам.
Па дај Боже да се фалите.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2014 во 19:11
Мај не читаш што пишувам ? Бате Бојко е следниот претседател .Прашањево е дали ќе биде во коалиција со некој или не .Он преферира самостојно да управува .
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2014 во 19:04
Убаво е да се има надеж...Но секако ќе Ве среди.
Чунки Европската демократија е обмотана во многу убав целофан.
А пред некој ден читав се закачна овој веќе ојдениот и со Русите,
да не ви наместат некој сега поодлучен да не речам попослушен.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2014 во 18:56
Originally posted by Орка Орка напиша:

Што е ова бре комшии...Ги мењате ко чорапи.Да Ви пратиме наше дете ни кран нема да го стане.


Нејкеме да живееме како вас под диктатура .Сакаме добар живот .А сегашната власт не нудеше такво нешто .Затоа си поаѓа .Сега ќе дојде бате Бојко и ќе чекаме да не среди
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.