IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - ХИПНОЗА -заблуди и факти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ХИПНОЗА -заблуди и факти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака Обратен редослед
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 14:31

Poarno namesto  na hipnoza da odis na Dijanetika kaj Skientolozite, po ne e opasno od Hipnozata a poefikasno.


Изменето од KINGDAVID - 26.Јуни.2010 во 14:32
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:54
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Hedonistka Hedonistka напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Од што преведуваше и како ја најде статијата ?


Vidi sega ubavo se izviniv za greshkata..ne sakam nitu da se navreduvame nitu nishto ...temata e Hipnoza-zabludi i fakti sega ako se slozuvash go pishesh tvoeto mislanje ako ne pak pishesh i davash objasnuvanje za toa a ne za moite pravopisni greshki kako i da e ...statijata e od nasheto drushtvo na psiholozi koi shto povejketo od nas go ucele samiot metod i proces povejke godini i malku se tie shto se osmeluvaat da go koristat vo praktika ..toa mozam da ti go kazam i ushte ednash..
Izvinete site namesto pravoslavna e tradicionalna medicina!!!

evaaaaa



Ако ми се извинуваш мене лично , нема за тоа потреба . Јас го видов ПРЕВОДОТ веднаш , но мислев дека е непотребно да “ интервенирам “ .

Извини му се на модераторот , човекот е збунет
    


E pa na site im se izvinuvam ..prevodot e tochen celiot samo eden zbor e greshen i vie se fativte kako davenik za slamka.. NEMA potreba da go meshash moderatorot toj znae deka imam problemi so pishuvanjeto na nekoi zborovi zatoa shto 5 god ne sum vo makedonija zatoa TE MOLAM vozdrzi se od komentari po povod moderatorite!!!


If you are reading this, get a life!
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:46
Originally posted by Hedonistka Hedonistka напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Од што преведуваше и како ја најде статијата ?


Vidi sega ubavo se izviniv za greshkata..ne sakam nitu da se navreduvame nitu nishto ...temata e Hipnoza-zabludi i fakti sega ako se slozuvash go pishesh tvoeto mislanje ako ne pak pishesh i davash objasnuvanje za toa a ne za moite pravopisni greshki kako i da e ...statijata e od nasheto drushtvo na psiholozi koi shto povejketo od nas go ucele samiot metod i proces povejke godini i malku se tie shto se osmeluvaat da go koristat vo praktika ..toa mozam da ti go kazam i ushte ednash..
Izvinete site namesto pravoslavna e tradicionalna medicina!!!

evaaaaa



Ако ми се извинуваш мене лично , нема за тоа потреба . Јас го видов ПРЕВОДОТ веднаш , но мислев дека е непотребно да “ интервенирам “ .

Извини му се на модераторот , човекот е збунет
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:37
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Од што преведуваше и како ја најде статијата ?


Vidi sega ubavo se izviniv za greshkata..ne sakam nitu da se navreduvame nitu nishto ...temata e Hipnoza-zabludi i fakti sega ako se slozuvash go pishesh tvoeto mislanje ako ne pak pishesh i davash objasnuvanje za toa a ne za moite pravopisni greshki kako i da e ...statijata e od nasheto drushtvo na psiholozi koi shto povejketo od nas go ucele samiot metod i proces povejke godini i malku se tie shto se osmeluvaat da go koristat vo praktika ..toa mozam da ti go kazam i ushte ednash..
Izvinete site namesto pravoslavna e tradicionalna medicina!!!

evaaaaa



Изменето од Hedonistka - 26.Јуни.2010 во 13:40
If you are reading this, get a life!
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:32
Добра ти е темата , браво !!!

Изменето од eptendosadno1 - 26.Јуни.2010 во 13:38
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:30
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Hedonistka Hedonistka напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:



* Заблуда: православната медицина jа забранува хипнозата.      



Pravoslavna medicina ?

Pravoslavna?

E, ushte ova trebashe da prochitam...


Тоа е темата ..... , која не ја читаш .

“ учената “ користи извори од википедија , или нешто слично , па потоа ги пушта на преведувач .   

П.С.
Чинам дека оригиналот ќе да е “ ОРТОДОКСНАТА медицина “ .


Nemojte drug pat da izlezete smeshni ...., ej vie ortodoksnite ...



Greshka si golema gospodincho mal ne gi koristam tvoite izvori t.e chico google i tetka wikipedia tuku imam napraveno greshka ne e pravoslavna tuku TRADICIONALNA..izvinete na site ..no mislam deka nemashe potreba da se fajkate vo gusha koga temata e malku porazlichna..i za tvoja informacija ti "eptendosadno1" statijata e na drug jazik i se potrudiv da ja prevedam no e chovechko da se greshi... a ti neli spagash vo nas ortodoksalnite neli taka se imash pishano znachi vo smeshnite spagash i ti hahahahh





ХА ХА ХА ХА , ДА ПУКНЕШ , МЕ НАСМЕА , ХА , ХА , ХА , ХА

п.с.

Кој работи , кој преведува на чичко гоогле , и греши ХА ХА ХА ХА , ДА ПУКНЕШ




E da mn si smeshen da ti kazam ..a drugoto od lichno iskustvo go znaesh nema da e losho da ti ja pushtam statijata i samiot da se uverish... samo shto ne vredish da se zanimavam do tolku so tebe

A za toa da puknesh ti go posakuvam od se srce istoto




Изменето од Hedonistka - 26.Јуни.2010 во 13:31
If you are reading this, get a life!
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:25
Originally posted by Hedonistka Hedonistka напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:



* Заблуда: православната медицина jа забранува хипнозата.      



Pravoslavna medicina ?

Pravoslavna?

E, ushte ova trebashe da prochitam...


Тоа е темата ..... , која не ја читаш .

“ учената “ користи извори од википедија , или нешто слично , па потоа ги пушта на преведувач .   

П.С.
Чинам дека оригиналот ќе да е “ ОРТОДОКСНАТА медицина “ .


Nemojte drug pat da izlezete smeshni ...., ej vie ortodoksnite ...



Greshka si golema gospodincho mal ne gi koristam tvoite izvori t.e chico google i tetka wikipedia tuku imam napraveno greshka ne e pravoslavna tuku TRADICIONALNA..izvinete na site ..no mislam deka nemashe potreba da se fajkate vo gusha koga temata e malku porazlichna..i za tvoja informacija ti "eptendosadno1" statijata e na drug jazik i se potrudiv da ja prevedam no e chovechko da se greshi... a ti neli spagash vo nas ortodoksalnite neli taka se imash pishano znachi vo smeshnite spagash i ti hahahahh





Луѓе сме , грешки правиме .

ИЗВИНИ , МОоооо...ЛИМ ТЕ !!!

Изменето од eptendosadno1 - 26.Јуни.2010 во 13:41
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 13:22
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:



* Заблуда: православната медицина jа забранува хипнозата.      



Pravoslavna medicina ?

Pravoslavna?

E, ushte ova trebashe da prochitam...


Тоа е темата ..... , која не ја читаш .

“ учената “ користи извори од википедија , или нешто слично , па потоа ги пушта на преведувач .   

П.С.
Чинам дека оригиналот ќе да е “ ОРТОДОКСНАТА медицина “ .


Nemojte drug pat da izlezete smeshni ...., ej vie ortodoksnite ...



Greshka si golema gospodincho mal ne gi koristam tvoite izvori t.e chico google i tetka wikipedia tuku imam napraveno greshka ne e pravoslavna tuku TRADICIONALNA..izvinete na site ..no mislam deka nemashe potreba da se fajkate vo gusha koga temata e malku porazlichna..i za tvoja informacija ti "eptendosadno1" statijata e na drug jazik i se potrudiv da ja prevedam no e chovechko da se greshi... a ti neli spagash vo nas ortodoksalnite neli taka se imash pishano znachi vo smeshnite spagash i ti hahahahh


If you are reading this, get a life!
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 12:49
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:



* Заблуда: православната медицина jа забранува хипнозата.      



Pravoslavna medicina ?

Pravoslavna?

E, ushte ova trebashe da prochitam...


Тоа е темата ..... , која не ја читаш .

“ учената “ користи извори од википедија , или нешто слично , па потоа ги пушта на преведувач .   

П.С.
Чинам дека оригиналот ќе да е “ ОРТОДОКСНАТА медицина “ .


Nemojte drug pat da izlezete smeshni ...., ej vie ortodoksnite ...

Изменето од eptendosadno1 - 26.Јуни.2010 во 13:01
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 02:19
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:



* Заблуда: православната медицина jа забранува хипнозата.      



Pravoslavna medicina ?

Pravoslavna?

E, ushte ova trebashe da prochitam...



смеење
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 02:10
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:



* Заблуда: православната медицина jа забранува хипнозата.      



Pravoslavna medicina ?

Pravoslavna?

E, ushte ova trebashe da prochitam...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 23:29
Kako trajno resenie? голема%20насмевказбунетост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 23:27
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Abe ajde ... голема%20насмевка

 

Darling  ..... procitaj se uste ednas i kazi mi kako medicinata moze da sredi necii emocii i da gi stavi vo sprega? големо%20гушкање



Со медикаменти
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 23:24
Abe ajde ... голема%20насмевка
 
Darling  ..... procitaj se uste ednas i kazi mi kako medicinata moze da sredi necii emocii i da gi stavi vo sprega? големо%20гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.