IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Груевски и Ставревски прифатиле беџ со...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Груевски и Ставревски прифатиле беџ со...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака Обратен редослед
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:38
Originally posted by xxll xxll напиша:

------  Ne znam zosto vie sdsmovcite tolku se pravite pametni koga 17 godini ne uspeavte da resavate sporot so imeto plus napraevte katasrofalna ekonomija duri i sega ima tragi od togas, SDSM pojke godini ima vladeeno i nisto nema napraeno i kako mozite uste da zboruvate protiv Gruevski toj barem pak nesto napra. I kolku bevte smesni koga se praevte pametni ako pobedime nie na parlamentarnite izbori za 6 meseci ke ima pregovori so EU kako mozevte do tolku da mamite znaci vie da bevte odma imase da se resava sporot so imeto znaci ke se smenese ustavnoto ime..

Јас не сум сдсмовец, ни вмровец. Не сум ни политичар во парламент за МЕНЕ да ми припишуваш она што сдсм го правеле или не го правеле. Јас само ти појаснувам некои очигледно нејасни работи за тебе.

И кога ќе се сетиш дека во тие 17 години што ги спомнуваш, дека и твоите вмровци исто така беа на власт 4 години?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:32
kako i da e , se dodeka ne se vratime na upotrebata na ustavnoto ime , dolzni sme da gi pocituvame medjunarodnite dogovori a vo vrska so upotrebata na referencata ..... a do togas , toa e sto e ......sakale ili ne ....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:22

potocno kaano , referencata koja sega se upotrebuva za nase pretstavuvanje , se upotrebuva duri i vo najvisokite evropski institucii ... vo toj slucaj i spored nekoja logika na neprifacanje , ne bi trebalo nitu da ucestvuvame na nitu edna rabotna sredba ili uste pologicki , nasiot pretstavnik na pregovorite pod medijatorstvo na nimic ne bi trebalo da prisastvuva od prosta pricina sto i tamu sme zapisani pod referencata .....

Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:20
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ili najdi nekoj soodveten odgovor , ili vo nedostig na razum i razumno pojasnuvanje vo vrska so bilo sto , ova ce go svatam samo kako obid da izdejstvuvas od strana na moderatorot ban na moja smetka ... pateticen si ... se grebete za vlast otkako postoi parlamentarna demokratija vo MKD .... i nikogas zaedno so onoj saracon da dojdete do nekoja fotelja sto ce vi izdejstvuva prioritet vo svcerc so kombinja .... patetika ziva ....
Во право е xxll само за Србија пишуваш на секоја тема и имам приметено дека стално ти првин го провоцираш.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:20
a sto se odnesuva do dodeluvanjeto na nagradite na koi e napisano toa sto e napisano , taka kako sto e napisano ne smeelo da bide prifateno od covek civa partija go dobi mnozinstvoto glasovi od Makedonskiot elektorat poradi stavovite so koi nastapuvase na predizbornite mitinzi a se vo vrska so pritisocite za menuvanje na imeto ... medjutoa , imajci predvid deka spored site medjunarodni dogovori se uste vo svetot sme pretstavuvani pod referencata fyrom , mozebi i ne bi bilo vo red da ne bidat prifateni tie nagradi ...... se dodeka ne se iznajde resenie vo nametnatiot spor so grcija .... a resenieto se znae ... nema menuvanje na imeto ... samo povlekuvanje od upotreba na referencata i vracanje na ustavnoto ime ......
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:13
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by Njujorcanec Njujorcanec напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ili najdi nekoj soodveten odgovor , ili vo nedostig na razum i razumno pojasnuvanje vo vrska so bilo sto , ova ce go svatam samo kako obid da izdejstvuvas od strana na moderatorot ban na moja smetka ... pateticen si ... se grebete za vlast otkako postoi parlamentarna demokratija vo MKD .... i nikogas zaedno so onoj saracon da dojdete do nekoja fotelja sto ce vi izdejstvuva prioritet vo svcerc so kombinja .... patetika ziva ....



za koj se odnesuva ova??
 
dokolku si i turcin , na tebe sigurno ne ... si znae samiot ... xxl ....
-- jasum turcin ama ti sto si odi odlucise nonstop mi pisuvas poraki za Srbija i za Grcija.
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:11
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ili najdi nekoj soodveten odgovor , ili vo nedostig na razum i razumno pojasnuvanje vo vrska so bilo sto , ova ce go svatam samo kako obid da izdejstvuvas od strana na moderatorot ban na moja smetka ... pateticen si ... se grebete za vlast otkako postoi parlamentarna demokratija vo MKD .... i nikogas zaedno so onoj saracon da dojdete do nekoja fotelja sto ce vi izdejstvuva prioritet vo svcerc so kombinja .... patetika ziva ....
---  leeee gospod da te cuva kolku lazis znaci cudo nemam komentar veke za tebe.изненадување
Кон врв
Njujorcanec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Njujorcanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:54
Jas kako shto znam...prvata 1 ili 2 godini od 91 pa navamu imashe ekspertska vlada ili taka neshto..potoa se organiziraa parlamentarni izbori...pa pobedi Branko...pa potoa dojde VMRO vo 98 godina....Ljubco i kompanija ukradoa shto mozese da se krade...pa potoa napravija vojna...za polesno da mozat da si odat...si zede bugarski pasos i sega ke komentira od strana...potoa dojde povtorno SDSM na vlast...ja stabilizita Makedonija...potpisha dogovor za asocijativnio clenstvo so EU i ja donese Makedonija pred portite na Nato, pa potao dojde VMRO, go preimuenuva aerodromot i stavi nekoi statui pred vlada...dobi veto za Nato, i potoa..napravi predvremeni izbori....a vidovte shto se sluci na izborite...koja katastrofa bese...namesto da se pregovara...toj sakashe mnozinstvo...eve go mnozinstvoto, go dobi...ama nadvor od granicite na Makedonija, nie sme crna dupka na balkanot...
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:45
Originally posted by Njujorcanec Njujorcanec напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Компромисот со името Македонија го направи во 1995 со цел Грција да го тргни ембаргото кон Македонија кое ја уништи македонската економија! Мислите тогашната власт за лепе очи го потпиша договорот за привремената референца а? Беше принудена да го стори тоа, беше принудена и да го смени знамето и да го измени уставот. Затоа што за 3 години нашата економија го допре дното и мораше да се попушти. Јас верувам дека и вмро да беше тогаш на власт истото ќе го направеше. Со тупање в гради ништо не се постигнува! Мора рационално да се размисли малце.

А инаку оваа вест од Шпиц јас ја дознав вчера ама од ТВ, мислам А1 беше...



Celosno se soglasuvam so tebe...no za VMRO-vcite....sekogas ke bidat predavnici togashnite institucii na vlast...
------  Ne znam zosto vie sdsmovcite tolku se pravite pametni koga 17 godini ne uspeavte da resavate sporot so imeto plus napraevte katasrofalna ekonomija duri i sega ima tragi od togas, SDSM pojke godini ima vladeeno i nisto nema napraeno i kako mozite uste da zboruvate protiv Gruevski toj barem pak nesto napra. I kolku bevte smesni koga se praevte pametni ako pobedime nie na parlamentarnite izbori za 6 meseci ke ima pregovori so EU kako mozevte do tolku da mamite znaci vie da bevte odma imase da se resava sporot so imeto znaci ke se smenese ustavnoto ime..

Изменето од xxll - 09.Јуни.2008 во 16:47
Кон врв
Njujorcanec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Njujorcanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:33
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Компромисот со името Македонија го направи во 1995 со цел Грција да го тргни ембаргото кон Македонија кое ја уништи македонската економија! Мислите тогашната власт за лепе очи го потпиша договорот за привремената референца а? Беше принудена да го стори тоа, беше принудена и да го смени знамето и да го измени уставот. Затоа што за 3 години нашата економија го допре дното и мораше да се попушти. Јас верувам дека и вмро да беше тогаш на власт истото ќе го направеше. Со тупање в гради ништо не се постигнува! Мора рационално да се размисли малце.

А инаку оваа вест од Шпиц јас ја дознав вчера ама од ТВ, мислам А1 беше...



Celosno se soglasuvam so tebe...no za VMRO-vcite....sekogas ke bidat predavnici togashnite institucii na vlast...
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:31
Компромисот со името Македонија го направи во 1995 со цел Грција да го тргни ембаргото кон Македонија кое ја уништи македонската економија! Мислите тогашната власт за лепе очи го потпиша договорот за привремената референца а? Беше принудена да го стори тоа, беше принудена и да го смени знамето и да го измени уставот. Затоа што за 3 години нашата економија го допре дното и мораше да се попушти. Јас верувам дека и вмро да беше тогаш на власт истото ќе го направеше. Со тупање в гради ништо не се постигнува! Мора рационално да се размисли малце.

А инаку оваа вест од Шпиц јас ја дознав вчера ама од ТВ, мислам А1 беше...
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:23
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Kako i da e ke pocekam dodeka ne se potvrdi vesta a ako e tocna kako i da pisalo osven MACEDONIA ne e opravduvanje i e za osuduvanje.
Inaku neprijatno sum iznenaden iako vesta seuste ja zimam so rezerva.


potvrdeno e.

so 100% garancija ti kazuvam deka pisuvalo FYR Macedonia.
Кон врв
Njujorcanec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Njujorcanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:07
fala...treba narodot na Makedonija da gleda i da bide gord na novo - stariot patriotski premier na Makedonija
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:07
Originally posted by xxll xxll напиша:

E sto ke pravi Gruevski ne e kriv FYR e poklon od Sdsm tie koga vladeeja od togas se nametni FYR togas Kiro Gligorov se potpisi da se imanuva FYR Macedonia so cel Macedonia da e clenka na Obedinetite Nacii-OON-1993.. Bidejki i togas Makedonija imase najmnogu problemi so Grcija za da stane clenka na OON..

 
vidi ti ... ne si bil dotolku .....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,477 секунди.